زمان انتشار: ۱۲:۳۷ شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳
درآمدزایی بالا،برنامه ریزی سالانه و جوانگرایی از موارد مهم و مناسب انجام شده در لیگ امسال بوده است
در برنامه هفت گام شبکه خبر مطرح شد

درآمدزایی بالا،برنامه ریزی سالانه و جوانگرایی از موارد مهم و مناسب انجام شده در لیگ امسال بوده است

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران با حضور در برنامه هفت گام شبکه خبر، نیم فصل برگزار شده لیگ برتر را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران،مهدی تاج در ابتدا ضمن گرامیداشته هفته بسیج در مورد شاخص های لیگ چهاردهم نسبت به ادوار گذشته اعلام کرد: امسال باتوجه به برگزاری 15 هفته از لیگ برتر و 3 هفته در جام حذفی سازمان لیگ تاکنون 18 هفته بازی برگزار کرده است.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال افزود: با توجه به آسیب شناسی که انجام دادیم یکی از دلایل عدم استقبال تماشاگران برگزاری بازی ها در روزهای میانه هفته بود، اما امسال با برنامه ریزی که انجام دادیم بیشتر بازی ها در روز های پنج شنبه و جمعه برگزارشده است.
این مقام مسئول افزود:در این فصل سامانه ناظران را ارتقا دادیم و آنان بلافاصله بعد از بازی گزارش های خود را بصورت آنلاین از طریق اینترنت ارسال می کنند تا در صورت بروز مشکلاتی در بازی ها بلافاصله به صدور رای منتهی شود.
وی گفت:این روشی است که اکنون در کنفدراسیون فوتبال آسیا اجرا می شود،در گذشته این گونه نبود و گزارش ناظران چند روز بعد از بازی ها به دست مسئولان می رسید.
رئیس سازمان لیگ فوتبال اظهار کرد:در گذشته برنامه بازی ها هر 3 هفته اعلام می شد و این موضوع یک نقیصه به شمار می رفت اما امسال با تلاش همکاران ما در سازمان لیگ تقویم یکساله ای تنظیم شد و تاکنون نیز با کمترین تغییرات تاکنون اجرا شده است.
تاج با تاکید بر اینکه مسئولیت سازمان لیگ اجرایی است و کیفیت بازی ها به مربیان و باشگاه ها مربوط می شود، گفت:علی رغم این موضوع ما به این نتیجه رسیدیم لیگ سال گذشته  پرکیفیت نبود و برای این که به لیگ پویا و پر بازده برسیم جوانگرایی را در دستور کار قراردادیم و مقرر شد تا باشگاه ها فقط با 17 بازیکن بالای 23 سال قرارداد امضا کنند .
رئیس سازمان لیگ فوتبال افزود:سال گذشته میانگین سنی لیگ 3/29 و میزان دوندگی 6/4 کیلومتر بود اما با اجرای این قانون شرایط بهتر شد و مربیان مجبور شدند از بازیکنان جوان نیز در ترکیب خود استفاده کنند .
وی گفت:حضور بازیکنان1/1/70 در لیگ سال گذشته نزدیک به 6 هزار دقیقه بود،اما این میزان در لیگ امسال تاکنون به 11 هزار دقیقه رسیده است.
تاج گفت:امسال لیگ نسبت به سال گذشته 3 سال جوانتر و حضور بازیکنان جوان نیز نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است.
نایب رئیس فدارسیون فوتبال افزود: ما برای انجام  جوانگرایی در لیگ جلسات متعددی با کارشناسان فوتبال برگزار کردیم و به نتایج مثبتی هم رسیدیم.  روند جوانگرایی در لیگ باعث کاهش پرداختی های باشگاه ها به بازیکنان نیز شده است .
