اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۸:۰۱ چهار شنبه ۴ آذر ۱۳۹۴
                    جدال استقلال - نفت به ضربات پنالتی کشید
این خبر در حال تکمیل است

جدال استقلال - نفت به ضربات پنالتی کشید

دیدار تیم‌های استقلال و نفت تهران در پایان 90 دقیقه قانونی و 30 دقیقه وقت اضافه برنده نداشت تا سرنوشت پیروز بازی به ضربات پنالتی برسد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایسنا، دیدار دو تیم استقلال و نفت تهران در چارچوب رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران پس از 120 دقیقه تلاش دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

گل استقلال را محمد دانشگر مدافع نفت تهران در دقیقه 45 به اشتباه وارد دروازه تیمش کرد. سعید لطفی در دقیقه 92 گل مساوی را به ثمر رساند.

نیمه نخست:

در نیمه نخست این دیدار بازی برابری از سوی دو تیم ارائه شد هرچند که فرصت های گلزنی آبی های پایتخت بیشتر از نفتی ها بود. اولین فرصت بازی در این دیدار را استقلالی ها توسط سجاد شهباززاده بدست آوردند ولی شوت او از داخل محوطه جریمه نفت به اوت رفت.

در ادامه و در دقیقه 12 بازی پاس میثم مجیدی به داخل محوطه جریمه نفت تهران با اشتباه شیخ ویسی همراه شد ولی مهاجمان استقلال قدر این موقعیت را ندانستند و این توپ به شکلی خطرناک از مقابل دروازه نفت عبور کرد.

در دقیقه 20 این دیدار نفتی ها فرصت مناسبی به دست آوردند. شوت علی قربانی را رحمتی با یک ست به کرنر فرستاد که این کرنر منجر به چند کرنر پیاپی برای نفت شد ولی شاگردان منصوریان نتوانستند از این موقعیت‌ها به خوبی استفاده کنند تا این دیدار همچنان صفر بر صفر باقی بماند.

در دقیقه 40 یک ضربه ایستگاهی به سود نفت اعلام شد که این موقعیت را صادقیان به سمت دروازه استقلال زد ولی توپ او را رحمتی از دروازه استقلال دور کرد.

سانتر خسرو حیدری در دقیقه پایانی نیمه نخست با ضربه سر اشتباه مدافع نفت همراه شد که توپ دور از دستان شیخ ویسی وارد دروازه شد و استقلال با یک گل برتری به رختکن رفت.

نیمه دوم:

نیمه دوم این دیدار را هم استقلال بهتر آغاز کرد ولی در ادامه نفتی ها با توجه به اینکه نمی خواستند براحتی حذف شوند جلو کشیدند و بر بازی سوار شدند.

نخستین فرصت نیمه دوم را سجاد شهباززاده در دقیقه 47 به دست آورد که ضربه او از داخل محوطه جریمه نفت توسط شیخ ویسی دفع شد. در ادامه نیز آبی های پایتخت در دقیقه 61 صاحب موقعیت خوبی روی ارسال برزای شدند اما توپ او را شهباززاده به اوت زد.

در دقیقه 64 بازی پیام صادقیان یکی از بهترین فرصت های بازی را برای نفت از دست داد. او در داخل محوطه جریمه می توانست دروازه استقلال را باز کند اما واکنش دیدنی رحمتی توپ او را به کرنر فرستاد تا بازی همچنان یک بر صفر به سود استقلال باقی بماند. در ادامه و در دقیقه 69 هم آلویز نانگ با یک ضربه برگردان تلاش کرد دروازه استقلال را باز کند ولی توپ براحتی در آغوش رحمتی قرار گرفت.

در ادامه این دیدار حملات جسته و گریخته نفت زهر لازم را برای فروپاشی دروازه استقلال نداشت تا اینکه در دقیقه 80 یعقوب کریمی مدافع هافبک چپ پای استقلال با دریافت کار زرد دوم از میدان اخراج شود و این مسئله باعث شد تا حملات نفتی ها با دامنه بیشتری همراه باشد و در نهایت سعید لطفی پشت محوطه شش قدم استقلال با شوت پای چپ خود دروازه رحمتی را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود و دو تیم دو وقت 15 دقیقه‌ای را هم در پیش داشته باشند.

وقت های اضافه:

در وقت اضافه اول این دیدار دو تیم چندین بار روی دروازه یکدیگر یورش بردند هرچند که فرصت‌های تیم نفت به مراتب خطرناک‌تر از فرصت‌های استقلال بود. در دقیقه 102 این دیدار شوت پیام صادقیان از راه دور می‌توانست برای نفت به گل دوم تبدیل شود اما توپ او با اختلافی ناچیز راهی اوت شد. همین بازیکن در دقیقه 105 بازی درحال که تیمش در موقعیت چهار به دو روی دروازه استقلال صاحب موقعیت بود، در مصافی تک به تک با رحمتی قرار گرفت اما توپش را به بالای دروازه استقلال زد.

در وقت های اضافه دوم هم استقلالی‌ها بیشتر به فکر کار دفاعی بودند و نفتی ها به گلزنی فکر می کردند. در دقیقه 108 بازی شیری با یک شوت تلاش کرد نفت را به گل برساند اما توپ او بعد از دفع رحمتی به تیر دروازه استقلال برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

ترکیب نفت تهران: وحید شیخ ویسی، مهدی شیری، سیامک کوروشی (ایمان مبعلی 84)، حمید بوحمدان، وحید امیری، پیام صادقیان، وحید حمدی نژاد، سعید لطفی، محمد دانشگر، آلویس نانگ (عباس بوعذار 75) و علی قربانی (امیر ارسلان مطهری 72).

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، یعقوب کریمی، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، جابر انصاری، بهنام برزای (فرشید اسماعیلی 65)، سجاد شهباززاده (پروپئیچ 76) و روزبه چشمی.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.