زمان انتشار: ۱۲:۰۰ جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳
نامگذاری هر هفته از لیگ برتر فوتبال به نام یکی از شهدا
رئیس سازمان لیگ خبر داد:

نامگذاری هر هفته از لیگ برتر فوتبال به نام یکی از شهدا

رئیس سازمان لیگ گفت: در برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سازمان لیگ، هر هفته از لیگ را به نام یکی از شهدا یا یکی از اتفاقات کشور نامگذاری کرده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ به نقل از تسنیم، مهدی تاج شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت "شهید غازی"، کاپیتان سابق تیم سپاهان درباره این شهید ورزشکار اظهار داشت: برای من یک افتخار است که امروز در مراسم بزرگداشت شهید غازی شرکت کردم و باید بگویم این شهید در بحث‌های سیاسی آگاهی بسیاری داشت و در کل ورزشکاران آن زمان آگاهی سیاسی زیادی داشتند. می‌توانم بیان کنم که این مسئله در عصر جدید وجود ندارد و ورزشکارانی که در بخش فوتبال هستند، عمدتا به مسائل روز کشور بیگانه هستند.
وی درباره مسائل اقتصادی ورزشکارن در آن سال‌ها بیان کرد: در آن زمان ورزشکارن از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نداشتند و بازیکنان پولی دریافت نمی‌کردند و اگر به ما خیلی رسیدگی می‌شد، یک نهار برای ما تدارک می‌دیدند ولی در حال حاضر اگر به اصحاب فوتبالی پول زیاد ندهند، یا پول دیر به دستشان برسد، بازی نمی‌کنند.
رئیس سازمان لیگ درباره تفاوت فرهنگ ورزش در زمان قدیم و حال حاضر تصریح کرد: در بحث فرهنگ اگر به عکس‌های بازیکنان آن زمان مراجعه کنید، می‌بینید که بازیکنان از نظر پوشش لباس و موی سر و مراوداتی که با یک دیگر داشتند، بسیار ساده و بی‌آلایش بودند ولی در فوتبال امروز نوع پوشش، موی سر و ادبیاتی که در صحبت با یکدیگر استفاده می‌کنند، اصلا قابل مقایسه با ورزشکاران قدیم نیست.
وی درباره ارتباطش با شهید غازی و خصوصیات اخلاقی این شهید خاطرنشان کرد: باید بگویم یکی از افتخارات من این است که رفاقت خوبی با این شهید داشتم و این شهید یک انسان بزرگ بود به این دلیل که در همه جبهه‌ها چه در ورزش، سیاست و تدین برای خیلی از جوانان آن دوره الگو بودند.
تاج با اشاره به تاثیر برگزاری این برنامه‌ها در اخلاق مداری در ورزش بیان کرد: اینگونه برنامه ها واقعا خوب و مفید هستند و ما برای شهید غازی در ورزشگاه آزادی مراسم ویژه‌ای برگزار شده و از پدر این شهید تقدیر و تشکر کردیم و در لیگ نیز در سراسر کشور از شهدا تجلیل می‌شود. در برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سازمان لیگ، هر هفته از لیگ را به نام یکی از شهدا یا یکی از اتفاقات کشور نامگذاری کرده‌ایم.
وی گفت: جوان‌های امروز باید از امثال شهید غازی الگو بگیرند و بدانند که همه چیز فوتبال نیست چون امثال شهید غازی هم کاپیتان بودند هم در سیاست بودند و هم در جبهه‌ها حضور یافتند، تمام فکر این شهدا مسائل حال کشور بود و فوتبالیست‌های ما باید بدانند که چنین اتفاقاتی در فوتبال کشور رخ داده است.
انتهای پیام/ج
کلید واژه ها : لیگ- شهدا
نظرات بینندگان
ناشناس ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۰
ارسال نظر
comment سلام خدا خیرتون بده این مدل کارهای فرهنگی خیلی خوبه شهدا سرمایه مملکت بودن و هستن پس با این کارا یادشون رو زنده نگه داریم.
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.