اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۳:۳۰ شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳
            علت قبول قراردادجدید از سوی کی روش

علت قبول قراردادجدید از سوی کی روش

تهران - ایرنا - کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 سرانجام شرایط فدراسیون فوتبال ایران را برای تمدید قرارداد پذیرفت و بنابر خبرهای منتشره روز سه شنبه هفته جاری برای امضا به کشورمان سفر می کند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا

قرارداد کی روش اوایل شهریور ماه بعد از آنکه مسوولان ورزش کشور ، کارشناسان و رسانه ها نسبت به یکطرفه و ترکمانچای بودن آن به فدراسیون فوتبال هشدار دادند، دچار تغییراتی شد و وی تهدید کرد که تغییر در مفاد قرارداد را نمی پذیرد و طبق نوشته این رسانه ها برای همیشه تهران را ترک کرد.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان از جمله کسانی بود که در این زمینه تاکید بر امضای قراردادی مناسب با کی روش داشته و تاکید نمود که این قرارداد باید به نفع فوتبال و ورزش ایران باشد؟

کی روش این صحبت های وزیر ورزش و جوانان را با هدف و بدون اشاره به مفاد قرارداد یکطرفه خود به وجود اختلاف بین رییس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش تعبیر کرده و گفته بود: تا وقتی وزیر ورزش ایران مخالف حضور من در تیم ملی باشد، نمی شود کارکرد و تنها راه حل بازگشت من به ایران این است که وزیر و رییس فدراسیون فوتبال با هم کنار بیایند.

کی روش با توجه به فضای عمومی مثبت در جامعه به این ترتیب سعی کرده بود تا وزیر ورزش را تحت فشار قرارداده و وی و فدراسیون را وادار به امضای قرارداد کند.

اما اختلافات و ابهامات قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال ایران به گفته علی کفاشیان به بندهایی زیر بر می گشت که فدراسیون با ایجاد تغییرات در آنها از وی خواست تا این قرارداد را امضا کند.

-- اگر چند روز پرداخت دستمزد کی روش به تاخیر افتاد بابت آن بهره بگیرد.

-- ملزم به استفاده از دستیار ایرانی نباشد.

-- درصورت وجوداختلاف نظر ویا هرمشکلی دادگاههای خارج از کشور به موضوع رسیدگی کنند.

-- هر زمانی قرارداد فسخ شد فدراسیون فوتبال باید پول کامل معادل یک قرارداد سه ساله را بابت ضرر و زیان به کی روش پرداخت کند.

-- سرپرست برای تیم ملی فوتبال نیاز نیست و خود کی روش نقش سرپرست را نیز برعهده بگیرد.

و ..

حال اگر این تغییرات از سوی فدراسیون در قرارداد جدید کی روش اعمال شده و او پذیرفته باشد، اگر چه تا حدودی از یکطرفه بودن آن می کاهد، اما باز هم کی روش با سالی 2 میلیون و 400 هزار دلار در بین مربیان جهان یکی از گرانترین ها خواهد بود و باید گفت که مهمترین علت پذیرش قرارداد جدید از سوی کی روش نیز همین پیشنهاد بسیار بالای ایران است. کمتر مربی درجه یک در جهان چنین مبلغی را دریافت می کند در حالی که کی روش یک مربی درجه یک محسوب نمی شود و هیچ مربی به چنین پیشنهادی دست رد نمی زند.

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال ایران نیز پیش از این در صحبت هایی اشاره کرده بود که کی روش دیگر جایی مانند ایران پیدا نمی کند و این روزها پیشنهاد خاصی از کشوری ندارد برای همین قرارداد را قبول می کند.

این ایستادگی در برابر قرارداد یکطرفه کی روش اگر چه فشارهایی را بویژه از سوی رسانه ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال وارد کرد، اما حداقل آنها توانستند تا حدودی خواسته های خود را در قرارداد جدید بگنجانند و نشان دهند که این مربی پرتغالی باید تابع مسوولان فوتبال ایران باشد و پای قراردادی را که این فدراسیون پیشنهاد می کند، امضا کند.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.