اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۵:۰۰ دو شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳
کفاشیان: خون بازیکنان امید رنگین‌تر از دیگران نیست/به حق پخش خوشبین نیستم
کی‌روش دستیار ایرانی را خودش باید انتخاب کند

کفاشیان: خون بازیکنان امید رنگین‌تر از دیگران نیست/به حق پخش خوشبین نیستم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خون بازیکنان امید رنگین‌تر از دیگران نیست و هر امکاناتی به دیگران داده شده به آنها هم داده‌اند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس

علی کفاشیان به نکاتی از جمله جلسه امروز با مسئولان شورای راهبردی، آخرین وضعیت امضای قرارداد با کی‌روش، وضعیت تیم نوجوانان و امید و همچنین حق پخش تلویزیونی اشاره کرد که در زیر مصاحبه وی را می‌خوانیم:

فارس: امروز جلسه‌ای با اعضای شورای راهبردی برای تعیین بودجه سال آینده فدراسیون داشتید، جمع‌بندی چه شد؟

ما تصمیم گرفتیم که امروز مقدمات کار برای بستن بودجه سال آینده فدراسیون را آغاز کنیم که با حضور آقایان فتح‌الله‌زاده، عابدینی، نبی، بهاروند و... کلیات در حد کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه مقرر گردید که کارگروهی بودجه کمیته‌ها را مورد ارزیابی قرار داده و پس از تطبیق میزان بودجه‌های اعلام شده با واقعیت آنها را به ما ارائه کنند تا بتوانیم کلیات را در هیأت‌رئیسه به تصویب نهایی برسانیم.

فارس: به عنوان رئیسی که توجه ویژه‌ای به فوتبال پایه دارید، روز گذشته تیم ملی نوجوانان کشورمان با پذیرش شکست مقابل کره شمالی از راهیابی به جام جهانی محروم شد؟

ما برای این تیم تدارک خوبی دیده بودیم و حتی کارشناسان نیز در ارائه گزارش‌هایشان اعلام کردند که وضعیت خوب است اما چنین اتفاقی رخ نداد و ما با شکست مقابل کره شمالی حذف شدیم به زودی باید جلسه‌ای در این زمینه برگزار کنیم و کارشناسان علت این ناکامی را به ما انتقال دهند. نوجوانان ما حذف شدند اما ما هرگز دست از حمایت تیم‌های پایه بر نخواهیم داشت. برنامه‌ریزی را تقویت می‌کنیم تا تیم‌های پایه ما بیش از گذشته تقویت شوند و نباید در این مسیر خللی به تیم‌های پایه وارد شود.

فارس: می‌دانید علت اصلی این ناکامی چه بود؟

علت را من نمی‌دانم اما منتظر گزارش کارشناسان خواهم ماند. ما حتی مقابل عربستان و قطر نیز بازی خوبی انجام ندادیم. خیلی راحت گل خوردیم پس این مسائل باید مورد ارزیابی قرار بگیرد تا ببینیم علت اصلی چه بوده است.

فارس: تیم امید ایران نیز شرایط خوبی در بازی‌های اینچئون ندارد و برخی بازیکنان به امکانات اینچئون نیز اعتراض دارند؟

امکانات که برای همه تیم‌ها یکسان است، شاید تعدادی از بازیکنان که در اردو هستند به کشورهای مختلفی رفتند و امکانات متفاوتی دیدند. فضا به فضا و کشور به کشور امکانات فرق می‌کند اما ملی‌پوشان امید ما باید بدانند که وضعیت برای همه یکسان است. آنها باید بدانند که خونشان از دیگران رنگین‌تر نیست. متأسفانه مقابل تیم ویتنام نیز ما بازی اول را با شکست پشت سر گذاشتیم.

فارس: یک سؤال تکراری، سرانجام حق پخش تلویزیونی به کجا کشید؟

ما فردا برای نهایی کردن حق پخش تلویزیونی و در واقع برای گرفتن حق فوتبال از صدا و سیما جلسه‌ای در وزارت کشور داریم. از وزیر ورزش هم خواسته‌ایم فردا در جلسه ما پا در میانی کند تا مسائل حل شود.

فارس: باز هم می‌گویید که اگر حق فوتبال را ندهند دوربین‌های صدا و سیما را به ورزشگاه ها نخواهید داد؟

بله ما دیگر بیشتر از این نمی‌توانیم اجازه دهیم که دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه بروند. متأسفانه تا کنون صدا و سیما مذاکرات مثبتی با ما نداشته و به نظر می‌رسد تمایلی برای حل این قضیه ندارد. آنها برای حق پخش تلویزیونی و برای آنکه حق فوتبال را بدهند با واسطه به سراغ ما می‌آیند و من نمی‌دانم که این واسطه‌ها تا چقدر می‌توانند برای حل این مسئله تأثیرگذار باشند.

