جهانبحش: می‌خواستم از تمام انرژی‌ و تجربه‌ام استفاده کنم/ باید به جوانان کمک می‌کردم

ساعت 14:02 دو شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲

بال ایرانی تیم فوتبال فاینورد که پس از نزدیک به سه ماه به ترکیب اصلی فاینورد بازگشت، از این بابت ابراز خوشحالی کرد.

aa

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا جهانبخش که سال پایانی قراردادش با باشگاه فاینورد را سپری می‌کند، شب گذشته (یکشنبه) در برتری یک بر صفر این تیم مقابل AZ آلکمار در هفته دوازدهم اردویژه هلند پس از 84 روز به ترکیب اصلی فاینورد بازگشت و پاس گل تنها گل بازی را هم در دقیقه 24 برای کوئینتن تیمبر ساخت.

بال ایرانی فاینورد پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی این باشگاه هلندی درباره بازی مقابل تیم سابق خود گفت: این نوع بازی‌ها همیشه کمی هیجان‌انگیز هستند. می‌دانستیم که باید از دقیقه اول تمام تلاش‌مان را بکنیم، بجنگیم و به حریف فشار بیاوریم. در نیمه اول موقعیت‌های کافی ایجاد کردیم و در مجموع بازی بسیار خوبی از خود ارائه کردیم. ما می‌توانستیم حداقل دو گل بزنیم.

وی افزود: ما سعی کردیم آنها را مجبور به بازی در یک سمت زمین کنیم و این برنامه تاکتیکی ما بود. در مجموع همه بازی بسیار خوبی انجام دادند و به حریف فشار آوردیم. در نیمه اول تقریباً چیزی را از دست ندادیم. این یک بازی شش امتیازی برای ما بود. ما می‌خواهیم جایگاه دوم جدول رده‌بندی را حفظ کنیم و کمی به پی‌اس‌وی آیندهوون (تیمی که با هفت امتیاز اختلاف صدرنشین است) نگاه داریم. اختلاف امتیاز زیاد است، اما ما برای کسب قهرمانی رقابت خواهیم کرد.  

بال ایرانی فاینورد همچنین درباره تنها گل بازی که روی پاس او به ثمر رسید، اظهار داشت: می‌دانستم اگر توپ را به کنار ببرم، در پست 10 (فضای پشت مهاجمان در پشت محوطه جریمه) می‌توانیم فضا ایجاد ‌کنیم. من دیدم کوئینتن آزاد ایستاده و وقتی توپ را به خوبی به او رساندم با خودم گفت «آره، کوینا (کوئینتن) کار را تمام کن!» و او خیلی قشنگ توپ را شلیک کرد. کوئینتن باید حداقل دو گل در این بازی می‌زد، اما خیلی خوب بازی کرد. ما تمام خواسته‌های سرمربی را انجام دادیم.   

جهانبخش 30 ساله که پس از نزدیک به سه ماه دوری از ترکیب اصلی فاینورد سرانجام فرصت بازی در ترکیب اصلی تیم تحت هدایت آرنه اسلوت را به دست آورد، در این مورد نیز خاطر نشان کرد: این همیشه حس خوبی است. خیلی وقت بود که اجازه نداشتم بازی را در ترکیب اصلی شروع کنم، به همین خاطر می‌خواستم از تمام انرژی‌ و تجربه‌ام استفاده کنم و بازی خوبی انجام دادم و از این به بعد هر روز خوب تمرین خواهم کرد تا فرصت‌های بیشتری به دست بیاورم و دقایق بیشتری برای بازی پیدا کنم.

وی در پایان تأکید کرد: ما می‌دانستیم که باید به‌عنوان یک تیم دور هم جمع شویم و برای این مسابقه سخت آماده شویم. ما مقابل توئنته نتیجه را واگذار کردیم و در این بازی نمی‌توانستیم امتیازی از دست بدهیم. همه ما باید با تمام توان پا به زمین می‌گذاشتیم. من باید به بازیکنان جوان کمک می‌کردم که تمرکزشان را در جریان بازی حفظ کنند.

جهانبخش این فصل در 13 بازی برای فاینورد به میدان رفته و آمار یک گل زده و یک پاس گل را از خود بر جای گذاشته است. او حالا باید به اردوی تیم ملی فوتبال ایران ملحق شود تا برای رویارویی با تیم‌های هنگ‌کنگ و ازبکستان در دور اول مرحله انتخابی جام جهانی 2026 آماده شود.

انتهای پیام/

aa

کلید واژه