اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۶:۰۰ یک شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳
            حمایت رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا از بلاتر

حمایت رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا از بلاتر

باوجود مخالفت شدید اتحادیه فوتبال اروپا، کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنان به حمایت خود از سپ بلاتر ادامه می دهد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا

به گزارش تارنمای خبری داون، رییس فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) چند روز پیش تصمیم خود را برای تصاحب پنجمین دوره کرسی ریاست فیفا اعلام کرد.

بلاتر 78 ساله که از سال 1998 ریاست فیفا را به عهده داشته است، به علت فساد گسترده در نهاد حاکم بر فوتبال جهان و به ویژه اعطای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر مورد انتقادات وسیعی قرار گرفته است.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رییس ای اف سی از رییس سوئیسی فیفا در آستانه انتخابات ریاست این نهاد که ماه مه سال آینده برگزار می شود حمایت کرد.

شیخ سلمان که او نیز سال آینده خود را برای انتخاب مجدد به عنوان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده می کند گفت: در کنگره اخیر ای اف سی در برزیل حمایت شدیدی از رییس فیفا احساس می شد و شخص سپ بلاتر حمایت زیادی را از کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان داده است.

وی گفت: من واقعا معتقدم که کنفدراسیون آسیا و بلاتر به خوبی باهم کار می کنند و اطمینان دارم که این مشارکت دو جانبه تا زمانی که او ریاست فیفا را به عهده دارد ادامه خواهد داشت.

کنگره فوق العاده ای اف سی در سائوپائولو قبل از جام جهانی برزیل با حضور بلاتر برگزار شد. با تغییر اساسنامه ای اف سی در این کنگره، عنوان نایب رییسی فیفا بطور خودکار به رییس ای اف سی می رسد.

پیش از این اعضای ای اف سی برای تعیین نماینده این قاره به عنوان نایب رییس فیفا در رای گیری شرکت می کردند.

نایب رییس کنونی فیفا از قاره آسیا در حال حاضر به الحسین اردنی تعلق دارد که او نیز در مورد محدودیت دوره ریاست فیفا سخن گفته و ابراز امیدواری کرده است که بعد از رفتن بلاتر نامزدهای واقعی حضور یابند.

الحسین که قصد دارد سال آینده برای کرسی ای اف سی در کمیته اجرایی فیفا در سال آینده نامزد شود در کنفرانس فوتبال گفت: بلاتر حق دارد بار دیگر نامزد ریاست فیفا شود و به نظر می رود همین تصمیم را درنظر دارد.

وی افزود: با این حال فرایند اصلاحات در فیفا باید ادامه یابد و درنهایت شاهد محدودیت دوره حضور در فیفا نه فقط برای ریاست این نهاد بلکه برای اعضای کمیته اجرایی از جمله خود من باشیم.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.