فارس: آقای کفاشیان خیلی شفاف بگوییم تهدیدهای شما هیچ سرانجامی نداشته است؟

من با این صحبت مخالفم چون همین مباحثی که مطرح کردیم منجر به این شد که نهادهای دیگر ورود کنند آنها ورود کردند و تکالیفی را تعیین کردند اما من هم می‌پذیرم که تا الآن صدا و سیما تکالیفش را انجام نداده است. ما هم موظفیم که تکالیف خود را انجام دهیم تا همه راه‌ها را رفته باشیم.

فارس: آیا به جلسه فردا خوشبین هستید؟

خیر من در این شرایط خوشبین نیستم که موضوع حق پخش تلویزیونی حل شود اما امیدوارم روزی حق فوتبال به فوتبالی‌ها داده شود.

فارس: قرارداد کی‌روش چه زمانی به امضای نهایی می‌رسد؟

قرارداد آماده شده و توافق‌های نهایی نیز صورت گرفته است، ما فردا در آکادمی فوتبال قراردادمان را با کی‌روش امضا می‌کنیم.

فارس: در مورد دستیاران ایرانی نیز به نظر می‌رسد کی‌روش پیروز مذاکرات شد چرا که او با دو دستیار خارجی به ایران می‌آید؟

داشتن دو دستیار خارجی در مذاکرات اولیه نیز وجود داشت پس پیروزی در این زمینه در کار نیست. او گاسپار و لوسیانو کوروز را به ایران می‌آورد که قرار است روزانه حق‌الزحمه خود را دریافت کنند اما دو دستیار ایرانی‌اش طبق قرارداد به قوت خود باقی است و دو مربی ایرانی او را همراهی خواهند کرد.

فارس: کدام مربیان مد نظر فدراسیون و کی‌روش است؟

ما فرد خاصی را در نظر نگرفته‌ایم و طبق مذاکراتی که با کی‌روش داشتیم قرار است خودش با حضور در ایران دستیاران ایرانی را به ما پیشنهاد دهد.

فارس: آقای کفاشیان کی‌روش می‌گوید ما زمان را برای جام ملت‌های آسیا از دست داده‌ایم اما شما می‌گویید تا جام ملت‌ها فرصت کافی داریم، کدامیک را باور کنیم؟

من دوباره تأکید می‌کنم که ما هیچ فرصتی را از دست نداده‌ایم. ما از زمانیکه مذاکرات را با کی‌روش برای تمدید قرارداد شروع کردیم خودش گفت که فیفادی اول را از دست بدهیم و به لیگ واگذار کنیم و طبق پیشنهاد کی‌روش قرار شد که تعطیلی لیگ در فاز دوم افزایش پیدا کند و ما هم همان کار را کردیم.

فارس: امروز هم که با مسئولان ختافه دیدار می‌کنید، آیا قرار است تیم ملی با تیم‌های اسپانیایی بازی کند؟

من امروز جلسه خاصی در این زمینه ندارم و واقعاً از این موضوع بی‌اطلاعم. در مورد بازی دوستانه با باشگاه‌های اسپانیایی نیز هنوز مطلع نیستم.

فارس: نظرتان در مورد باطل شدن کارت بازی سیزده بازیکن فوتبال به دلیل کارت‌های جعلی سربازی چیست؟

نامه‌هایی از نظام وظیفه به دست ما رسید و هرموقع چنین نامه‌های رسمی به دست ما برسد ما آنها را به سازمان لیگ ابلاغ می‌کنیم و برای جلوگیری با تخلفات همه موظفند که آن را اجرا کنند.

فارس: آیا فقط 13 بازیکن مشکل کارت معافیت داشتند؟

از تعداد دقیق آنها نمی‌توان اظهارنظر نهایی داشته باشیم اما تا هر زمان که نظام وظیفه اسامی را به ما معرفی کند ما برخورد خواهیم کرد تا الآن 13 نفر را به ما اعلام کردند و بعداً هم شاید نفراتی اضافه شود.

فارس: خیلی‌ها معتقدند با قرارداد بستن کی‌روش و فدراسیون فوتبال منجر به عقب‌نشینی و شکست وزارت ورزش شود، آیا شما هم با این استدلال موافقید؟

خیر، وزارت ورزش از اول هم دخالتی در این کار نداشت ما از آنها مشورت گرفتیم و خواستیم که از حمایت مالی داشته باشند. مسئولان وزارت ورزش نظراتی هم به ما دادند که برای تمدید قرارداد با کی‌روش کمک زیادی هم به ما کرد.

فارس: مثلاً چه کمکی؟

مثلاً اینکه در برخی از بندها خواستند که سخت‌گیری کنیم علیه مربی پرتغالی و ما این موارد را اعمال کردیم و به نفع فدراسیون شد.

فارس: با توجه به تمدید قرارداد با کی‌روش آیا فکر می‌کنید که دوباره وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال حمایت کند؟

بله ما با آنها قرارداد داریم و طبق قرارداد آنها موظفند که از فوتبال و بخش‌های پایه حمایت خوبی داشته باشند و ان‌شالله این کار را خواهند کرد.

فارس: آقای کفاشیان از میزبانی برای جام ملت‌های آسیا چه خبر؟

بعد از جام ملت‌های استرالیا ما می‌رویم که مذاکرات نهایی داشته باشیم و من خیلی امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/ی

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.