زمان انتشار: ۱۴:۵۹ جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶
مرفاوی: می خواهیم با ارائه فوتبال خوب نتیجه قابل قبولی بگیریم

مرفاوی: می خواهیم با ارائه فوتبال خوب نتیجه قابل قبولی بگیریم

سرمربی تیم فوتبال صبای قم در نشست خبری پیش از دیدار خود گفت: بازی مقابل استقلال برای هر دو تیم حساس است و می‌خواهیم به شرایط‌مان بهبود ببخشیم استقلال برای ما حریف قابل احترامی است وبه دنبال نائب قهرمانی است ما می خواهیم با ارائه فوتبال خوب نتیجه قابل قبولی بگیریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، صمد مرفاوی سرمربی تیم صبای قم در نشست خبری پیش از دیدارتیم خود در مقابل استقلال اظهار داشت: بازی مقابل استقلال برای هر دو تیم حساس است. می‌خواهیم به شرایط‌مان بهبود ببخشیم و استقلال هم به دنبال نائب قهرمانی است. به همین خاطر کار سختی داریم.
مرفاوی ادامه داد: استقلال برای ما حریف قابل احترامی است و من خودم روزگاری در این تیم بازی کرده و مربی بودم. هواداران استقلال را از خودم می‌دانم و ما عضو یک خانواده هستیم اما به هر حال شرایط به گونه‌ای است که باید از حیثیت و شرافت خودمان دفاع کنیم و با ارائه فوتبال خوب نتیجه قابل قبولی هم بگیریم. البته استقلال هم قابل احترام است و امیدوارم بتوانیم با ارائه یک بازی قابل قبول 3 امتیاز را بگیریم. در این بازی باید شرایط خوبی داشته باشیم تا آن چیزی که می‌خواهیم را به دست آوریم.امیدوارم فردا با تلاش بیشتر بتوانیم نتیجه دلخواه‌مان را کسب کنیم. امیدوارم استقلال هم در ادامه لیگ به نتایج خوبی برسد البته این تیم در نیم فصل اول مشکلاتی داشت اما در نیم‌فصل دوم فوتبال خوبی ارائه دادند و نتایج خوبی هم کسب شد. من این موضوع را قبول ندارم که می‌گویند تیمی نتیجه می‌گیرد اما فوتبال خوبی بازی نمی‌کند. تا شما خوب بازی نکنید نمی‌توانید نتیجه خوبی بگیرید. استقلال از نظر فنی خوب بوده و نتایج خوبی هم گرفته است. من برای استقلال در آسیا هم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم نتایجی بگیرد تا دل هواداران این تیم شاد شود.
وی در مورد اینکه کدام بازیکنان فردا غایب هستند و آیا به حنیف عمران‌زاده و محسن فروزان در بازی فردا بازی می‌دهد، عنوان کرد: مسئله بین حنیف و فروزان یک موضوع غیرفوتبالی بود و این مسائل شایعاتی است که مطرح شد و در مسابقه فردا فقط دیوسالار و بهادری را در اختیار نداریم.
سرمربی تیم فوتبال صبای قم در رابطه با اینکه آیا به حنیف عمران‌زاده توصیه‌ای برای رفتن به سمت رحمتی برای آشتی کردن می‌کند، گفت: با هیچ کسی صحبت نمی‌کنم چرا که بازیکنان خودشان عاقل و بالغ هستند و می‌توانند بهترین تصمیم را بگیرند. اعتقادی به رفتن و نرفتن سمت بازیکن یا مربی ندارم. اگر فردا بازیکنان استقلال به سمت من نیایند اصلا ناراحت نمی‌شوم چرا که بازیکن قبل از بازی نیاز به تمرکز دارند. بهترین مکان برای دیدار و خوش و بش مقابل رختکن و در راهرو است. روی نیمکت دنبال این مسائل نیستم. این رسم خوبی است که در فوتبال ما باب شده اما اگر کسی هم به سمت من نیاید گله‌ای ندارم و اصلا دنبال این موضوعات نبوده و نیستم.
