اخبار مرتبط

زمان انتشار: چهار شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
کره‌جنوبی مقهور عملکرد نوجوانان والیبال ایران شد
رقابت‌های والیبال نوجوانان آسیا

کره‌جنوبی مقهور عملکرد نوجوانان والیبال ایران شد

تیم والیبال نوجوانان ایران عصر امروز در مرحله یک‌چهارم نهایی دهمین دوره رقابت‌های والیبال نوجوانان آسیا به مصاف کره‌جنوبی رفت و با یک عملکرد برتر و منظم این تیم را 3 بر صفر شکست داد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار حساس تیم‌های والیبال نوجوانان ایران و کره‌جنوبی در حالی عصر سه‌شنبه (۱۸ شهریور) در سالن ساگادادا شهر کلمبو سریلانکا برگزار شد که نوجوانان ایران در یک بازی برتر مقابل کره‌جنوبی پیروز از میدان خارج شدند.

تیم والیبال نوجوانان ایران مسابقه حساس برابر کره ‌جنوبی را با ترکیب جواد کریمی، رسول آقچه‌لی، طیب عینی، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، میر بابک موسوی و بیژن براتی آغاز کرد و با وجود اینکه در ابتدای مسابقه سه امتیاز از کره‌ای‌ها عقب افتاد در ادامه با سرویس‌های هدفمند و دریافت داخل میدان مطلوب، چشم‌بادامی‌ها را دچار مشکل کرد.

سرویس‌های امیرحسین اسفندیار و عملکرد خوب آقچه‌لی، مجرد و عینی در اسپک و دفاع روی تور از عوامل مهمی بود که ست اول را در پایان با امتیاز  ۲۵ بر ۲۲ به بازیکنان ایران داد.

حضور مهرشاد کتال از ابتدای ست دوم در پست مدافع وسط از تغییراتی بود که سرمربی تیم ایران در ترکیب تیم ایجاد کرد. خودباوری برد در ست اول باعث شده بود بازیکنان با صلابت و قدرت بیشتری ست دوم را شروع کنند. کره‌ ای ها در طول بازی تلاش داشتند با زدن سرویس به دست اسفندیار این قدرتی‌زن دریافت کننده را از کار بیاندازند که موفق به این کار نشدند. دریافت‌های بیژن براتی، اسفندیار و میر بابک موسوی در این ست به خوبی در اختیار کریمی پاسور تیم قرار گرفت و او هم با یک عملکرد هوشمندانه بازی را باز و به کناره‌های آنتن کشید.

کره‌ جنوبی قهرمان و نایب قهرمانی چهار دوره این رقابت‌ها در ست دوم حریف دست و پا بسته‌ای برابر ایران نبود و حتی در امتیاز ۲۰ با ایران برابر شد اما دو تعویض رمضانی و رسولی به بازگشت بازیکنان ایران به بازی کمک کرد و در پایان کشورمان ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود تمام کرد.

ست سوم هم با ترکیب ست دوم پیش رفت. در این ست دفاع روی تور و سرویس‌های کتال و مجرد از ابتدا ست اختلاف امتیاز را زیاد کرد. ایران این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به پایان رساند و در پایان 3 بر صفر پیروز مسابقه شد.

در بازی امروز رسول آقچه‌لی کاپیتان تیم والیبال نوجوانان ایران بعد از کسالتی که چند روز گذشته با آن روبه رو بود از ابتدا در ترکیب تیم قرار گرفت و عملکرد خوبی داشت.

کره‌جنوبی پیش از این دوره مسابقات یک‌ بار قهرمان، سه بار نایب قهرمانی و یک بار سوم رقابت‌های نوجوانان آسیا شده و پس از ایران پر افتخارترین تیم حاضر در مسابقات محسوب می‌شود.

تیم والیبال نوجوانان ایران فردا (چهارشنبه ۱۹ شهریور) در دومین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف ژاپن می‌رود و در صورت پیروزی به عنوان تیم اول گروه خود با تیم چهارم گروه مقابل که احتمالا استرالیا خواهد بود در بازی پلی‌آف مسابقه می‌دهد.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.