اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۸:۲۶ جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳
بارسا براي اولين بار با پيراهن کاتالونيا در نيوکمپ

بارسا براي اولين بار با پيراهن کاتالونيا در نيوکمپ

آبي‌اناري‌ها در يک حرکت بي‌سابقه در بازي شنبه‌شب در برابر اتلتيک بيلبائو از پيراهن سوم خود استفاده مي‌کنند، حال آن که ميهمان هم پيراهني به رنگ پرچم باسک بر تن خواهد کرد.

بارسلونا برای اولین بار در تاریخ ۱۱۵ ساله‌ی خود در یک بازی خانگی از پیراهنی با رنگ‌های پرچم کاتالونیا استفاده خواهد کرد. فصل قبل آن‌ها این پیراهن راه‌راه زرد و قرمز را در بازی‌های خارج از خانه می‌پوشیدند، اما در این فصل آن را به عنوان پیراهن سوم خود برگزیده‌اند. این لباس که با نام پرچم کاتالونیا «سنیه‌را» شناخته می‌شود بین هواداران این باشگاه بسیار محبوب است. در سوی دیگر میدان اتلتیک نیز از لباس‌های دوم خود متشکل از پیراهن سبز، شورت سفید و جوراب‌های قرمز استفاده خواهد کرد که پرچم ایالت باسک با نام ایکورینا را تداعی می‌کند.

به گزارش "ورزش سه "،  این حرکت باشگاه در راستای حمایت از جنبش استقلال کاتالونیا تعبیر می‌شود. آن‌ها این تصمیم را در هفته‌ی «روز ملی کاتالونیا» در ۱۱ سپتامبر اعلام کردند، اما باشگاه در یک بیانیه تاکید کرده که چنین دلیلی پشت این تغییر نبوده است. آن‌ها احتمالاً برای پرهیز از عواقب سیاسی در بیانیه‌ی خود آورده‌اند: «پیراهن سنیه‌را را به خاطر ۱۱ سپتامبر نخواهیم پوشید. ما این کار را به خاطر سیصدمین سالگرد سقوط بارسلونا به دست سربازان فیلیپ پنجم و فرانسوی‌ها در ۱۷۱۴ انجام خواهیم داد!»
کلید واژه ها : بارسلون - کاتالونيا - نيوکمپ
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.