اخبار مرتبط

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶
            ای اف سی:‌ علی دایی یکی از نمادهای فوتبال آسیا

ای اف سی:‌ علی دایی یکی از نمادهای فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای اف سی)،‌ از علی دایی به عنوان یکی از نمادهای فوتبال آسیا یاد کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا، در پایگاه اطلاع رسانی 'ای اف سی' آمده است، دایی تنها فوتبالیست تاریخ فوتبال است که بیش از صد گل برای کشورش به ثمر رساند و از فوتبالیست هایی مانند په له، فرانس پوشکاش و ستاره هایی مانند کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پیشی گرفت.

دایی در 149 بازی خود برای تیم ملی ایران، ‌109 گل به ثمر رساند و همین باعث شد او در جایگاه یکی از نمادهای کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گیرد.
این فوتبالیست ایرانی سابقه بازی در باشگاه های استقلال اردبیل، ‌تاکسیرانی، بانک تجارت، پرسپولیس، السد، آرمینیا بیله فلد، بایرن مونیخ، هرتا برلین، ‌الشباب، صبا باتری و سایپا را در کارنامه خود دارد.
دایی در 28 سالگی پس از پیوستن به آرمینیا بیله فلد، به آزمودن توانایی خود در اروپا پرداخت. او تنها پس از یک فصل حضور در بوندس لیگا،‌ در راه ورود به بایرن مونیخ،‌ یکی از بزرگ ترین باشگاه های فوتبال جهان قرار گرفت.
دایی اولین ایرانی بود که در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد.
هرتا برلین در اواسط 1999، همان سالی که دایی عنوان بهترین بازیکن فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا را از آن خود کرده بود، او را جذب کرد.
از دایی که در حال حاضر سرمربی باشگاه سایپا است، به ‌عنوان بهترین گلزن بازی‌ های ملی در تاریخ فوتبال مردان جهان یاد می شود. NULL

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.