زمان انتشار: ۱۴:۳۲ جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶
جلالی: شرایط ما در جدول بسیار حساس است

جلالی: شرایط ما در جدول بسیار حساس است

سرمربی تیم فوتبال پیکان در کنفرانس خبری پیش از بازی خود گفت: فردا بازی سخت و حساسی در پیش داریم و در حقیقت 4 تیم هستیم که شانس چهارم شدن داریم و شرایط ما در جدول بسیار حساس است.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران در نشست خبری پیش از دیدار تیم خود در مقابل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت:  فردا بازی سخت و حساسی در پیش داریم. شرایط ما در جدول بسیار حساس است. برای رسیدن به موفقیت فقط به فاکتور خوب بازی کردن نباید بسنده کرد بلکه باید در لحظات زندگی کنیم. در فوتبال هوش و درک موقعیت هم بسیار اهمیت دارد. ما به آینده امیدوار هستیم و این امیدواری را در چشم بازیکنان می‌بینم و آنها امسال من را امیدوار کردند.

جلالی تصریح کرد:برای نتیجه‌گیری باید تمرکز و هوش ویژه داشت اما باید بدانیم در برخی لحظات خاص باید این تمرکز را داشته باشیم تا به هدف برسیم.چون بازی‌ها راحت نیست. در دور برگشت اگر شما 8 تیم بالای جدول را نگاه کنید فقط 2 تیم بهتر از بقیه بودند اما در پایین جدول تیم‌ها شرایط بهتری دارند و بهتر امتیاز می‌گیرند.بچه‌های ما هم به این موضوع اشراف دارند و می‌دانیم تیم ذوب‌آهن تیم باصلابت و خوبی است که بهتر از هر تیم دیگری تله‌گذاری می‌کند. ما با علم به این موضوع 90 دقیقه با هوش و تمرکز بالا بازی می‌کنیم.

وی در باره اینکه بازی با ذوب‌آهن یک بازی 6 امتیازی است چرا هر دو تیم شانس کسب سهمیه دارند، افزود:در حقیقت 4 تیم هستیم که شانس چهارم شدن داریم و باید سعی کنیم کم نقص بازی کنیم و نگاهی هم به بقیه تیم‌ها داریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره شایعه حضور امیر قلعه‌نویی در پیکان و تاثیرگذاری او بر عملکرد او گفت:خوشحالم آن چیزی که باشگاه از ما می‌خواست که یک هدف‌گذاری منطقی بود به آن رسیدیم و حتی به دنبال هدف‌های بزرگتری هستیم که اگر هر تیم بخواهد خودش را برای آن آماده کند باید سال‌ها زحمت بکشد.

جلالی افزود: ما تمرکز خوبی روی شرایط‌مان داریم شاید بتوانیم به اهدافی که مدنظرمان است دست پیدا کنیم.اگر از من بپرسید که این شایعات روی کارم اثر می‌گذارد یا نه باید بگویم مربی تازه‌کاری نیستم و با این فضا کاملا آشنا هستم. اینها شایعه است با محمود شیعی که صحبت می‌کردم او گفت تمامی این حرف‌ها بی‌اساس است اما اگر این حرف‌ها پایه و اساس هم داشت مشکلی نداشتم چرا که آنها اختیار باشگاه خودشان را دارند و به آنها حق می‌دهم که بخواهند تصمیمی که به نظرشان درست است را اتخاذ کنند. بنده مسئولیتی دارم و آن این است که طی یک سال به وظایفی که بر من محول شده عمل کنم. شیعی گفت چنین چیزی صحت ندارد. من وقتی برای کار در باشگاهی قرارداد می‌بندم فکر می‌کنم قرار است 10 سال در آنجا مربیگری کنم و همچنین در کنار این تفکر این ذهنیت را دارم که همیشه کیفم برای رفتن کنار دستم است. باشگاهی به من می‌گفت باید 5 سال در آنجا بمانم و کار کنم. همان موقع با توجه به اینکه از فضا شناخت داشتم می‌دانستم چقدر این حرف درست است. در کل حس خیلی خیلی خوبی به باشگاه پیکان،‌مسئولان، مدیران و بازیکنان این تیم دارم و هر تصمیمی که آنها بگیرند برایم قابل قبول است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا اکثر قراردادها در فوتبال ایران یکساله است، گفت:یکی از چالش‌های اصلی فوتبال ایران همین مسئله است. این معضل بزرگی است. همین حالا قرارداد 85 درصد بازیکنان یکساله است. تمام باشگاه‌ها این وضع را دارند. این هم شاید به خاطر این است که باشگاه‌ها وصل به دولت هستند و منتظرند تا بودجه آنها مشخص شود این یک ضعف بزرگ است.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در باره اینکه در اروپا یک مربی می‌داند سال بعد در تیم حضور ندارد اما 3 قهرمانی می‌آورد و فرق آن با فضای حاکم بر فوتبال ما چیست، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم فرهنگی که در فوتبال کشورمان داریم را با انگلیس و آلمان مقایسه کنیم. اگر هم کسی این کار را انجام دهد اشتباه است. وقتی قرارداد بازیکن من یک ساله است و می‌رود با تیم‌های دیگر مذاکره می‌کند این خوب نیست اما اگر همین اتفاق مثلا در اسپانیا رخ دهد همه می‌گویند یک کار طبیعی است.

جلالی درباره اینکه رنکینگ فوتبال ایران در آسیا هشتم است و این موضوع شاید وضعیت سهمیه ایران در آسیا را به خطر بیندازد، گفت:‌ این یک موضوع کلیدی است. الان نزدیک 20 سال است که فوتبال ما توفیقی در آسیا نداشته و این در حالی است که بازیکن، مربی و تیم‌های خوبی داریم اما باید کار تحقیقاتی کرد که چرا موفق نیستیم. قواعدی که برای برنده شدن در کشورمان وجود دارد با سطح بین‌المللی متفاوت است. وقتی یک مربی می‌گوید قضاوت منصفانه باشد این معمولی‌ترین خواسته یک مربی است. به اعتقادم این مسائل قابل تحقیق است و اگر فوتبال ما می‌خواهد پیشرفت کند باید یک گروه تحقیقی تشکیل داد که چرا 40 سال در جام ملت‌های آسیا موفق نبودیم و چرا 40 سال است که تیم امید نتوانسته به المپیک برود. اینها قابل تحقیق است و مطمئن باشید این نتیجه گرفتن فوتبال ما 15 درصد فنی است و با تجربه می‌گویم اگر در این زمینه کند و کاو شود به موضوعات خوبی می‌رسیم. شاید از نظر فنی اختلافاتی در سطح کلاس با فوتبال بین‌المللی داشته باشیم اما ما فوتبال خودمان که همان فوتبال ایرانی است داریم که به اندازه خود می‌تواند ما را جزو 4 تیم آسیا کند.

کلید واژه ها : سازمان لیگ-نشست خبری-پیش ازدیدار-مجید جلالی
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.