زمان انتشار: ۱۵:۲۴ پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
منصوریان: بازی استقلال و تراکتورسازی زیبا خواهد بود

منصوریان: بازی استقلال و تراکتورسازی زیبا خواهد بود

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: بازی با تراکتورسازی زیبا خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: در ابتدا جا دارد به یحیی‌ گل‌محمدی و مجتبی حسینی خوش‌آمد بگویم. ما فردا بازی بسیار سختی داریم چون قبل از بازی با تراکتور، ما با تفکرات خوب کادر فنی آنها مسابقه می‌دهیم.
وی افزود: این دو نفر همکلاسی‌های قدیمی کلاس‌های مربیگری هستند و به شغل خودشان خیلی احترام می‌گذارند و من آنها را از ذوب‌آهن می‌شناسم و باید به آنها احترام گذاشت.

منصوریان افزود: بازی فردا بازی زیبایی خواهد بود زیرا هم ما و هم تراکتورسازی به دنبال فوتبال هستیم و امیدوارم باتلاش بازیکنان ۳ امتیاز را در تهران نگه داریم و بازی خوبی همراه با نتیجه انجام بدهیم.

سرمربی استقلال در مورد انتظار هواداران برای پیروزی و اینکه اواخر بازی گذشته هم اعتراضاتی به کادر فنی داشتند، گفت: من چیزی نشنیده‌ام. سورپرایزها را شما می‌شنوید. من داشتم عقیل کعبی را راهی می‌کردم ما با هوادار مثل برادر هستیم. اینها همان هوادارانی هستند که تا مرز بدترین جایگاه یعنی چهاردهم و پانزدهم با استقلال رسیدند اما به این کادر فنی اطمینان داشتند و در نهایت ما در پایان فصل دوم شدیم هرچند جایگاه خیلی خوبی برای هواداران ما نبود اما امسال سعی می‌کنیم در کورس قهرمانی قرار بگیریم.

وی در پاسخ به سؤال یک خبرنگار مبنی براینکه شما در صحبت‌هایتان اشاره کردید در نیم فصل اول سال گذشته امتیاز از دست داده‌اید و آیا نگران این موضوع نیستید که امسال هم با این مشکل مواجه شوید، گفت: نه. به خاطر اینکه ما روش فوتبال‌مان را عوض کردیم و اکثر تیم‌های بزرگ دنیا فوتبال باحوصله بازی می‌کنند. ما سال گذشته یک تیم فیزیکی بودیم که ریتم خوبی نداشتیم اما بسیار پرقدرت ظاهر شدیم اما امسال چند جوان با تجربه به تیم‌مان اضافه کردیم و نزدیک به ۵۰ روز زحمت کشیدیم و قطع به یقین تیم‌مان نتیجه می‌گیرد من به این موضوع اعتقاد کامل داریم. معتقدم باید نتیجه‌ گرفتن را به شکل بازی‌مان اضافه کنیم و سعی می‌کنم از فردا مسیر رو به بالای‌مان را استارت بزنیم.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که با جذب بازیکنان بزرگ انتظار هواداران از شما بیشتر نشده است، گفت: هوادار استقلال و پرسپولیس به قهرمانی تیم‌شان عادت دارند. ۹۰ درصد فوتبال دوستان ما هم هوادار این ۲ تیم هستند اما جذب ستاره تضمینی برای قهرمانی نیست. من روز گذشته به مدیرعامل باشگاهمان گفتم که ما تمام کارهای تاکتیکی را انجام می‌دهیم ولی همدلی از همه چیز مهم‌تر است.

وی ادامه داد: ما امسال در جذب ستاره‌ها حوصله به خرج دادیم و می‌توانستیم بازیکنانی که سروصدای تبلیغاتی زیادی دارند، بگیریم اما تیم خوبی را بستیم و معتقدم ستاره‌ها تضمین قهرمانی نیستند. چهار ستاره خوب امسال به تیم ما اضافه شده‌اند که همگی آنها پای کار خواهند بود.