رئیس سازمان لیگ فوتبال بیان کرد:این جوانگرایی باید تداوم داشته باشدو بستر مناسب در باشگاه ها برای این امر فراهم شود.اکنون از سوی بسیج طرح های ورزشی زیادی در این هفته به بهره برداری رسیده است و باید زمینه جذب جوانان را به این محیط های ورزشی فراهم کنیم تا از میان این جوانان، استعداد های خوبی به رشته های مختلف از جمله فوتبال جذب شوند.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال افزود:کار جوانگرایی در لیگ خوب انجام شده است بطور مثال در دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس که شاه بیت فوتبال ماست جوانان نقش تاثیر گذاری را در آن ایفا کردند.
تاج گفت:بدون شک مربیان لیگ برتر با توجه به بازی متعدد لیگ برتر ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا با 17 بازیکن نمی توانند لیگ را به پایان برسانند و  ناچارند از بازیکنان جوان استفاده کنند.
وی در مورد همکاری سازمان لیگ و تیم ملی گفت:همکاری سازمان لیگ با تیم ملی خیلی خوب است و اگر ما لیگ پویا و پر بازده ای داشته باشیم می توانیم به تیم ملی کمک کنیم.
تاج گفت:ما برای اینکه لیگ را دچار اختلال نکنیم یک فیفا دی  10 روزه  را با همکاری سرمربی تیم ملی از آنان گرفتیم و اکنون برای آمادگی بیشتر تیم ملی به زمان تعطیلاتی که در پیش است اضافه کردیم تا بازیکنان زمان بیشتری را در اختیار سرمربی تیم ملی باشند.
وی در مورد استقبال کم تماشگران از رقابت های لیگ برتر گفت: این موضوع که به واسطه جوانتر شدن لیگ  تماشاگران از بازی ها استقبال نمی کنند حرف درستی نیست سال گذشته نزدیک به یک میلیون و 300  هزار نفر از لیگ دیدن کردند ولی تا کنون 900 هزار نفر از لیگ دیدن کردند .
تاج در مورد تماشگران دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس هم گفت:آخرین بازی این دو تیم در فصل قبل 90 هزار تماشاگر داشت و امسال بواسطه برگزاری در میان هفته 67 هزار نفر بود.
رئیس سازمان لیگ تاکید کرد:باید هیات منصفه را برای بررسی پروند های مالی باشگاه ها در سازمان لیگ ایجاد کنیم تا این موارد در این بخش رسیدگی شود.
 نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اختصاص سهم باشگاه ها از طریق پخش تلویزیونی و اسپانسر تبلیغات محیطی  افزود:با توجه به اختلافاتی که با مسئولان صدا وسیما داشته ایم و خوشبختانه به توافق منجر شد هنوز یک ریال هم از این سازمان نگرفته ایم.
وی بیان کرد:اسپانسر سال قبل نیز نزدیک به 11 میلیارد تومان به سازمان لیگ بدهکار است که در این رابطه پرونده ای در دادسرا تشکیل شده و اسپانسر جدید نیز تا 15 روز آینده به تعهد خود طبق زمان بندی عمل خواهد کرد اگرچه آنها نیز در پرداخت های خود کمی تاخیر داشته اند.
تاج در مورد بازیکنان سرباز نیز گفت:کی روش علاقمند است تا ازهمه ظرفیت بازیکنان در تیم ملی استفاده کند اما باید به  قوانین مملکت نیز احترام گذاشت و آن نیز باید اجرا شود . بازیکنان سرباز باید تکلیف خدمت وظیفه شان را معلوم کنند .
قاسمی،کارشناس برنامه نیزبا بیان اینکه سازمان لیگ یکی از نقاط قوت فدراسیون کنونی است اظهار داشت:درآمدزایی بالا،برنامه ریزی سالانه و جوانگرایی از موارد مهم و مناسب انجام شده در لیگ امسال بوده است.

کلید واژه ها : در برنامه هفت گام - شبکه خبر -درآمدزایی بالا- برنامه ریزی سالانه - جوانگرایی - لیگ امسال
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.