اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۴:۳۰ دو شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
            بلاتر: تلاش کردم جایزه صلح نوبل به فیفا اعطا شود

بلاتر: تلاش کردم جایزه صلح نوبل به فیفا اعطا شود

رییس سابق فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا اعتراف کرد که تلاش زیادی برای کسب جایزه صلح نوبل برای فیفا انجام داده است.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا، سپ بلاتر رییس سابق فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) که در اکتبر 2015 به دلیل رسوایی فساد مالی از سمت خود کنار رفت، گفت که می خواسته است جایزه صلح نوبل به فیفا اعطا شود.

سپ بلاتر 81 ساله، در اکتبر 2015 به طور موقت محروم شد. او پس از آن برای هشت سال از هرگونه فعالیت در فوتبال محروم شد، ولی پس از اعتراض به این رای محرومیت او به شش سال کاهش یافت. بلاتر در سال 2011 به طور غیرقانونی اقدام به پرداخت مبلغ قابل توجهی به میشل پلاتینی رییس سابق یوفا کرده بود. پلاتینی نیز بدنبال این تحقیقات مسئولیت خود را از دست داد.
بلاتر که از سال 1998 هدایت فیفا را بر عهده داشته است،‌ در گفت و گو با گاردین مدعی شد که به خاطر خود بدنبال جایزه صلح نوبل نبوده است. وی تاکید کرد که می خواسته مجموعه فیفا این جایزه را دریافت کند.
وی گفت: ما با سازمان جایزه نوبل نشست هایی داشتیم. من خواستار جایزه نوبل برای فوتبال و نه یک فرد بودم. این اقدام جنبشی برای فوتبال خواهد بود.
بلاتر که در نوامبر 2015 در بیمارستان بستری شد، تایید کرد که بعد از ماجرای رسوایی فساد مالی که به بازداشت تعدادی از مقامات فیفا در آمریکا و سوئیس منجر شد، از نظر روحی به هم ریخت.
تحقیقات مشترک مقامات آمریکایی و سوئیسی به بازداشت این افراد انجام شد.
وی افزود: احساس خیلی بدی داشتم.
وی در باره این ماجرا گفت: من آزرده خاطر نشدم، بلکه شوکه شدم و هرگز از این شوک رهایی نیافتم.
بلاتر این برخورد با خود را ناعادلانه خواند و گفت:‌ چرا تمام این اتهام ها، مسئولیت و تقصیرها باید به گردن رییس فیفا بیفتد. NULL

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.