سرمربی استقلال با اشاره به غیبت میلادی زکی‌پور در مسابقه فردا گفت: ما این بازیکن را در اختیار نداریم و آرمین سهرابیان نیز در دفاع چپ و وسط می‌تواند برای ما بازی کند. من اعتقاد دارم بازیکنان جدید باید پلکانی به ترکیب تیم اضافه شوند مگر آنکه با شرایط تیم‌های بزرگ آشنا باشند. هم یعقوب کریمی و هم آرمین سهرابیان در پست دفاع چپ در تیم ما حضور دارند و در سمت راست خسرو حیدری هفته گذشته با آسیب‌دیدگی کشاله روبه‌رو شد و برای اینکه مصدومیت کهنه ۳ سال قبل دوباره سراغ او نرود به این بازیکن را به مدت یک هفته استراحت دادیم و ان‌شاءالله او از اواسط هفته آینده در تیم ما خواهد بود.

منصوریان افزود: پادوانی و اسماعیلی کارشان را با ما شروع کردند و خیلی خوشحالم که امروز کادر پزشکی تیم ملی یک فیلم از وضعیت ابراهیمی برایم فرستاد که او این روزها خوب تمرین می‌کند و اگر ابراهیمی برگردد توان تیم ما دو چندان می‌شود. پادوانی هم بازیکنی است اگر در کنار پژمان منتظری باشد پرستیژ تیم ما را بالا خواهد بود و من معتقدم وقتی یک مربی ۲ مدافع وسط پا به توپ داشته باشد انگار که دو شماره ۶ با قدرت در ترکیب تیمش خواهد داشت.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران درباره حضور مهدی قائدی در ترکیب اصلی استقلال مقابل تراکتورسازی، اظهار کرد: قائدی فعلا در حال‌ حاضر شانسی برای فیکس شدن ندارد. ما حتی با او بدنسازی کامل را انجام نمی‌دهیم و سعی می‌کنیم بیشتر از او بازی بگیریم. اگر بخواهیم چنین کاری را با قائدی شروع کنیم از هفته‌ چهارم یا پنجم خواهد بود. وی نخستین بارش بود که استادیوم آزادی آمده بود و نحوه عملکردش در دیدار هفته‌ گذشته به کادرفنی انگیزه بالای این بازیکن را نشان می داد. بازیکنانی مانند حسین حیدری و مهدی هادی می‌توانند در ادامه لیگ به کمک استقلال بیایند. قائدی در بازی‌های دوستانه و تمرینات 70 – 80 درصد بهتر از عملکردش در دیدار مقابل استقلال خوزستان بود. ما حتی به گونه‌ای از او مراقبت می‌کنیم که ناراحت نشود و اجازه حضور به او در برخی از مکان‌ها را نمی‌دهیم.

او درباره احتمال حذف از لیگ قهرمانان آسیا و همچنین تلاش مدیریت باشگاه استقلال، بیان‌ کرد: فکر نمی‌کنم که تلاش مدیریت بتواند کمکی به تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی کند. بحث مدیریت تراکتورسازی جدا است،  ولی استقلال و پرسپولیس تیم‌های وزارت ورزش  و جوانان هستند. این دو تیم به افراد حقیقی و حقوقی زیادی بدهکار هستند و مشکلات زیادی در حوزه مالی دارند. این دو تیم هر سال لیگ را با ترس و لرز آغاز می‌کنند. دولت و شخص وزیر ورزش  و جوانان باید در خصوص مشکلات این تیمها ورود کنند. این حق هر سرمربی و یا بازیکنی است که در این تیم فعالیت می‌کند تا بتواند مطالباتش را دریافت کند. بدهی‌های این تیم‌ها هر سال سنگین‌تر می‌شود و با سودی که به آن می خورد این بدهی‌ها انباشته می‌شود.

منصوریان در ادامه صحبت‌های خود در این نشست با بیان این که به خاطر شرایط ملی اجازه خروج از کشور از سوی سازمان امور مالیاتی داده شد، ‌اضافه کرد: تنها شخص وزیر می‌تواند به موضوع مالیات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ورود کند. سردار آجرلو، آقای طاهری و یا آقای افتخاری نمی‌توانند فردا صبح بگویند که مشکل حل و بر طرف شده است. بالای 80 میلیارد تومان بدهی مالیاتی داریم که از دست مدیرعامل ما خارج است. ما باید کل بودجه را قطع کنیم تا بتوانیم مشکلات مالیاتی را حل کنیم. بنابراین عزم قوی در این رابطه نیاز است. تیم‌های صنعتی امکان استفاده از ردیف بودجه را دارند، اما اگر صبح فردا ‌اسپانسر تصمیم بگیرد که با ما قطع همکاری کند هیچ منابع مالی نخواهیم داشت. دولت هم بر اساس قانون نمی‌تواند به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پولی بدهد. این دو تیم بنگاه اقتصادی بزرگی هستند. معتقدم که شخص وزیر باید ورود کرده و یک جا مشکل را تمام کند. بازیکنان خارجی زیادی یاد گرفته‌اند که به AFC شکایت کنند در بین نفرات داخلی هم این موضوع باب شده است و ما در فضای سختی قرار داریم.

