زمان انتشار: جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶
لیگ برتر فوتبال؛ شکست استقلال در گام نخست

لیگ برتر فوتبال؛ شکست استقلال در گام نخست

تیم فوتبال استقلال تهران، هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران را با شکست خارج از خانه یک بر صفر مقابل صنعت نفت آبادان آغاز کرد.

به گزارش سازمان لیگ ب، جمعه شب در آخرین دیدار هفته نخست از هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، تیم های صنعت نفت و استقلال تهران در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم رفتند که این بازی با تک گل «جاسم کرار» که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید به سود میزبان به اتمام رسید.

این دیدار در حالی آغاز شد که «علیرضا منصوریان» سرمربی استقلال بسیاری از بازیکنان خود را به دلایل مختلف در اختیار نداشت.
صنعت نفت آبادان نیز که امسال با سرمربیگری «فراز کمالوند» و جذب بازیکنان نامدار وارد لیگ شده است با حمایت هوادارنش کار را هجومی آغاز کرد و در دقیقه هفتم ضربه از راه دور تماشایی «کرار جاسم» هافبک عراقی میزبان به دیرک دروازه استقلال برخورد کرد.
در دقیقه یازدهم دومین فرصت گلزنی نفت ایجاد شد که ضربه «محمد شادکام» را «عظیم گوگ» مدافع جون استقلال از روی خط دروازه بیرون کشید.
در دقیقه 18 «لوسیانو پریرا» با خطای «عظیم گوگ» متوقف شد تا داور نقطه پنالتی را به سود میزبان نشان دهد. «کرار جاسم» ضربه پنالتی را برخلاف حرکت «سیدمهدی رحمتی» به گل نخست نفت آبادان تبدیل کرد.
استقلال که نمی خواست این نتیجه باقی بماند با استفاده از جناحین به دنبال رسیدن به دروازه میزبان بود.
در دقیقه 24 «مرتضی اسدی» مدافع و کاپیتان صنعت نفت به دلیل مصدومیت جای خود را به «محسن حمیدی» داد.
در ادامه نیمه نخست اتفاق خاصی رخ نداد تا میزبان نیمه اول را با برتری یک بر صفر به اتمام برساند.
استقلال در نیمه دوم نیز برای جبران گل خورده به ارسال های بلند روی آورد تا شاید بتواند خط دفاعی میزبان را تحت فشار قرار دهد.
در دقیقه 56 «سرور جپاروف» هافبک ازبکستانی به جای «حسین بیت سعید» به میدان آمد تا جان تازه ای به خط میانی استقلال ببخشد.
صنعت نفت که برای حفظ دروازه خود به طور کامل عقب کشیده بود، در ضد حملات به سرعت «لوسیانو پریرا» دل بسته بود.
در دقیقه 73 «علی قربانی» مهاجم بلندقامت استقلال به میدان آمد تا بتواند از قدرت سرزنی خود استفاده کند.
استقلال در حالی این دیدار را با شکست پشت سرگذاشت که در طول 90 دقیقه فرصتی برای گلزنی به دست نیاورد و پنج بازیکن بالای 30 سال (سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، وریا غفوری، سرور جپاروف و خسرو حیدری) برای آبی پوشان پایتخت در این دیدار به میدان رفتند و در گرمای آبادان حرفی برای گفتن نداشتند.
* ترکیب صنعت نفت آبادان:
ناصر سالاری، حسین بغلانی، علی عبدالله زاده، مرتضی اسدی(محسن حمیدی)، حسین ساکی، مگنو باتیستا، آگوستو سزار، کرارجاسم(محمدزبیر نیک نفس)، محمد شادکام، لوسیانو پریرا و امید جهانبخش(فرید کریمی).
* ترکیب استقلال تهران:
مهدی رحمتی، وریا غفوری، عظیم گوگ، پژمان منتظری، میلاد زکی پور، روزبه چشمی، خسرو حیدری،داریوش شجاعیان، حسن بیت سعید(سرور جپاروف)، جابر انصاری(علی قربانی) و سجاد شهباززاده(یعقوب کریمی).

کلید واژه ها : استقلال تهران - هفدهمین دوره - لیگ برتر- صنعت نفت آبادان
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.