زمان انتشار: ۱۸:۲۶ دو شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴
بهروان:با توجه به شرایط جوی ،باشگاه های حاضر در جام حذفی باید تدابیر لازم را برای حضور به موقع در محل مسابقه بیاندیشند

بهروان:با توجه به شرایط جوی ،باشگاه های حاضر در جام حذفی باید تدابیر لازم را برای حضور به موقع در محل مسابقه بیاندیشند

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت و گو با سایت رسمی سازمان لیگ در مورد دیدارهای جام حذفی و تعطیلات لیگ توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، غلامرضا بهروان اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی حاکم بر کشور ،باشگاه های حاضر در جام حذفی باید تدابیر لازم را برای حضور به موقع در شهر های محل مسابقه بیاندیشند.
این مقام مسئول افزود: چون امکان جابجایی مسابقات برای سازمان لیگ میسر نمی باشد،باشگاه ها در صورتیکه نتوانند با پرواز درشهر محل مسابقه حاضر شوند لازم است از هم اکنون در مورد وسیله ایاب و ذهاب مسیر های جایگزین پیش بینی و اقدام کنند.
وی ادامه داد: این هفته پنج بازی مهم در جام حذفی برگزار می شود که 2 دیدار از مرحله یک هشتم نهایی بین تیم های استقلال تهران-فولاد و پدیده-نفت و 3 دیدار دیگر در مرحله یک چهارم نهایی بین تیم های پرسپولیس-ذوب آهن ، سایپا-تراکتورسازی و سپاهان و راه آهن برگزار می شود.
رئیس کمیته مسابقات افزود: دو تیم ذوب آهن و سپاهان با توجه به قرعه کشی انجام شده میزبان شدند و هر دو دارای یک ورزشگاه هستند و ما مجبور شدیم دیدار سپاهان و راه آهن را با یک روز تاخیر در روز پنجشنبه برگزار کنیم.
بهروان در مورد تعطیلات لیگ گفت: اینکه در مسابقات ما وقفه بیافتد خیلی خوب نیست.سازمان لیگ و کمیته مسابقات مایل نیست در مسابقات  وقفه بیافتد ولی با این وجود دوست دارد با تیم های ملی در رده های سنی مختلف نیز همکاری های لازم را داشته باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: ما تمایل داریم مسابقات بدون هیچ وقفه ای انجام شود ولی برنامه های فشرده با توجه به تقویم ها ومناسبت های مختلفی داریم و همینطور از نظر فوتبالی سال حساسی در پیش رو داریم چون تیم های ملی و امید ما در رقابت های مقدماتی جام ملتهای آسیا ،جام جهانی و انتخابی المپیک به میدان می روند.
وی در ادامه گفت: باید با توجه به اولویت ها با تیم ملی همکاری داشته باشیم از یک طرف تیم های باشگاهی هم نباید لطمه بخورند. فکر می کنم با طراحی یک سری مسابقات، تیم های باشگاهی را هم در شرایط مسابقه قرار دهیم.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ بیان کرد: یکی از این طرح های ما در سال آینده این است که در ایامی که تیم ملی در اردو است و در فیفا دی ها، مسابقات حذفی را حداقل در مراحل اولیه ، بدون حضور بازیکنانی که در اردوی تیم ملی هستند برگزار کنیم و تعداد مسابقات را بالا ببریم . مثلادیدارهای جام حذفی راتا مرحله یک هشتم نهایی به صورت رفت و برگشت برگزار کنیم.آن موقع هم تیم ها را در کوران مسابقات قرار خواهیم داد و هم جام حذفی را در شرایط بهتر برگزار می کنیم و  این موضوع باعث می شود یک تیم با برگزاری تعداد مسابقات بیشتر قهرمان شود و مسابقات بار فنی لازم را هم داشته باشد.
وی افزود: از دیگر طرح های ما در فصول آینده این است که در تعطیلات با برگزاری تورنمنت های رسمی و مناسبتی، تیم ها را درگیر مسابقات کنیم.تورنمنت ها می تواند به صورت منطقه ای برگزار شود (مثلا شرق،جنوب،مرکز و غیره)،این فرصتی می شود که بازیکنان جوان تر خودشان را مطرح کنند و تیم ها و باشگاه ها خیلی متضرر نشوند و در شرایط مسابقه قرار بگیرند.
وی در پایان گفت: هم تیم ملی و هم باشگاه ها باید با برنامه ریزی مناسب و با توجه به شرایط حاکم بر فوتبال بتوانند در فضایی فعالیت کنند که بازیکنان آنها دچار بی انگیزگی نشوند.

کلید واژه ها : بهروان-با توجه به شرایط جوی -باشگاه های حاضر - جام حذفی - تدابیر لازم- حضور به موقع- در محل مسابقه
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.