مهدی: آقای مجری! در شب های قدر امکان برگزاری مسابقات نبود

ساعت 15:45 شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: مسابقات لیگ برتر تا قبل از 14 خرداد به پایان می رسد.

سهیل مهدی در گفت و گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد صحبت های عجیب برخی از افراد از جمله مجری فوتبال برتر مبنی بر تعطیلات طولانی مدت لیگ برتر در عید نوروز 1403 اظهارداشت:  مسابقات لیگ برتر طبق برنامه مصوب و اعلام شده تا روز 27 اسفند 1402 برگزار شد و از روز 28 اسفند بازیکنان در اختیارسرمربی تیم ملی قرار گرفتند تا در روزهای فیفا دو مسابقه رسمی در مقدماتی جام جهانی برگزار شود. براین اساس تیم ملی در نوروز 1403 در روزهای دوم و هفتم فروردین دو مسابقه با ترکمنستان در تهران و عشق آباد برگزار کرد.  
وی افزود: تیم ملی 8 فروردین به تهران بازگشت و روز 9 فروردین بازیکنان در اختیار باشگاه هایشان قرار گرفتند.  دهم فروردین مصادف با  اولین شب قدر، یازدهم فروردین برابر با نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن حضرت علی(ع) بود که امکان برگزاری مسابقات در چنین ایامی نبوده است. بعد از شب های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) درنخستین فرصتی که امکان برگزاری مسابقات بود بازی های معوقه را برگزار کردیم تا تعداد مسابقات تیم ها در جدول لیگ برابر شود. از سویی دیگر با توجه به اینکه رقابت های لیگ یک محدودیت روزهای فیفا را نداشت مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ یک در روز 8 فروردین 1403 برگزار شد.
مدیر مسابقات سازمان لیگ تاکید کرد: در حیرت هستم که چطور مجری برنامه فوتبال برتر خواهان برگزاری مسابقات در شب های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) و سوگواری شده است! زیرا حرمت این روزهای پرفیض برهمه ما واجب است و اعتقادات و اصول اسلامی مان را خدشه دار نمی کنیم،   در هیچ دوره ای از لیگ برتر در این ایام مسابقه ای برگزار نشده است.
مهدی در مورد پیش بینی اش از زمان به پایان رسیدن مسابقات لیگ برتر گفت: در صورتیکه برنامه نهایی ما مورد تایید سرمربی محترم تیم ملی قرار بگیرد قبل از 14 خرداد ماه لیگ برتر به پایان خواهد رسید و بعد ازروزهای فیفا نیز بازی های باقیمانده جام حذفی در مرحله نیمه نهایی و فینال برگزار می شود که پیش بینی می کنم فینال جام حذفی نیز حداکثر تا اول تیرماه برگزار خواهد شدتا رقابت های باشگاهی فصل 1403-1402 به پایان برسد.