زمان انتشار: ۱۴:۱۲ چهار شنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
فرکی: در دیدار با سپاهان به دنبال پیروزی هستیم

فرکی: در دیدار با سپاهان به دنبال پیروزی هستیم

سرمربی تیم فوتبال سایپا از تیم سپاهان به‌عنوان یکی از افتخارات فوتبال ایران یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، ، حسین فرکی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان اظهار داشت: در ابتدا باید برای بیماری منصور پورحیدری دعا کنیم که متأسفانه در بستری بیماری است. امیدوارم او هرچه زودتر سلامتی‌اش را به‌دست بیاورد. ما بازی هفته دهم لیگ را در پیش داریم و میزبان تیم سپاهان هستیم. سپاهانی که یکی از افتخارات فوتبال کشورمان است و کارنامه خوبی را ثبت کرده است.

وی افزود: سه امتیاز  دیدار با سپاهان برای ما اهمیت زیادی دارد. ما میزبان هستیم و می‌خواهیم شرایطمان را در جدول بهتر کنیم. بازیکنان کاملاً توجیه شدند و امیدوارم در ادامه جلساتی که قبل از بازی خواهیم داشت و همچنین آنالیز تیم حریف و تلاش بازیکنان در زمین بتوانیم به پیروزی دست پیدا کنیم. ما نیاز به یکی دو برد داریم تا شرایط‌مان در جدول بهتر شود. همه سعی‌مان را خواهیم کرد تا به دو برد پیاپی دست پیدا کنیم تا مثل خیلی از تیم‌ها که شرایط‌شان با پیروزی بهتر می‌شود، وضعیت ما نیز بهتر شود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا خاطرنشان کرد: با وجود عملکرد خوب‌مان مقابل صبای قم، تراکتورسازی تبریز و استقلال که می‌توانستیم برنده شویم از موقعیت‌های‌مان استفاده نکرده و همین مسئله باعث اشتباهات ما شد تا تیم با وجود شایستگی نتواند به پیروزی برسد. ما از 9 امتیاز ممکن در سه دیدار گذشته یک امتیاز کسب کردیم، اما جدول نشان می‌دهد که فاصله تیم پانزدهم جدول با تیم هفتم تنها چهار امتیاز است و با یک برد رتبه تیم‌ها جابه‌جا می‌شود، بنابراین امیدوارم از این فرصت استفاده کنیم و به برتری برسیم.

فرکی در واکنش به طرح این موضوع که مقابل تیم سابق خود قرار می‌گیرد، تصریح کرد: دیدار و رویارویی ما با سپاهان طبیعی است. ما مقابل فولاد هم بازی کردیم که فولاد تیم سابق من بود. از نگاه من این بازی هیچ حساسیتی برایم ندارد و مانند سایر دیدارهاست. امیدوارم بازی خوبی از کار درآید.

وی ادامه داد: هر مربی و بازیکنی برای تیم خودش تلاش می‌کند که برنده شود. امروز مسئولیت تیم سایپا را بر عهده دارم و به گذشته کاری ندارم. من گذشته را در تاریخ دنبال می‌کنم.  آنچه در فولاد، سپاهان و نفت تهران گذشت به گذشته ارتباط دارد، اینها تیم‌هایی بودند که توانستیم با آنها موفقیت کسب کنیم. طبیعی است در لیگ مربیان و بازیکنان جابه‌جا شده و مقابل تیم سابق خود قرار بگیرند، اما این حساسیت نمی‌تواند موضوع مهمی باشد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص تعطیلی دوباره لیگ پس از پایان هفته دهم عنوان کرد: این موضوع نخ‌نما و تکراری شده و چاره‌ای نداریم به خاطر منافع تیم ملی کنار بیاییم. قطعاً این مسئله برای تصمیم‌گیرندگان فوتبال ما یک تجربه خواهد بود. امیدوارم در آینده تصمیماتی گرفته شود تا این معضل برطرف شده و تیم‌ها معترض نشوند. انجام بازی‌ها با فاصله و تمرینات مختلف مربیان و بازیکنان را اذیت می‌کند، البته در این فاصله تیم‌هایی که درگیر جام حذفی هستند تقریباً خودشان را در شرایط مسابقه نگه می‌دارند. یکی از این تیم‌ها ما هستیم که باید 10 آبان به مصاف بادران برویم و در صورت شکست این تیم می‌توانیم در مرحله بعد به میدان برویم.

