زمان انتشار: ۱۸:۴۳ یک شنبه ۵ دی ۱۳۹۵
رهایی استقلال از شکست در دقیقه 92؛ نجات منصوریان در نقش جهان

رهایی استقلال از شکست در دقیقه 92؛ نجات منصوریان در نقش جهان

تیم فوتبال استقلال تهران با گلزنی «بهنام برزای» در دقیقه 92 از شکست مقابل سپاهان اصفهان گریخت و به تساوی یک بر یک رسید.

به گزارش سازمان لیگ،  در یکی از حساسترین دیدارهای هفته پانزدهم و پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، سپاهان اصفهان در حضور حدود 30 هزار تماشاگر ورزشگاه نقش جهان اصفهان، میزبان استقلال تهران بود که این دیدار تماشایی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

این دیدار درحالی آغاز شد که هر دو تیم با 21 امتیاز در جدول رده بندی همسایه بودند و برای رسیدن به شرایط ایده آل نیاز مبرمی به کسب پیروزی داشتند.
سپاهان چند هفته ای است با کسب نتایج مطلوب، ناکامی های ابتدای فصل را به دست فراموشی سپرده است، اما استقلال با وداع از جام حذفی و برآورده نکردن انتطارات در لیگ برتر در بحران قرار دارد.
«علیرضا منصوریان» سرمربی استقلال که زیر تیغ انتقادات قرار دارد پس از عملکرد نامناسب تیمش در هفته های گذشته بازیکنانی چون «سیدمهدی رحمتی»، «خسرو حیدری» و «رابسون جان واریو» را روی نیمکت نشانده و از بازیکنان جوان خود بهره برده است.
این دیدار با حملات سپاهان میزبان آغاز شد و دو واکنش خود از «سیدحسین حسینی» دروازه بان جوان استقلال در دقایق نخست سبب شد تا دروازه آبی پوشان بسته بماند.
در ادامه، هافبک های استقلال به رهبری «امید ابراهیمی» که بازوبند کاپیتانی را در اختیار داشت با دوندگی بالا و به گردش درآوردن مناسب توپ، بازی را به تعادل کشیدند.
در دقیقه 15، پاس در عمق «کاوه رضایی» به «جابر انصاری» رسید که ضربه این مهاجم را «لی اولیویرا» دروازه بان برزیلی سپاهان به خوبی مهار کرد.
در دقیقه 18، بار دیگر «جابر انصاری» در محوطه جریمه میزبان صاحب توپ شد که ضربه او با بدشانسی به دیرک عمودی دروازه سپاهان برخورد کرد.
«علیرضا فغانی» داور بین المللی کشورمان که قضاوت این دیدار را برعهده دارد در دقیقه بیستم، نخستین کارت زرد بازی را به «فرشید اسماعیلی» هافبک استقلال نشان داد.
در دقیقه 28، «طالب ریکانی» با از پیش روی برداشتن دو بازیکن استقلال و شوتی تماشایی تیم سپاهان را در آستانه گلزنی قرار داد که بازهم دروازه جوان استقلال با واکنش خوب خود، مانع از رسیدن میزبان به گل شد.
در سایر دقایق نیمه نخست، پاس های اشتباه متعدد بازیکنان دو تیم سبب شد تا فرصتی برای گلزنی ایجاد نشده و در نهایت نیمه نخست با تساوی صفر بر صفر همراه شود.
در ابتدای نیمه دوم، سپاهان سعی داشت با استفاده از سرعت و تکنیک «مهرداد محمدی» و «فرید بهزادی کریمی» خود را به محوطه جریمه استقلال نزدیک کند.
در دقیقه 59، حرکت تیمی مناسب بازیکنان سپاهان موجب شد تا «مهرداد محمدی» در فرصت مناسب گلزنی قرار بگیرد که ضربه این مهاجم جوان از کنار دروازه استقلال بیرون رفت.
یک دقیقه پس از آن ارسال «کاوه رضایی» با ضربه سر «جابر انصاری» همراه شد که بازهم دیرک دروازه مانع از گلزنی این بازیکن استقلال شد.
در دقیقه 69، «یعقوب کریمی» به جای «میلاد زکی پور» که عملکرد خوبی داشت به میدان آمد تا مانع حمایت سپاهان از جناح راست شود.
چند ثانیه پس از این تعویض حرکت خوب بازیکنان سپاهان از جناح راست، توپ را در محوطه جریمه به «جلال الدین علی محمدی» رساند تا این هافبک جوان با ضربه ای سنگین برای سپاهان گلزنی کرده و ورزشگاه را غرق در شادی کند.
سرمربی آبی پوشان که تیمش در آستانه شکست دیگری بود، «آرش افشین» را جایگزین «مجتبی حق دوست» کرد تا با سه مهاجم به دنبال جبران نتیجه باشد.
استقلالی ها برای جبران نتیجه به پرتاب های اوت بلند و ارسال از جناحین روی آوردند و میزبان نیز در ضد حملات بسیار خطرناک نشان می داد.
در دقیقه 85، سپاهان بهترین فرصت را برای گل دوم داشت که «مهرداد محمدی» نتوانست در مصافی تک به تک با دروازه بان استقلال گلزنی کند.
در دقیقه 88، «علی قربانی» که تنها لحظاتی از حضورش در زمین می گذشت در آستانه گلزنی قرار گرفت که دروازه بان سپاهان ناجی تیمش شد.
در دقیقه 90 فشار همه جانبه استقلال، این تیم را در آستانه گلزنی قرار داد که بازهم دیرک دروازه و بدشانسی مانع از گلزنی شاگردان منصوریان شد.
در دقیقه 90 به اضافه دو، حملات استقلال نتیجه داد و ارسال «کاوه رضایی» با ضربه سر «بهنام برزای» همراه شد و آبی پوشان پایتخت به گل تساوی رسیدند و از شکست رهایی پیدا کردند.
در نهایت این بازی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید و هر دو تیم 22 امتیازی شدند و در رتبه های هفتم و هشتم جدول رده بندی قرار گرفتند.
«علیرضا منصوریان» سرمربی استقلال که زیر تیغ انتقادات قرار داشت با عملکرد مناسب تیمش در دیدار امروز و رهایی از شکست، می تواند به آینده کاری خود در استقلال امیدوار باشد.
* ترکیب سپاهان اصفهان:
لی اولیویرا، شجاع خلیل‌زاده، موسی کولیبالی، عارف غلامی، احسان حاج‌صفی، میلاد سرلک، محمود قائدرحمتی، طالب ریکانی(رسول نویدکیا)، جلال‌الدین علی‌محمدی(حسین پاپی)، فرید بهزادی‌کریمی(رضا میرزایی) و مهرداد محمدی.
* ترکیب استقلال تهران:
سیدحسین حسینی، لئوناردو پادووانی، مجید حسینی، هرایر مگویان، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی(علی قربانی)، بهنام برزای، مجتبی حقدوست، جابر انصاری و کاوه رضایی.

کلید واژه ها : هفته پانزدهم - سپاهان اصفهان - استقلال تهران
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.