زمان انتشار: ۱۴:۴۰ چهار شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
پورموسوی: امیدوارم در بازی با پرسپولیس شاهد بازی خوبی باشیم

پورموسوی: امیدوارم در بازی با پرسپولیس شاهد بازی خوبی باشیم

سرمربی استقلال خوزستان گفت:امیدوارم فوتبال خوبی ببینیم. پرسپولیس نشان داده که لیاقت قهرمانی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، سیروس پورموسوی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس اظهار داشت: به نام خداوندی که در سخت‌ترین شرایط لطف و عنایتش را از تیم ما دریغ نکرد و در این فصل به ما خیلی سخت گذشت اما رسانه‌ها مشکلات ما را انعکاس دادند.

وی ادامه داد: ما نماینده ایران در آسیا هستیم اما تا چند ساعت مانده به شروع مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مشخص نبود که ما به این بازی اعزام شویم یا نه. نفتی‌ها به ما کمک کردند تا برای بازی مقابل پرسپولیس به تهران اعزام شویم.

پورموسوی ادامه داد: جا دارد روز 22 اسفند که به عنوان روز شهدا نامگذاری شده را گرامی بداریم و امیدوارم با ارائه یک فوتبال خوب نمایشگر فوتبال پاک باشیم. این را هم باید بگویم که ما امروز قصد آمدن به تهران را نداشتیم اما آقای حیدری و شریعتی به فرودگاه آمدند و بازیکنان را متقاعد کردند که فردا بازی کنیم. 

وی درباره دیدار این تیم مقابل پرسپولیس و اینکه آیا مقابل این تیم هم همانند رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شاهد عملکرد خارق‌العاده استقلال خوزستان خواهیم بود، اظهار داشت: در 2-3 روز قبل شاگردانم تمرکزی برای تمرین نداشتند چرا که بعد از چند بار قول‌هایی که به بازیکنان داده شد عملی نشد. اما امروز و فردا با بازیکنان صحبت می‌کنیم تا فردا شاهد یک فوتبال خوب و جذاب باشیم. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه قبل از هر بازی اعلام می‌کنید در بازی بعد به دلیل مشکلات مالی به میدان نمی‌روید اما باز هم بازی می‌کنید و به نظر می‌رسد صحبت‌های شما در حد گروکشی است، اظهار داشت: باید با مردم صادق باشیم. بعد از بازی با پدیده اعلام کردند که بانک ملی از ما حمایت نمی‌کند و روی این حرف هم مصر هستند. ابتدا بانک ملی اعلام می‌کرد باشگاه ما برای آنها نیست اما الان 15 روز است که گروه ملی به بانک ملی واگذار شده و آنها باید به تعهدات خود عمل کنند چرا که تیر ماه بودجه ما را تائید کردند. حرف ما گروکشی نیست و باید حق و حقوق‌مان پرداخت شود. ساعت 10 و 5 دقیقه صبح امروز چمدانم را بستم و حتی وقتی ساعت 9 صبح متوجه شدم که پول به حساب نیامده می‌خواستم موبایلم را خاموش کنم اما آقای حیدری نماینده استاندار و مدیرکل ورزش استان خوزستان به فرودگاه آمد و به ما محبت کرد و از چک شخصی خود مبلغ 950 میلیون تومان به من داد که قرار است تا ساعت 3 بعد از ظهر امروز این پول دست ما برسد و من هم اسم 29 نفر را نوشتم که این پول را بین آنها تقسیم کنم.

پورموسوی ادامه داد:‌اگر شما تیمی را در دنیا پیدا کردید که 950 میلیون تومان را بین 29 نفر تقسیم کند من به شما جایزه می‌دهم. شاید برخی‌ها حرف ما را باور نمی‌کنند ما در  عمان بعد از 3 روز سرگردانی از طرف فدراسیون فوتبال به ما پول رسید. در امارات هم مارکو مربی خارجی ما 200 میلیون تومان از هزینه شخصی‌اش برای تیم هزینه کرد. خودم 300 میلیون تومان برای تیم قرض کردم و هزینه آن کردم. حتی بهمن روشنایی هم هزینه‌های تیم را از جیب داده است. من از ابتدا کنار استقلال خوزستان بودم و دوست ندارم این تیم پاشیده شود و آن را جزو خانواده خودم می‌دانم. حیف است مسئولان از این تیم حمایت نکنند. 

