اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۴:۳۰ دو شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳

شکست تحقیرآمیز امید‌های ایران مقابل ویتنام

تیم ملی امید در اولین بازی خود در رقابت‌های آسیایی اینچئون مقابل ویتنام با نتیجه سنگین چهار بر یک شکست خورد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایسنا

تیم ملی امید ایران به بدترین شکل ممکن کار خود را در رقابت‌های آسیایی اینچئون آغاز کرد و با چهار گل در حالی که بازی آسانی را مقابل ویتنام تصور می‌کرد شکست خورد.

در صحنه گل نخست بازی، ملی‌پوش ویتنام به راحتی طول زمین را طی کرد و نزدیک به محوطه جریمه با پاس عرضی هم‌تیمی‌اش را صاحب توپ کرد. مهاجم ویتنام هم که هیچ مدافعی را برابر خود نمی‌دید، دروازه خالی ایران را باز کرد.

گل دوم ویتنام اما روی تکنیک بالای مهاجم این تیم شکل گرفت. در حالی که ایران برای جبران گل خورده جلو کشیده بود، بازیکنان ویتنام با ضد حمله‌ای سریع به دروازه ایران نزدیک شدند و بازیکن این تیم، با دریبل چند مدافع ایران با دروازه‌بان تک‌به‌تک شد و با شوتی سنگین و از زاویه بسته، اختلاف را به دو گل افزایش داد.

بهترین فرصت ایران برای گل‌زنی در دقایق پایانی نیمه نخست شکل گرفت. محسن مسلمان داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت او را دروازه‌بان ویتنام دفع کرد.

در دقایق پایانی این نیمه، ایران سراپا حمله بود و تلاش زیادی انجام داد که اختلاف را کم کند اما هوشیاری ویتنامی‌ها مانع این کار شد.

نیمه نخست دیدار تیم‌های ملی فوتبال امید ایران و ویتنام، در چارچوب بازی‌های آسیایی اینچئون، با برتری 2 بر صفر ویتنامی‌ها به پایان رسید.

مک هونگ کوان و وو هوی توان زننده گل‌های ویتنام در این نیمه بودند.

گزارش نیمه دوم

نیمه دوم این دیدار با دو تعویض برای ایران آغاز شد که ایرانی‌ها برای جبران شکست دو بر صفر خود در نیمه اول پا به زمین گذاشته بودند. فرشید اسماعیلی و احسان پهلوان در دقیقه 46 به جای آرش رضاوند و محمد دانشگر به زمین مسابقه آمدند.

تیم ملی امید کشورمان نیکه دوم را تهاجمی آغاز کرد،‌ کاوه رضایی در دقیقه 49 یک فرصت تک به تک را از دست تا آه از نهاد نیمکت ذخیره‌ها و نلو وینگادا به هوا بلند شود.

در دقیقه 57 هم مهدی شریفی با یک ضربه بد از روی خط محوطه جریمه یک فرصت دیگر را از دست داد.

شریفی چند دقیقه بعد با یک فرار خوب توپ را دروازه‌بان ویتنام عبور داد اما با خطایی که بر روی مهاجم سپاهان انجام شد از ادامه کار باز ماند تا با اعلام یک پنالتی دروازه‌بان حریف نیز با کارت زرد جریمه شود. محسن مسلمان کاپیتان تیم ملی امید در دقیقه 65 از روی نقطه پنالتی دروازه ویتنام را برای اولین باز در این دیدار باز کرد.

این پایان کار نبود، ویتنام سه دقیقه بعد توسط تران فی سون بازیکن تعویضی این تیم که در وقت اضافه نیمه اول به میدان آمده بود با یک شوت از راه دور و با اشتباه صادق حجتی دروازه‌بان ایران در این بازی به گل رسید.

در دقیقه 73 بازهم کاوه رضایی یک فرصت خوب دیگر را از دست داد و با یک ضربه بغل پا از نزدیکی نقطه پنالتی توپ را به تیرک دروازه زد.

در دقیقه هشتاد باز هم حجتی دروازه‌بان ایران با اشتباهی محرز پاس به عقب مدافع تیم ملی کشورمان را با دست جمع کرد تا داور مسابقه از روی خط شش قدم به سود ویتنام سوت بزند. هوانگ تین در همین صحنه خطای دو ضربه اعلام شده به سود ویتنام را به گل تبدیل کرد.

محمدرضا خانزاده در دقیقه 85 به دلیل ضربه‌ای که با دست به گردن مدافع ویتنام وارد کرد به صورت مستقیم از زمین بازی خارج شد.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.