مرفاوی در مورد رقابت نزدیکی که در پایین جدول بین تیم‌ها برای سقوط نکردن وجود دارد، تصریح کرد: جایگاه صبای قم پایین جدول نیست. متاسفانه ما نیم‌فصل اول را مفت از دست دادیم. صبا نباید برای بقا تلاش کند. صد در صد شرایط ما در ادامه بهتر خواهد شد و سعی می‌کنیم نتایج بسیار خوبی کسب کنیم.
وی در رابطه با اینکه بازی مقابل لوکوموتیو استقلالی‌ها را خسته کرده است،‌گفت: استقلال را به طور کامل می‌شناسیم. هم ما و هم آنها آنالیز خوبی از یکدیگر داریم. استقلال برخی بازیکنان خود را مقابل لوکوموتیو بازی نداد و این نشان می‌دهد آنها برای بازی مقابل ما برنامه داشتند. نفراتی که مقابل لوکوموتیو به میدان نرفتند اگر بهتر از نفراتی که بازی کردند نباشند، از آنها کیفیت کمتری ندارند. در کل استقلال همیشه استقلال است و آنها همیشه قوی هستند چه با خسرو حیدری و چه بدون حضور او.
سرمربی تیم فوتبال صبای قم در مورد اینکه رضا عنایتی قصد دارد از فوتبال خداحافظی کند، گفت: او تصمیم گرفته با توجه به اینکه دیگر مقابل استقلال مسابقه‌ای نخواهد داد فردا از هواداران استقلال خداحافظی کند. او چندین سال پیراهن استقلال را به تن کرده و آقای گل شده است. هر چند که کسی در فوتبال ایران برای این مسائل اهمیتی قائل نمی‌شود.
مرفاوی تصریح کرد: این خوب است که عنایتی می‌خواهد با هوادارانی که برای آنها افتخار آفریده در کنار آنها خداحافظی کند و هواداران هم از او تجلیل کنند. هم من و هم عنایتی هر چه که در فوتبال به دست آوردیم و باعث شد در فوتبال مطرح باشیم از این هواداران بوده است. آنها در سرما و گرما از ما حمایت کردندو من هم جای دارد از هوادارانی که فردا از عنایتی تجلیل ‌می‌کنند، تشکر کنم.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شود قرار است از سهمیه ایران در آسیا کم شود، اظهار داشت: هر سال این را می‌گویند اما اینطور نشده است. حتی ما نصف سهمیه‌ای که داشتیم را می‌توانیم بگیریم. سالی که من با استقلال در آسیا سوم شدم خیلی‌ها برای اینکه من سرمربی استقلال بودم قصد داشتند من را کوچک کنند و گفتند که با مرفاوی سهمیه آسیا را از دست دادیم. البته بعد از من پرویز مظلومی با استقلال با همان سهمیه به آسیا رفت. به هر حال در استقلال یا پرسپولیس برای اینکه بخواهند کسی را تضعیف کنند این حرف‌ها را می‌زنند. آن سال هم نوبت من بود اما خدا خودش عالم و بزرگ است و خیلی‌ها را روسیاه کرد. الان هم می‌‌گویند سهمیه کم می‌شود. اما فوتبال ما در آسیا اول است و با یک برد دیگر می‌توانیم به عنوان تیم اول به جام جهانی برویم. التعاون یا الفتح در آسیا چه دارند و یا لوکوموتیو ازبکستان مگر چه داشت؟ ما سرتر از آنها بودیم. شاید به خاطر همین‌هاست که از ما ایراد می‌گیرند. اما سطح فنی ما در فوتبال آسیا خوب است.


کلید واژه ها : سازمان لیگ-نشست خبری-پیش ازبازی-صمد مرفاوی
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.