اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۰:۳۰ سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳
                    بی‌اطلاعی کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی از انتخاب روانشناس!

بی‌اطلاعی کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی از انتخاب روانشناس!

رئیس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی با اظهار بی‌اطلاعی نسبت به انتخاب دکتر لاله سامع برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: باید این انتخاب به صورت قانونمند و در چارچوب و مقررات کمیته انجام می‌شد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایسنا

هوشنگ اسماعیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار علم ورزش ایسنا، افزود: نسبت به انتخاب روانشناس ورزشی برای اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون بی‌اطلاع هستم و به عنوان رئیس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتم.

وی تصریح کرد: اعزام روانشناس به بازی‌های آسیایی در جهت اهمیت دادن به جایگاه روانشناسی موضوع مهم و ارزشمندی است، اما بهتر بود این انتصاب با نظرخواهی از سوی کمیته روانشناسی فدراسیون صورت می‌گرفت تا با انجام کار کارشناسی، بهترین و با سابقه‌ترین فردی که صلاحیت اعزام به این بازی‌ها را داشت، انتخاب می‌شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: کسی که به عنوان روانشناس همراه تیمی راهی مسابقات می‌شود، حداقل به 8 ماه زمان نیاز دارد تا مهارت‌های روانی را در ابتدا به صورت تئوری و سپس عملی به ورزشکاران آموزش دهد تا ورزشکار بداند در شرایط بحرانی و حساس مسابقات چگونه بر استرس و اضطراب خود غلبه کند تا بهترین عملکرد را در صحنه رقابت‌ها داشته باشد، نه اینکه در فاصله یک هفته مانده به مسابقات یک نفر را به عنوان روانشناس معرفی کنند که شاید بازدهی مثبتی نیز نداشته باشد.

رئیس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی در پایان گفت: خوشحال هستم از اینکه روانشناسی جایگاه خود را در بازی‌های آسیایی پیدا کرده است. اما این کافی نیست و باید در چارچوب قانون و مقررات صورت گیرد تا همین‌طور و باری به هر جهت یک روانشناس عازم مسابقات نشود که به دلیل نداشتن شناخت کافی به ورزشکاران اعزامی، حضورش مثمرثمر واقع نشود. به هر صورت حال اکه نیم‌نگاهی به روانشناسی شده است، این نگاه باید روال قانونی خود را طی کند تا وجود روانشناس در مسابقات و ضرورت آن واقعاً احساس شود، نه اینکه اولین حضور روانشناس به خاطر بی‌تجربگی‌اش آخرین حضورش را در رقابت‌ها رقم بزند زیرا روانشناسی علمی کاربردی و عمل‌گرایی است که تنها با بسنده کردن به توصیه نمی‌توان دست به معجزه زد.

کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.