وی گفت: البته از یک سایت هم گله دارم و این است که ما در عمان عنوان کردیم که با قلب‌مان بازی کردیم و از شهری آمدیم که تنفس کردن در آن سخت بود اما به ما خرده گرفتند که چرا خارج از ایران این صحبت‌ها را کردید. اما سؤالم این است که این سایت محترم چرا وقتی ما مظلومانه به سفر رفتیم هیچ چیزی ننوشت. چرا ننوشتند ما غریبانه رفتیم. من منت‌گذاری نمی‌کم و فقط فرزند خوزستان نیستم بلکه سرباز خوزستان هم هستم و به همراه کادر فنی با جان و دل و باغیرت تلاش کردیم چون فقط برای خوزستان نیستیم و در آسیا نماینده ایران هستیم. منتی گردن کسی نداریم و صرفا خواستم حرف‌هایم را صادقانه بزنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در مورد مسائل فنی بازی با پرسپولیس و اینکه بعد از باخت بهانه مشکلات مالی را می‌آورد یا نه گفت: مطمئن باشید بعد از هر باخت خودم را قایم نکردم و ایرادهای فنی را پذیرفته‌ام. این بار هم قایم نمی‌شوم. بازیکنان ما در 3-2 روز گذشته تمرکز نداشتند اما بیش از 30 ساعت تا بازی با پرسپولیس وقت داریم و از آنها خواسته‌ام که تمرکز کنند. امیدوارم فوتبال خوبی ببینیم. پرسپولیس نشان داده که لیاقت قهرمانی دارد و بازی سختی با این تیم خواهیم داشت. ما امیدوار به کسب سهمیه آسیای هستیم. و امیدوارم حداکثر امتیاز در بازی فردا را بگیریم. 

پورموسوی در مورد اینکه چرا قراردادهای بازیکنان‌تان زیاد بسته شده و آیا بهتر نبود قراردادهای کمتری با آنها بسته می‌شد و به آنها پول بیشتری می‌دادند، گفت: امضای قرارداد وظیفه مدیرعامل است من فقط فهرست تیم را آماده می‌کنم. 6 سال از تاسیس باشگاه استقلال خوزستان گذشته است. در سال‌های گذشته حتی وقتی باختیم هم پول و پاداش به بازیکنان پرداخت شده و در 5 سال قبل مشکل مالی و بدهی نداشته‌ایم. 

وی افزود: مدیرانی در شرکت و باشگاه بودند که بعد از بازنشستگی از باشگاه ما جدا شدند. نفرات جدیدی که به جای آنها آمدن انگار فوتبال را دوست نداشتند و نمی‌دانستند که فوتبال عشق مردم خوزستان است. گروه ملی فولاد هم ورشکسته شده بود و 6 ماه حقوق کارگران پرداخت نشده بود و بعد از چند روز اعتصاب بخشی از حقو‌ق‌ها داده شد. عکس امروز من را با 3 ماه پیش مقایسه کنید می‌بینید چقدر تفاوت کردم. آن موقع یک موی سپید در سرم پیدا نمی‌شد. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در مورد اینکه چه اتفاقی برای این تیم خواهد افتاد و آیا ممکن است سقوط کند یا نه، گفت:‌با امتیازهایی که گرفته‌ایم سقوط نمی‌کنم. من امیدوارم دکتر شریعتی استاندار محترم خوزستان قول داده ‌اند که قبل از عید 2 میلیارد تومان به باشگاه کمک شود تا میزان پرداختی‌های ما به 70 درصد برسد. کل بودجه باشگاه ما 8 و نیم میلیارد تومان است. قراردادی هم با 3090 بسته شده که مبلغش را نمی‌دانم. یک اسپانسر هم قرار است در بازی‌های آسیایی کمک‌مان کند.امیدوارم شرمنده مردم خوزستان نشویم. اما مسئولان و نمایندگان اهواز هم باید احساس مسئولیت کنند. مسئولان با رای مردم سمت گرفتند و باید به فکر تیم باشند. من همیشه گفته‌ام از بی‌پولی نمی‌نالم از بی‌مهری‌ها گلایه دارم. بعد از آنکه از عمان آمدیم یک نفر زنگ نزد تا خسته نباشید بگوید. به پاداش نیازی نداشتیم. گلایه من از تنهایی تیم است. دکتر شریعتی استاندار خوزستان قول داده است هر چند وظیفه استاندار نیست و وظیفه بانک ملی است که به تیم کمک کند اما بعد از خدا امیدمان به استاندار است.
کلید واژه ها : بازی- پورموسوی- استقلال خوزستان- پرسپولیس
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.