اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۱:۴۵ دو شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
کهلر: بواتنگ باکیفیت است

کهلر: بواتنگ باکیفیت است

مدافعی که با تیم ملی آلمان قهرمان جهان شد و با بایرن مونیخ افتخارات زیادی کسب کرد، وضعیت دفاعی باواریایی‌ها را برای فصل آینده مناسب ارزیابی می‌کند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس، یورگن کهلر که 27 سال قبل در جام جهانی 1990 یکی از اعضای تیم ملی آن هنگام ژرمن‌ها در مسابقات ایتالیا بود و در نهایت عنوان قهرمان جهان را کسب کرد، این روزها در عرصه‌های مختلف از جمله تحلیل‌گر مطبوعات و تلویزیون کار می‌کند.

این چهره 50 ساله که خود در دهه 90 برای بایرن بازی کرد و صاحب افتخاراتی مثل قهرمانی بوندس‌لیگا شد، وضعیت دفاعی جدید تیم سابقش را مورد توجه قرارداده است.

در گفت‌وگویی که در جدید‌ترین شماره هفته‌نامه کیکر امروز منتشرشد، او عنوان کرد قلب دفاع بایرن با وجود ماتس هوملس، جروم بواتنگ، خاوی مارتینس و نیکلاس زوله که امسال از هوفن‌هایم خریداری شده، وضعیت باکیفیتی دارد.

*رقابت فشرده 4 مدافع برای 2 پست

به باور این مدافع پیشین که در دوران جوانی حتی بازی در تیم‌های بورسیادورتموند و یوونتوس  را نیز تجربه کرد، 3 تن از این مدافعان میانی، قهرمان جهان هستند و نفر چهارم نیز در حد و کلاس بالایی است.

کهلر اظهارداشت:یکی از نکات قابل تامل خط دفاع کنونی بایرن، وجود 4 مدافع میانی است که برای حضور در 2 پست با هم به صورت فشرده رقابت می‌کنند.همین امر باعث می‌شود تا برتوان دفاعی تیم افزوده شود.

وی افزود:البته ماتس هوملس فصل قبل، اولین دوره بعد از بازگشتش از دورتموند را به مونیخ تجربه کرد.البته او در فصل قبل در اوج توانمندی‌اش ظاهر نشد.اما حالا به نظر می‌رسد برای او، وضعیت فرق کند. چرا که با انگیزه مضاعف رقابتی مواجه است.

*بواتنگ و مشکل مصدومیت

کهلر همچنین بیان کرد:جروم بواتنگ نیز در فصل قبل در شرایط آرمانی نبود. چرا که بیش از همه از مصدومیت‌های که متحمل شد، لطمه دید.البته او ثابت کرده اگر مصدوم نباشد، همواره در بالاترین سطح بازی می‌کند.از این جهت شباهت بسیاری به سرخیو راموس رئالی‌ها دارد.

*مارتینس، مدافعی بازی‌خوان

مدافع سال‌های دور بایرن در مورد خاوی مارتینس، مدافع اسپانیایی نیز چنین باوری دارد:خاوی نشان داده بازی‌‌خوانی خوبی دارد.همینطور نشان داده اگر در شرایط ایده‌ال باشد، می‌‌تواند در وضعیت دفاع و حمله سریع، مکمل خوبی باشد.

*زوله، کم تجربه اما پرانرژی

کهلر در مورد نیکلاس زوله، مدافع جدید و تازه‌وارد که در تیم ملی آلمان نیز بازی‌های خوبی انجام داده، عنوان کرد:

جوان‌‌ترین و کم‌تجربه‌ترین مدافع میانی در این جمع 4 نفره، زوله است.اما در نقطه مقابل انرژی جوانی بیشتری دارد.او کمی باید روی سرعت خود، کار کند تا مقابل بازیکنان سرعتی دچار مشکل نشود.البته من حتم دارم در بایرن او تا حد مدافعی درجه یک خود را مطرح خواهد کرد و جای خود را محکم خواهد کرد.

انتهای پیام/

NULL
کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.