او با تاکید بر این که خطر محرومیت سرخابی‌ها جدی است، تصریح کرد: اگر دولت ورود نکند یک آسیب بسیار سخت گریبانگیر این دو باشگاه خواهد شد. AFC به الاتحاد عربستان نیز رحم نکرد و این باشگاه بالای 250 میلیارد تومان برای خط هجومی‌اش بازیکن خریده بود، اما نتوانست بدهی‌هایش را پرداخت کند و محروم شد. این موضوعات تاثیر بسیار منفی روی روحیه بازیکنان تیمم دارد. وقتی یک منبع مالی می‌آید باشگاه نمی داند آن را به داخل تیم تزریق کند و یا به طلبکارانی که سال‌ها برای قهرمانی تیم زحمت کشیده‌اند اختصاص دهد. اتفاق عجیب این است که هر سال این بدهی‌ها بالا می‌رود. من از دکتر تقوی نژاد ، رییس سازمان امور مالیاتی تشکر می‌کنم که اجازه داد پارسال از کشور خارج شویم. امسال هم به لطف این دوستان توانستیم اردوی خارجی برگزار کنیم. تنها وزیر ورزش  و جوانان می‌تواند با یک دستور ویژه‌ ما را از این مخمصه نجات دهد. ما در ادامه مسابقات با نگرانی پیش می رویم و همیشه یک جای کارمان می لنگد. این مشکلات از دست مدیر باشگاه خارج است. ما نمی توانیم به بازیکن باهوش تیم دروغ بگوییم. تنها یک نفر این معضل را می‌تواند حل کند. ما به دنبال این هستیم تا ظرف یک هفته‌ آینده یک منبع مالی جدید به باشگاه بیاوریم. با این حال تا به امروز بدون پیش پرداختی لیگ را جلو برده ایم. ما هم درگیر طلبمان هستیم و هم بدهی مالیاتی. در چنین وضعیتی خبری که می‌تواند برای هواداران جالب باشد این است که تمام مدارک استقلال به AFC ارسال شده است و ما برای ادامه حیات تنها درگیر مشکلات مالی هستیم.

به‌ گزارش ‌ایسنا، خبرنگاری به عنوان آخرین سوال این نشست خبری به مناسبت روز "خبرنگار" از سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران پرسید اگر شما جای ما بودید از سرمربی استقلال چه سوالی می پرسیدید؟ منصوریان در واکنش به این  پرسش گفت‌:  جالب بود. من اگر جای شما بودم می پرسیدم چه اتفاقی دوست دارید در باشگاه استقلال بیفتد تا به یک فرم ایده‌آل برسید. ما در تمام حوزه‌ها مشکل داریم. اگر مسئولان ورزشگاه آزادی به ما زمین نمی دادند قهرمان آسیا زمین تمرین نداشت، خب. ما یک رختکن درست و حسابی نداریم. اینها درد است. در حوزه خلیج فارس وارد می شویم تنها حسرت می خوریم. دو تیم استقلال و پرسپولیس با 60 میلیون هوادار یک زمین تمرین یا رختکن مناسبی در اختیار ندارند. در کنار اینها ما تا خرخره به افراد حقیقی و حقوقی بدهکار هستیم. من هم دوست دارم وقتی وارد باشگاه می شوم استخر خصوصی در اختیارم باشد. دو زمین تمرین نمی‌خواهیم. تنها یک زمین مناسب داشته باشیم کافی است. در استقلال برعکس با شرایط عکس نفت مواجه هستیم. ما در نفت دو زمین تمرین خوب داشتیم، اما در زمین متوسطی بازی می کردیم،  ولی در استقلال زمین تمرین متوسطی در اختیار داریم و در زمین خوبی بازی می‌کنیم. توپ در زمین تمرین ما به یک چاله خورده و تغییر مسیر می‌دهد. پای بازیکنم نیز در چاله می افتد. این سوالی بود که دوست داشتم از علی منصوریان پرسیده شود.

کلید واژه ها : منصوریان- استقلال- بازی
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.