فرکی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه شرایط برای او در سایپا چطور می‌گذرد و اینکه هر روز سرمربی جدیدی به جای او انتخاب می‌شود، گفت: حضور ذهن ندارم که سابقه داشته که در تیم‌های قبلی‌ام از 9 امتیاز ممکن یک امتیاز بگیرم یا خیر، اما در مجموع تجربه چنین شرایطی را در فولاد داشتم، به خاطر دارم هفته نهم یا دهم بود که فولاد در جایگاه خوبی قرار نداشت. ما پنج هفته اول در فولاد با حریفان در گرمای هوا و در ماه مبارک رمضان بازی کردیم و از هفته دهم بود که تیم راه افتاد. پس از آن 14 هفته شکست نخوردیم و در سال اول سهمیه را کسب کردیم. ما در سال دوم در لیگ قهرمانان آسیا بودیم اما قهرمان لیگ شدیم.

وی ادامه داد: من نتایج گذشته را به تاریخ می‌سپارم و به آن تکیه نمی‌کنم، چرا که اوضاع در هر زمان متفاوت است و هر چیزی در زمان خودش اتفاق می‌افتد. آن زمان در فولاد خیلی اتفاقات افتاد تا به ما کمک شود و شاید این اتفاق در سایپا نیفتد و کمک نکنند. در این میان برخی‌ها تاکید دارند که من بروم اما خیال‌شان راحت باشد که هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا خاطرنشان کرد: دوست ندارم این مطلب را بنویسید، چون اهل تعریف و تمجید نبوده و آدمی نیستم که تملق کنم، اما باید به سهم خودم تشکر ویژه‌ای از رضا درویش مدیرعامل باشگاه سایپا داشته باشم. شاید هرکس دیگری بود و چنین اتفاقاتی می‌افتاد خیلی زود دست به کار شده و کارش را انجام می‌داد، اما درویش حمایت کرد. من او را کاملا درک می‌کنم و همان‌طوری که او تحت فشار است ما هم تحت فشار هستیم.

فرکی تصریح کرد: این چیزی نیست که برای اولین بار اتفاق بیفتد. داستان فوتبال ما جدا از جاهای دیگر است که ما به این مسائل آشنا هستیم. درویش از تیم ما حمایت کرد و از او تشکر می‌کنم. کسانی که فوتبال ما را دنبال کردند متوجه شدند اگر برنده نشده‌ایم به خاطر بازی بد و بی‌کیفیت ما نیست، بلکه به خاطر فرصت‌هایی است که از دست می‌دهیم. البته کمبودهایی را احساس می‌کنیم و در زمانی که به شرایط خوب نرسد در روی همین پاشنه می‌چرخد، اما مطمئنم که باشگاه  تلاشش را کرده و حمایت می‌کند و بهترین کسی که می‌تواند پاسخگو باشد مدیرعامل باشگاه است. دوست دارم تیم نتیجه بگیرد نه به خاطر خودم بلکه به خاطر درویش، باشگاه و بازیکنانی که زحمت می‌کشند اما بدشانسی باعث شده که مزد زحمات خودشان را نگیرند.

وی در پایان عنوان کرد: شاید این نتایج فاجعه نباشد چون همانطور که گفتم فاصله‌ای بین تیم‌ها در جدول مشاهده نمی‌کنیم و با 2 برد همه چیز تغییر می‌کند. جدول چیز غیرطبیعی را نشان نمی‌دهد و امیدوارم ما به این 2 برد دست پیدا کنیم.
کلید واژه ها : فرکی- بازی- تیم
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.