اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۱:۳۰ سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳
                    افتتاح 300 پروژه ناتمام ورزشی تا پایان سال
وزیر ورزش و جوانان خبر داد

افتتاح 300 پروژه ناتمام ورزشی تا پایان سال

وزیر ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر 3870 پروژه کوچک ورزشی ناتمام در کشور وجود دارد که 300 پروژه تا پایان امسال افتتاح می‌شود و 3500 پروژه باقی می‌ماند که بیش از 70 درصد آنها کمتر از 50 درصد پیشرفت کرده‌اند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایسنا

محمود گودرزی در نشست توجیهی نحوه واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی و تعاونی که امروز در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: 200 پروژه بزرگ ناتمام ورزشی در سطح کشور وجود دارد که 120 پروژه سرپوشیده و 80 پروژه روباز هستند.

وی با اشاره به پروژه‌های کوچک ناتمام اظهار کرد: اگر به طور متوسط سه میلیارد تومان برای پایان پروژه‌های کوچک ورزشی نیاز داشته باشیم، 10 هزار میلیارد تومان برای اتمام همه آنها نیاز است که برای تحقق این امر به بیش از 50 سال زمان احتیاج داریم. در این شرایط از نمایندگان مجلس تقاضا می‌کنیم که خواهان ایجاد پروژ‌ه‌های جدید یا کلنگ زنی نباشند.

گودرزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت ورزش در جهان امروز اظهار کرد: ورزش تاثیرات چند وجهی بر جوامع و مردم دارد و نادیده گرفتن آن ممکن است جامعه را با مشکلاتی روبرو کند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ورزش به عنوان صنعت در تولید ثروت بسیار نقش دارد و صرف بودجه در ورزش هزینه محسوب نمی‌شود بلکه سرمایه گذاری است که در بلند مدت در پیشرفت جامعه موثر است.

وی با بیان اینکه ورزش در اجتماع اثر مهمی می‌گذارد، تاکید کرد: گسترش ورزش موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و سلامت فرد را تضمین می‌کند. البته منظور ورزش همگانی است. چرا که ورزش حرفه‌ای معضلات خاص خود را دارد هرچند که موجب افزایش GDP‌ می‌شود.

گودرزی تاکید کرد: به منظور افزایش توسعه باید به ورزش توجه کنیم بنابراین عنایت به زیر ساخت‌های ورزش باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: قرار بود تا پایان برنامه چهارم توسعه سرانه ورزش کشور به یک متر برسد، در حال حاضر برنامه پنجم توسعه در حال اتمام است اما سرانه پیش بینی شده در برنامه چهارم هنوز تحقق نیافته است و سرانه ورزش بین 50 تا 70 سانتی متر است. البته این میزان در برخی از استان‌ها بحرانی است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بهره وری اماکن ورزشی به 20 درصد هم نمی‌رسد، اظهار کرد: به علت ضعف مدیریت در بهره وری شاهد این موضوع هستیم و سالن‌ها و استخرها با درصد پایینی مراجعه کننده مواجه هستند. هرچند که نیاز جامعه بیش از امکانات موجود است.

وی با اشاره به تشکیل ستادی در وزارت ورزش و جوانان برای تحقق احکام بودجه سال 93 اظهار کرد: متاسفانه آیین نامه واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دیر ابلاغ شد پس از انجام این کار ستادی برای تحقق احکام بودجه سال 93 راه اندازی کردیم و در آن از مشارکت بخش خصوصی و خیرین ورزشیار نیز بهره برده‌ایم.

گودرزی با اشاره به فعالیت خیرین در حوزه ورزش در کشور اظهار کرد: ورزش می‌تواند به عنوان یکی از اولویت‌های مهم خیرین قرار گیرد،‌در استانهایی مانند تهران و اصفهان خیرین به صورت خودجوش اقدامات بسیار خوبی انجام دادند. در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی نیز فعالیت می‌کنند و امیدواریم بتوانیم این مجموعه را ساماندهی کنیم.

وی افزود: دستور العملی برای واگذاری اماکن ناتمام ورزشی به بخش خصوصی و تعاونی تهیه شده است و در این زمینه آمادگی کامل و قوانین لازم وجود دارد.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.