اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۱:۱۵ چهار شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
مورینیو: تاتنهام اصلی‌ترین رقیب ما برای قهرمانی است

مورینیو: تاتنهام اصلی‌ترین رقیب ما برای قهرمانی است

مربی منچستریونایتد پس از اینکه تاتنهام را به عنوان اصلی‌ترین رقیب خود برای قهرمانی دانست، در خصوص انقلاب باشگاه‌ها در فوتبال، اظهار داشت: خواهان تغییر ساختار یونایتد بوده و نمی‌خواهم تنها پول خرج کنم.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس، مورینیو، که در تمام دوران مربیگری خود، توانسته در سال دوم با یک تیم قهرمان لیگ آن کشور شود، اکنون کار سختی را در پیش دارد و باید با گذشتن از سد تیم‌های چلسی، تاتنهام، سیتی، لیورپول و آرسنال، بیست و یکمین قهرمانی شیاطین سرخ را به ثبت رساند.

وی سال پیش با منچستریونایتد به مقام ششمی بسنده کرد اما توانست قهرمانی جام‌های اتحادیه، خیریه و لیگ اروپا را به نام خود ثبت کند.

مورینیو در کنفرانس خبری، در خصوص موفقیت در فصل آینده، کار خود را بسیار سخت توصیف کرد و تاتنهام را اصلی‌ترین رقیب منچستریونایتد برای قهرمانی در جزیره دانست.

مربی شیاطین‌سرخ اظهار داشت: به نظرم، ما شانس بزرگی برای قهرمانی نداریم، اما جزو کاندیدهای قهرمانی هستیم. همه در خصوص بعد، سرمایه‌گذاری سیتی سخن می‌گویند، اما به نظرم سرمایه‌گذاری تاتنهام بسیار فوق‌العاده است. آنها هنوز خرجی نکرده و هر کس که می‌خواستند را نگاه داشتند. دله‌آلی، کین، آلدرویرلد، دایر و هر کس که برای آنها مهم بود را در تیم حفظ کردند. آنها کایل واکر را فروختند زیرا به تریپیر اطمینان داشته و خواهان فروش مدافع خود بودند.  

وی ادامه داد: هنوز که در اواسط پنجره تابستانی هستیم، چلسی قهرمان، موراتا، باکایوکو و رودیگر را خریداری کرده است. پس همه باشگاه‌ها برای قهرمانی سرمایه‌گذاری کرده که شیوه برخی متفاوت است. 

ژوزه مورینیو کار خود در منچستریونایتد را به کار خود در رئال‌مادرید تشبیه کرد و از یک انقلاب در فوتبال سخن گفت. مربی سابق کهکشانی‌ها گفت: به نظرم سخت‌ترین قسمت فوتبال زمانی است که یک انقلاب در فوتبال رخ می‌دهد. یک جهش بزرگ نه فقط برای باشگاه‌های بزرگ بلکه، همه تیم‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند. این انقلاب باعث می‌شود که از نظر اقتصادی، تیم‌ها پیشرفت کنند. 

آقای خاص تصریح کرد: در این زمان، منچستریونایتد به دنبال این گسترش نیست و من تنها نباید به دنبال پیشرفت خط حمله یا رسیدن به اهداف فوتبالی و کسب عنوان باشم. کار من در این باشگاه فراتر از این مسائل است. من برای یک ساختار و الگو به اینجا آمدم و اکنون تلاش می‌کنم که با نیروهای جوان،‌ به این الگو برسم. 

وی ادامه داد: همین کار را در رئال‌مادرید انجام دادم، یک باشگاه بزرگ که انتظارات بزرگی داشت ولی در دوران سختی قرار داشت زیرا فاصله خود را با رقیب خود یعنی بارسلونا، در حال افزایش می‌دید. زمانی که به مادرید رسیدم، تنها برای قهرمانی و توقف سلطه بارسا نجنگیدم بلکه می‌خواستم در همه چیز مادرید را توسعه بدهم و در این‌کار با ابعاد جدیدی از سختی کارم رسیدم.

در انتها مربی منچستریونایتد در خصوص آمادگی بازیکنان خود اظهار امیدواری کرد و گفت:ما بهتر از فصل گذشته هستیم و اعتماد به نفس خوبی در تیم جریان دارد. فصل پیش ما به موفقیت خوبی دست یافتیم،به لیگ قهرمانان رسیدیم در حالی جزو 4 تیم اول قرار نداشتیم. همه اینها از نظر شخصی به بازیکنان روحیه‌ خوبی بخشیده است.

انتهای پیام/ر

NULL
کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.