زمان انتشار: ۲۰:۱۹ سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳
صعود نفت تهران به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

صعود نفت تهران به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

دو تیم نفت ایران و الجیش قطر در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این تیم علی منصوریان بود که توانست پیروز شده و به مرحله گروهی این رقابت ها صعود کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، دو تیم که برای صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود هفت هزار تماشاگر به میدان رفته بودند در نیمه اول به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند اما در نیمه دوم این تیم نفت بود که توانست با یک گل حریف خود را از پیش رو بردارد.

نیمه نخست

در دقیقه ششم این بازی ایمان مبعلی با ارسال یک ضربه ایستگاهی موقعیت تقریبا خطرناکی را بر روی دروازه تیم الجیش ایجاد کرد که با واکنش دروازه بان حریف به کرنر رفت.

بازی در ادامه و در اکثر دقایق بازی در میانه میدان دنبال می شد تا اینکه علیرضا عزتی با یک ضربه سنگین از پشت محوطه جریمه به شدت دروازه تیم الجیش را تهدید کرد.

در ادامه بازی و در دقیقه 30 بود که ارسلان مطهری بر روی زمین افتاد، او در این صحنه معتقد بود بر روی او خطای پنالتی انجام شده است و نسبت به تصمیم داور معترض بود.

تیم قطری در نیمه اول بازی کاملا در لاک دفاعی فرو رفته بود و کم زهر تر از نشان داد که بتواند دروازه نفت را با تهدید جدی مواجه کند.

نیمه دوم

نفت که نیمه دوم را طوفانی آغاز کرده بود توانست در دقیقه 50 بازی با ضربه سر ارسلان مطهری دروازه الجیش را باز کند. ایمان مبعلی با یک ارسال زیبا برای مطهری در این صحنه خلق موقعیت کرد.

پس از این باز هم بازی با تعادل نسبی در میانه میدان دنبال می‌شد تا اینکه قطری‌ها با یک ارسال خطرناک از سمت راست زمین و به علت تعلل بیرانوند در خروج فرصت خوبی را بر روی دروازه نفت ایجاد کردند.

مطهری در دقیقه 70 جای خود را به داناوان دیکمن داد. کمال الدین کامیابی نیا نیز در دقیقه 85 به جای غلامرضا رضایی به میدان آمد.

قطری ها که به نظر حریف دست و پا بسته‌ای برای نفت نشان می‌دادند تا دقیقه 80 حتی نتوانستند یک موقعیت خطرناک را بر روی دروازه رقیب ایرانی شان ایجاد کنند و این روند تا پایان بازی نیز ادامه داشت. هرچند مدافع تیم الجیش با یک ضربه تقریبا خطرناک در اوخر بازی دروازه بیرانوند را تهدید کرد. نفتی ها نیز که با یک گل صعودشان به مرحله بعد قطعی بود تمایلی برای خطر و حمله بی مدارا به دروازه تیم الجیش نداشتند.

در این دیدار علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، امین حاج محمدی، علیرضا عزتی، وحید امیری، غلامرضا رضایی، وحید حمدی نژاد، لئوناردو پادوانی، ایمان مبعلی، مرتضی پورعلی گنجی و ارسلان مطهری برای تیم نفت تهران از ابتدا به میدان رفتند. علیرضا منصوریان هدایت تیم نفت را عهده دار است.

اندرسون ویرا مارتینز، لوکاس مندز، یاسر عیسی، وسام ریزیک، یوسف مفتاح، لی کئون هو، محمد متنانی، عبدالغدیر الیاس آدم، واگنر رنان ریبیرو، سعود مبارک و رومارینیو ریکاردو با تصمیم لاموچی صبری از فرانسه ترکیب یازده نفره الجیش را تشکیل می دادند.

قضاوت این دیدار را روشن ایرماتف ازبکستانی به همراه سه کمک هموطنش بر عهده داشتند.

با این نتیجه تیم نفت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گروه B با تیم‌های پاختاکور ازبکستان، الشباب عربستان و العین امارات همگروه شد.

کلید واژه ها : نفت تهران - الجیش قطر- مرحله گروهی - لیگ قهرمانان آسیا
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.