زمان انتشار: ۱۴:۳۳ پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
فرکی: امیدوارم مقابل نفت پیروز شویم

فرکی: امیدوارم مقابل نفت پیروز شویم

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت:به بازی فردا به عنوان یک بازی خانگی امیدوار هستم هرچند که فرقی هم ندارد چون هم ما و هم نفت همیشه مهمان هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، حسین فرکی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر نفت تهران در چارچوب هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر درباره این دیدار گفت: پیش از هرچیزی باید بگویم متاسفانه سال 95 سال خوبی برای جامعه ورزش نبود چون عزیزانی را در این سال از دست دادیم. در سال 96 هم عزیز دیگری را از جمع رسانه یعنی آقای عبدالملکی را از دست دادیم. جا دارد که تسلیت ویژه ای به خانواده آن مرحوم و اهالی رسانه داشته باشم. نکته دیگر هم دو برد تیم ملی در سال جدید است که مردم را به صعود به جام جهانی امیدوار کرده و از این بابت خوشحالم.
او افزود: اما درباره بازی باید بگویم که پنج بازی باقی مانده برای ما خیلی مهم است. متاسفانه تا اینجای فصل برخی اتفاقات برای ما خوشایند نبود و نتایج مد نظر را کسب نکردیم. ضمن اینکه ما در این مسیر هیچ کوتاهی نداشتیم. به هرحال اتفاقاتی در فوتبال رخ می دهد که غیر قابل پیش بینی است. متاسفانه برای تیم اتفاقات خوشایندی نیفتاده است. امیدواریم که در این پنج هفته بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. ما الان سیزدهم جدول هستیم و حریفانی داریم که نگران سقوط هستند. امیدوارم که از بازی با نفت یک شروع خوب داشته باشیم. در ادامه مطمئنم که اگر آرامش داشته باشیم، می توانیم بهتر عمل کنیم. خیلی از تیم ها از بابت سقوط نگرانی ندارند و کیفیتشان متفاوت تر است. به بازی فردا به عنوان یک بازی خانگی امیدوار هستم هرچند که فرقی هم ندارد چون هم ما و هم نفت همیشه مهمان هستیم. 
سرمربی سایپا در پاسخ به سوالی درباره حضور تیمش در انتهای جدول و نگرانی بابت سقوط گفت: ما دوست داریم همه بازی های باقی مانده را ببریم. شاید اگر دوتا بازی را هم ببریم شرایطمان فرق کند. در برخی از بازی ها، عملا شش امتیاز وجود دارد. اینکه این بازی برای ما اهمیت دارد، شکی در آن نیست. ما هم نا امید برای برد نیستیم. بازی های خوبی را در نیم فصل ارائه کرده ایم ولی بدشانسی به ما آسیب رسانده است. ما پورقاز را فردا به دلیل محرومیت نداریم و جعفری هم مصدوم است. جایگاه تیم ما اینجا نیست و ما شایسته جایگاه بهتری هستیم.
وی در پاسخ به سوالی که چرا تیمش نتوانست به سهمیه آسیایی برسد درحالی که در هدف گذاری این باشگاه چنین چیزی وجود داشت و آیا قبول ندارد بحث بدشانسی یک توجیه است، گفت: قضاوت کردن از دور خیلی ساده است. اگر جایی اشتباهی داشتیم، خوشحال می‌شویم دوستان به ما بگویند. بدشانسی توجیه نیست و یکی از مشکلات است. قصد توجیه کردن نداریم. تکرار یک موضوع مرا خیلی اذیت می کند. باید قبول کنیم که خیلی از تیم ها مصاحبه کردند و گفتند دنبال سهمیه هستند ولی امروز آنها هم دستشان از سهمیه کوتاه است. اینکه ما برای سهمیه گرفتن سهمیه، هزینه کرده باشیم اشتباه است. ما خیلی متوسط هزینه کرده ایم. اگر بازیکنی جایگزین کرده ایم، هیچ هزینه ای برای باشگاه نداشته ایم. اینطور نبوده که یک میلیارد قرارداد با بازیکن بسته باشیم و یک بخشی را داده باشیم و یک بخشی را نداده باشیم. یک موقع تیمی مثل استقلال خوزستان قهرمان می شود و ثابت می کند که هزینه کردن به نتیجه رسیدن نمی انجامد. ما امسال کارمان زمان بر است و امیدوارم شرایطمان بهتر شود. 
فرکی درباره گل نزدن تیمش در بازی های مختلف و مشکلات مربوط به آن، اظهار کرد: ما هم می دانیم که در این زمینه آسیب دیده ایم ولی این ربطی به خود بازیکن ندارد. این چیزها در فوتبال هست. ساسان انصاری از پرسپولیس رفت ولی در فولاد آقای گل شد. بازیکن خارجی می آوریم و می بینیم کیفیت دارد ولی در اینجا هم خوانی ندارد. همین پادوانی در سپاهان برای من هیچ بازدهی نداشت ولی در استقلال عالی است و به ما گل هم زد. من هیچوقت برای بازیکن خارجی هزینه سنگین نمی کنم و سعی می کنم بهترین ها را گزینش کنم. برخی اوقات بازیکن خارجی سخت هماهنگ می شود. مشکل گلزنی در همه لیگ ما وجود دارد. یک دوره هم مشکل دروازه بان در لیگ ما بود. الان عنایتی و رجب زاده که خدا حفظشان کند گلزنی می کنند و این نشان می دهد که مشکل وجود دارد. من اگر می دانستم که کار نکرده ام، دلم نمی سوخت ولی دارم کار می کنم. بازیکنان علاقه‌مند هستند به استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی بپیوندند. ما از ابتدای لیگ مشکل گلزنی داشتیم. چطور فوتبال خوبی را ارائه می کنیم ولی کسی که باید گلزنی کند، مشکل دارد. 
سرمربی سایپا در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا در سال قبل آرامش داشت چراکه گفته می شود دایی قرار است سال بعد سرمربی تیمش شود، گفت: من در این زمینه چیزی نمی دانم. من کارم را بدون توجه به حواشی انجام می دهم. آرامش من هم تحت هیچ شرایطی سر این مسائل بهم نمی خورد. من یک روزی به دنبال فوتبال بودم و خیلی سریع می دویدم. امروز هم اگر نباشم خیلی برایم مهم نیست چون نمی خواستم باشم ولی تشویقم کردند که باشم. من هشت یا 9 سال است که یک مسافرت با خانواده ام نرفته ام. هیچ شایعه ای روی من اثر ندارد. اگر هم شایعات واقعی هم باشد روی من اثر نمی گذارد. من از مطالباتم از باشگاه های دیگر هم گذشته ام و نوش جانشان. من هیچ کدامشان را نمی خواهم. 
کلید واژه ها : فرکی- تیم - نفت
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.