زمان انتشار: ۱۶:۴۵ دو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۴
پیگیری پرداخت بدهی سال گذشته سازمان صدا و سیما به فوتبال کشور

پیگیری پرداخت بدهی سال گذشته سازمان صدا و سیما به فوتبال کشور

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد بدهی صدا و سیما به باشگاه ها،سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نامه ای به دکتر سرافراز ریاست سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ارسال کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ،متن این نامه به شرح زیر است:
 پیرو مکاتبات متعدد و تماسهای مکرر و درخواستهای مستمر باشگاه ها و قاطبه جامعه فوتبال برای دریافت حقوق قانونی و حقه فوتبال از بابت ضبط و پخش مسابقات فوتبال موارد زیر به استحضار می رساند.
1- بنا بر الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC  و فدراسیون بین المللی فوتبال FIFA  کلیه رسانه هایی که اقدام به ضبط و پخش مسابقات فوتبال می نمایند موظف به کسب موافقت از فدراسیون ها و سازمان لیگ بوده و این امر منوط به توافق فی مایبن و پرداخت حق ضبط و پخش مسابقات فوتبال است.
2- بنا به نص صریح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر کس مالک کسب و کار خویش و احترام به مالکیت امری موکد و قانونی است از آنجا که رویدادهای ورزش به عنوان محصول فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال به عنوان متولی امر فوتبال سازماندهی می شود لذا کسب اجازه  و توافق با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال به نمایندگی از جامعه فوتبال امری قانونی و الزامی است و در چند سال گذشته نیز توسط آن سازمان محترم رعایت شده است.
3- در سال گذشته جهت فصل ورزشی 93-94 ،پس از مذاکرات و با رایزنی معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشورو همچنین توافق وزیر محترم کشور، وزیر محترم وزارت وزرش و جوانان و ریاست  محترم  وقت سازمان  صدا وسیما مقرر شد با افزایش 30% به رقم قراداد فی مابین مربوط به سال 92 حق ضبط و پخش فصل 93-94 در اختیار آن سازمان قرار گیرد.
4- فدراسیون فوتبال، سازمان  لیگ فوتبال ایران و باشگاه های فوتبال نهایت همکاری و همراهی را با آن سازمان به عمل آوردند  و با تلاش آن سازمان محترم  مسابقات  به صورت مستقیم و غیر مستقیم ضبط و پخش گردید و ده ها برنامه  تولیدی دیگر دراین رابطه تولید  و عملا پربیننده ترین و فراگیرترین برنامه  صدا وسیما به این شکل محقق شد.
5- علیرغم قرارداد منعقده آن سازمان از پرداخت حقوق حقه و قانوی و تعهد شده فدراسیون ، سازمان لیگ و باشگاه ها به مبلغ 225/000/000/000 ریال معادل دویست و بیست و پنج میلیارد ریال استنکاف ورزید و جامعه فوتبال را با بحرانی بزرگ روبرو ساخته است.
6- مصرانه استدعا دارد با توجه به گذشت حدود شش ماه از پایان فصل 94/93 دستور فرمایند نسبت به پاسخگویی و تعیین تکلیف فوری و پرداخت این وجه و تعهد سازمانی اقدام عاجل نمایند.
7- لازم به ذکر است دهها مکاتبه رسمی و دهها تماس تلفنی برای پاسخگویی و حتی جلسه حضوری با حضرتعالی بدون پاسخ سپری شده که استدعا دارد بذل محبت فرموده و نسبت به اقدام عاجل و پاسخ فوری دستور لازم صادر تا این فدراسیون در مقطع فعلی نتیجه امر را استحصال وضرورت دیگر اقدامات حقوقی فراهم نیاید.
از بذل عنایت و مرحمت سازنده و اقدام اساسی حضرتعالی سپاسگزاریم.   
لازم به ذکر است رونوشت نامه فوق به دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ،دکتر  محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان،رضا حسنی خو مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان و معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور نیز ارسال شده است. 
کلید واژه ها : پیگیری -پرداخت بدهی -سال گذشته -سازمان صدا و سیما - فوتبال کشور
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.