اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۷:۰۱ شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴
                    احتمال محروم شدن مکزیک از المپیک ریو 2016

احتمال محروم شدن مکزیک از المپیک ریو 2016

مکزیک از سوی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) اخطار گرفت که در صورت ادامه یافتن دخالت‌های دولتی، نمی‌تواند در المپیک ریو شرکت کند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایسنا، مسئول هیات استقلال IOC در نامه‌ای به کمیته المپیک مکزیک به این کشور اعلام کرد که در صورت حل نشدن مشکل دخالت‌های دولتی، این کشور از حضور در المپیک محروم خواهد شد.

هفته گذشته آلفردو کاستیو، رییس کمیسیون ملی ورزش مکزیک اعلام کرد که بودجه ورزشی مکزیک به صورت درستی بین ورزشکاران تقسیم نمی‌شود.

دولت مکزیک متهم شده است که در فعالیت‌های ورزشی دخالت می‌کند. کاستیو اعلام کرد که بسیاری از مدیران فدراسیون‌ها پولدار شده‌اند در حالی که ورزشکاران فقیر هستند.

رییس کمیته المپیک مکزیک نیز به دولت این کشور اعلام کرد که دخالت‌های دولتی در مسائل ورزشی ممکن است باعث محروم شدن مکزیک از المپیک شود.

IOC در نامه‌ خود به کمیته المپیک مکزیک اعلام کرد که سازمان‌های ورزشی در یک کشور باید طبق قوانین خودشان مدیریت شوند. این سازمان‌ها باید بتوانند ماموریت خود را طبق قوانین پایه‌ای جنبش المپیک انجام دهند. بدین ترتیب آن‌ها می‌توانند در مسابقه‌های بین‌المللی شرکت کنند. دولت‌ها باید قوانین جنبش المپیک را رعایت کنند. سازمان‌های ورزشی باید استانداردهای لازم مدیریتی را داشته باشند.

مسئله مکزیک در جلسه کمیته اجرایی IOC بررسی خواهد شد. مکزیک ممکن است بعد از کویت دومین کشوری باشد که به دلیل دخالت‌های دولتی محروم می‌شود.

اگر مکزیک محروم شود ممکن است نتواند در المپیک ریو شرکت کند. بدین شکل تیم فوتسال مکزیک که برنده مدال طلای المپیک لندن بوده نمی‌تواند در المپیک ریو شرکت کند. در المپیک لندن 102 ورزشکار از مکزیک در 23 رشته ورزشی شرکت کردند. به غیر از مدال طلا در فوتسال، آن‌ها سه مدال نقره و 3 برنز دریافت کردند.

رییس فدراسیون دوومیدانی مکزیک اعلام کرده است که اتهامات وارده به مکزیک درست نیستند. او اعلام کرد که مطمئن است قبل از جلسه‌ی اجرایی IOC این مسئله برطرف خواهد شد.

رییس کمیته المپیک مکزیک نیز گفت: این خبرها بسیار ناامید کننده است اما با درک متقابل و صحبت با وزرا و مسئولان مشکلات حل می‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.