زمان انتشار: ۱۶:۲۵ دو شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴
بهروان : تعیین میزبانی تیمها در جام حذفی بر اساس آیین نامه مسابقات و قرعه کشی است

بهروان : تعیین میزبانی تیمها در جام حذفی بر اساس آیین نامه مسابقات و قرعه کشی است

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران اظهار داشت: ما می خواهیم جام حذفی با کیفیتی برگزار کنیم و تیمها باید از موانع و سختی های زیادی در جام حذفی عبور کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، بهروان افزود:  طبق آیین نامه اگر تیمی در جام حذفی در دو دیدار متوالی میزبان باشد در بازی بعدی میهمان خواهد شد.
وی ادامه داد: تعیین میزبان و میهمانی جام حذفی بر اساس آیین نامه و قرعه کشی است و سازمان لیگ در این خصوص نقشی ندارد و اگر قرار باشد تغییری در این مساله ایجاد شود باید آیین نامه تغییر کند . در کشورهایی مثل ایتالیا و اسپانیا در هر مرحله قرعه کشی می شود و ما در حال بررسی هستیم که آیا نیاز به تغییر آیین نامه حذفی داریم یا خیر.
بهروان در خصوص برگزاری دیدار کارای شیراز - سپاهان اصفهان در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور در شیراز اظهار داشت: براساس آیین نامه، این بازی در شیراز برگزار می‌شود و از آنجایی که ورزشگاه محل برگزاری بازی کارا مجهز به نور کافی نیست، هیات فوتبال استان فارس از ما در خواست کرده است، زمان بازی تغییر کند و در ساعاتی که هوا روشن است، برگزار شود. 
وی در ادامه افزود: ما ضمن بررسی درخواست هیات فوتبال فارس تأکید کرده‌ایم بازی نباید در ساعاتی برگزار شود که گرمای هوا باعث آزار بازیکنان و تماشاگران شود. در عین حال هیئت فوتبال استان فارس موظف است نقایص ورزشگاهی را که تیم کارا در آن به میدان می‌رود، برطرف کند.
این مقام مسئول در واکنش به درخواست باشگاه استقلال برای تغییر زمان دیدار این تیم برابر راه‌آهن در هفته هفتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور گفت برنامه مسابقه تیم استقلال از دوم مهر به سوم مهر تغییر کرده است و امکان برگزاری در روز چهارم مهر به علت تشکیل اردوهای تیمهای ملی بزرگسالان و امید مقدور نیست. ما تقویم مسابقات را از قبل اعلام کرده ایم و در اختیار باشگاه‌ها قرار داده‌ایم و آنچه برای ما مقدور است انجام می دهیم.
بهروان با اشاره به تعویق زمان دیدارهای نفت در لیگ برتر و جام حذفی خاطر نشان کرد: از آنجایی که نفت نماینده ایران است، زمان دیدارهای این تیم تغییر کرد. ما بازی استقلال مقابل نفت تهران را به سی‌ام شهریورماه موکول کردیم و باید در تاریخی مناسب دیدارهای معوقه این تیم در لیگ و جام حذفی را برگزار کنیم. 
وی افزود: از باشگاه‌ها می خواهیم که به سازمان لیگ در امر برگزاری مسابقات کمک کنند.  خیلی از تیمهایی که به جام حذفی می آیند ابزار و زیرساخت لازم  را ندارند و یکی از مشکلات ما این است. تیمی که قرار است به عنوان نماینده ایران وارد لیگ قهرمانان آسیا شود باید الزامات لازم برای کنفدراسیون فوتبال آسیا را داشته باشد.
وی در پایان گفت: ما در برگزاری مسابقات به علت تقویم فشرده بازیها مشکلات زیادی داریم.اردوهای زیادی تیمهای ملی و امید فوتبال ایران دارند، رقابتهای مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا را در پیش رو داریم، همچنین چهار نماینده ما در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت و تیم نفت تهران هم یک بازی پلی آف دارد. کار سختی در برنامه ریزی داریم و مطمئنا سال آینده برنامه ریزی مسابقات از این هم بهتر خواهد شد.
کلید واژه ها : بهروان- تعیین میزبانی تیمها -در جام حذفی-ر اساس آیین نامه مسابقات- قرعه کشی
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.