اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۵:۳۱ چهار شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
            محیط زیست از فوتبالیست خاطی شکایت کرد

محیط زیست از فوتبالیست خاطی شکایت کرد

تهران - ایرنا - هر چند وقت یکبار شاهد وقوع حادثه ای زیست محیطی هستیم، اما این بار اقدام اخیر یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال علیه محیط زیست و محیط بانان تاسف دوستداران محیط زیست را دو چندان برانگیخت.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا

زمانی که طرح یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی برای شرکت در جام جهانی 2014 برزیل قرار گرفت، به فکر کسی خطور نمی کرد که برخی از آنها که ' سفیران حفاظت از گونه های در خطر انقراض' نام گرفته اند، روزی تفنگ به دست قصد جان حیوانات را کنند.

اما متاسفانه چندی پیش خبر درگیری یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال با محیط بانان منطقه رامسر ( استان مازندران ) در خبرگزاری ها و سایت های خبری منتشر شد که تاسف و ناامیدی دوستداران محیط زیست را بر انگیخت.

این در حالی است که سازمان حفاظت محیط زیست ابتدای هفته جاری همایش محیط زیست و اخلاق را برگزار کرده بود که در آن بر اخلاق محیط زیستی تاکید فراوان شده بود، اما قطعا راه یافتن این گونه تفکرات به بطن جامعه نیازمند زمان و برنامه ریزی های اصولی است.

همان اندازه که اقدام یکی از بازیکنان فوتبال مبنی بر متوقف کردن بازی برای برداشتن یک پروانه از زمین، موجب خوشحالی دوستداران محیط زیست می شود اما در مقابل وقتی در یک اقدام غیرفرهنگی فوتبالیستی دیگر تفنگ به دست می گیرد و معترض طبیعت و محیط بان می شود، به همان اندازه تاسف همگان را بر می انگیزد.

به هر روی ، حمله با تبر به محیط بانان، شلیک به این افراد و درگیری مسلحانه و غیر مسلحانه خطراتی است که این قشر را تهدید می کند.

طبق گزارش رسانه ها، در روزهای اخیر یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال با در دست داشتن تفنگ وارد منطقه کوهستانی لپاسر در رامسر شده بود که تعرض آنها ، اعتراض محیط بانان منطقه را همراه داشته است. این موضوع موجب شد فرد همراه فوتبالیست مذکور یکی از محیط بانان را تهدید کند و روز بعد فردی که ادعا کرده از اقوام فوتبالیست است محیط بان محیط زیست را تهدید به آتش زدن خانه اش نموده و او را در مقابل فرزند سه ساله اش کتک زده است.

خبرنگار گروه علمی ایرنا برای پیگیری موضوع با بخش حقوقی و یگان حفاظت سازمان محیط زیست در تهران تماس گرفت، اما این اقدام به دلیل پاسخ های غیر متعارف روسای دفاتر آنها مانند اینکه ' موضوع استانی است، جلسه داریم، سرشان شلوغ است و یا اینکه در سازمان حضور ندارند'، بی نتیجه ماند.

البته در پیگیری های بیشتر در این زمینه سرانجام یک مدیر استانی به رغم فاصله بسیار، حاضر به پاسخگویی تلفنی دراین زمینه شد.

ناصر مهردادی مدیر کل محیط زیست استان مازندران در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار علمی ایرنا ضمن تایید این رخداد، توضیح داد: محیط زیست نسبت به فرد متخلف طرح دعوی کرده است و با جدیت مساله را پیگیری می کند.

وی افزود: در این مورد با دادستان رامسر گفت و گو کردیم و با جدیت پیگیر موضوع هستیم.

مهردادی تاکید کرد: با تمام توان و جدیت در مقابل افراد متخلف ایستاده ایم و به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد، باید قانون در مورد این گونه افراد اجرا شود.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.