اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۶:۳۰ چهار شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
اطلاعاتی در مورد جام خبرساز استقلال/ جامی که دنبالش می‌گردند اینجاست!
چگونه جباری جام را بالای سر برد؛

اطلاعاتی در مورد جام خبرساز استقلال/ جامی که دنبالش می‌گردند اینجاست!

جامی که این روزها پیرامون باشگاه استقلال خبرساز شده است، در سومین دوره مسابقات جام باشگاه های آسیا نصیب آبی پوشان شد و علی جباری آن را بالای سر برد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت مهر

یکی از منازعات بین افشارزاده و فتح الله زاده نبودن جام قهرمانی آسیا درسال 1349 در میان جام‌های موجود در باشگاه استقلال است جامی که با سرمربیگری رایکوف به دست آمد و علی جباری کاپیتان آن روزهای استقلال آن را روی سر برد و عکس آن را مشاهده می کنید. این جام در میان جام‌های موجود در باشگاه استقلال نیست و تقریبا هر مدیر عاملی که به باشگاه می آید به دنبال آن می گردد.

برخی می گویند در همان سالهای اولیه یکی از بزرگان باشگاه استقلال جام را با خود به خانه برده و برخی هم می گویند در روزهای انقلاب و در زمانی که باشگاه تاج به اموال عمومی دولتی پیوست این جام گم شد، برخی هم معتقدند مسئولان آن روزهای باشگاه تاج به هنگام فرار از ایران این جام را با خود به خارج از کشور برده اند.

هرچه که باشد فرقی نمی کند به هر حال باشگاه بارها در این رابطه فراخوان داده که جام را هر کسی برده به باشگاه برگرداند. در ادامه و به همین بهانه نحوه قهرمان شدن استقلال در سال 1349 را مرور می کنیم:

اولین قهرمانی استقلال در جام باشگاه های آسیا به اولین حضور این تیم در سال 1349 باز می گردد، سالی که در آن سومین دوره جام باشگاه های آسیا در تهران برگزار می شد و استقلال هنوز با نام تاج در میادین حاضر می شد. استقلال تهران در آن دوره با تیم های «هومنت من» لبنان و «سلانگور» مالزی هم گروه بود.

در فروردین سال 1349 و در ورزشگاه لبریز از تماشاگر شهید شیرودی(امجدیه سابق)، تیم های تاج از ایران و هاپوئل رژیم اشغالگر قدس، مسابقه فینال جام باشگاهای آسیا را برگزار کردند. در این دیدار تیم تاج تا دقیقه 83 یک بر صفر عقب بود که در این دقیقه غلام وفاخواه که به مرد جام ها معروف بود، گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد و کار به وقت اضافه کشید که تیم تاج با گل مسعود معینی مدافع پیش تاخته خود در وقت اضافه قهرمان آسیا شد.

این تیم در آن سال ترکیبی بود از بهترین های فوتبال ایران. نام هایی همچون: ناصر حجازی، علی جباری، مهدی لواسانی، جواد الله وردی، کارو حق وردیان، مسعود معینی، غلامحسین مظلومی، عزت جانملکی، جواد قراب، اکبر کارگرجم، علیرضا حاج قاسم، نصر الله عبداللهی، مهدی حاج محمد، عباس مژدهی، منصور پورحیدری و مسعود مژدهی. یاران کمکی این تیم هم غلام وفاخواه از عقاب و محمود خوردبین از پرسپولیس بودند. هدایت آبی پوشان هم بر عهده زدراکو رایکوف از یوگسلاوی بود.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.