زمان انتشار: ۱۴:۴۵ پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵
فرکی: جام حذفی فرصت خوبی برای کسب سهمیه آسیایی است

فرکی: جام حذفی فرصت خوبی برای کسب سهمیه آسیایی است

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت:رقابت‌های جام حذفی فرصت خوبی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال، حسین فرکی پیش از دیدار تیمش در مرحله سوم رقابت‌های جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور بین تیم‌های سایپا و بادران نوین تهران در نشست خبری با تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت پیشاپیش محرم حسینی و سالگرد درگذشت هادی نوروزی گفت: باید برای منصور پورحیدری آرزوی سلامتی بکنم. ما برای اولین دیدار جام حذفی مقابل تیم بادران آماده‌ایم و این رقابت‌ها را یک فرصت می‌بینیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تا بتوانیم سهمیه بگیریم. ما با این نگاه وارد جام حذفی می‌شویم و مانند خیلی از تیم ها انگیزه قهرمانی خواهیم داشت. برای این بازی هم آماده ایم و امیدوارم مقابل بادران نتیجه خوبی بگیریم.

وی ادامه داد: گروه ما تیم بادران را آنالیز کرده اند و شناختی از این تیم داریم. البته نه شناخت کامل مانند شناخت از تیم های لیگ برتری، اما از حریف مان شناخت داریم. ما برای جام حذفی هدف داریم و هدف مان هم قهرمانی و کسب سهمیه است.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره اینکه آیا اولتیماتومی به او داده شده یا نه و گویا خودش هم از نتایج تیمش رضایت ندارد، گفت: آنطور نیست که ما صد درصد از نتایج ناراضی باشیم. نتایج ما 50-50 بوده است. ما در بازی پرسپولیس خوب بازی کردیم و روی غافلگیری گل خوردیم و در دیداری که میزبان بودیم، اما عملا میهمان بودیم. در بازی ذوب آهن از حریف پیش بودیم و روی یک ضربه ایستگاهی بازی به تساوی کشیده شد. سیاه جامگان را خارج از خانه شکست دادیم و در بازی با استقلال خوزستان هم ما از حریفان پیش بودیم و بازی مساوی شد. در ادامه وقفه در لیگ شرایط ما را سخت کرد. به نظرم اگر تا الان 10 یا 11 امتیاز می گرفتیم راضی کننده بود.

فرکی ادامه داد: بحث مقایسه ای نیست، اما نسبت به خیلی از حریفان که در جدول هستند، ما توانسته ایم در رتبه خوبی قرار بگیریم. با این حال ما تیمی داریم که در حال شکل گرفتن است و از مدیریت تا کادر فنی و بازیکنان تغییر کرده اند که کم کم در حال هماهنگی هستیم. اگر هم تاکنون نارضایتی وجود داشته باشد، من هم مانند مدیر عامل باشگاه به این دلیل از نتایج رضایت ندارم که انتظارم از تیم بالاتر بوده است. در مجموع عملکرد فنی ما تا به اینجا بد نبوده است. در بازی با فولاد ما برنده بودیم که به یک باره غافلگیر شدیم و در نهایت توانستیم بازی را مساوی کنیم و در بازی با صبا هم اتفاقاتی افتاد که به نظرم داور سه پنالتی ما را نگرفت. در برنامه 90 هم از این سه پنالتی ما فقط یک صحنه را نشان دادند.

وی درباره داوری دیدار با صبا گفت: هیچ مشکلی با هیچ داوری ندارم و همیشه سعی کردم اعتراضی نکنم تا داوران کار خودشان را پیش ببرند. در این چند سال 80 درصد قضاوت ها به ضرر من بوده و هیچ وقت اعتراضی نکردم. اعتراض من به نوع قضاوت هاست و به نظرم با کارشناسی هم پنالتی ما بر نمی‌گردد. لیگ برتر جای آزمون و خطای داوران نیست و شاید لیگ دسته دو و یک جای بهتری برای میدان دادن به داوران جوان باشد و باید این را در نظر گرفت. اشتباه داور با مربی و بازیکن فرق دارد. اشتباه داور به صورت فردی فقط برای خودش نهایتا دو جلسه محرومیت داشته باشد اما زحمات یک تیم را به باد می دهد و روند خوب یک تیم با قضاوت اشتباه خراب می شود.


سرمربی تیم فوتبال سایپا با بیان اینکه اگر یک هفته مانده به بازی تیمش مقابل صبا گل عنایتی مردود اعلام شده نباید در بازی با آنها این اشتباه جبران شود، تصریح کرد: داوران نباید اشتباه هفته گذشته را در بازی هفته بعدی اش  جبران کنند. البته من ایمانم رو نمی دهم که داوران برای صبا جبران کرده اند، اما من می گویم که ما نباید تاوان اشتباهات بازی های قبلی را بدهیم. داوران باید با دقت بیشتر میزان اشتباه شان را پایین بیاورند و تمرکز بیشتری روی کارشان داشته باشند. ما که هوادارای نداریم، اما تیم‌هایی که هوادار دارند ممکن است با اشتباهات داور از شدت ناراحتی خواب‌شان نبرند.  من هیچ وقت کنار زمین به داور اعتراض نمی‌کنم اما خیلی مربیان این کار را می‌کنند که تا به امروز هیچ برخوردی هم با آنها نشده است. من هم اگر این کار را کنم هم رده آنها قرار می‌گیرم، چون اعتراض کردن کاری ندارد. باید در این خصوص فرقی میان مربیان وجود داشته باشد.
کلید واژه ها : لیگ برتر- بازی- تیم
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.