اخبار مرتبط

زمان انتشار: ۱۱:۳۵ جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۳
دروازه بان چونبوری تایلند؛ بازیکنان ایرانی تفکر حرفه ای ندارند

دروازه بان چونبوری تایلند؛ بازیکنان ایرانی تفکر حرفه ای ندارند

دروازه‌ بان ایرانی تیم چونبوری تایلند، نداشتن تفکرحرفه ای را عامل ناکامی نمایندگان ایران در رقابت های فوتسال جام باشگاه های آسیا در دو سال اخیر دانست.

اسماعیل عباسیان  روز جمعه بعد از بازگشت از چین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:متاسفانه نداشتن تفکر حرفه ای در میان بازیکنان تیم دبیری تبریز باعث شد تا این تیم شایسته نتواند با جام قهرمانی به ایران بازگردد.
گفت وگوی خبرنگار ورزشی ایرنا با دروازه بان ایرانی تیم چونبوری تایلند در زیر آمده است:

س: سطح کیفی پنجمین دوره فوتسال جام باشگاه های آسیا را چطور ارزیابی می کنید ؟
ج : سطح این پیکارها بسیار فراتر از جام ملت های آسیا است. حضور مربیان و بازیکنان اروپایی و برزیلی مزید بر علت شد تاشاهد رقابت های نزدیکی از سوی هشت تیم برتر قاره کهن باشیم.قراردادهای وسوسه انگیز در آسیا باعث شده تابازیکنان سایر قاره ها به خصوص برزیلی با تیم های این قاره قرارداد منعقد کنند.

س: دستمزد بازیکنان برزیلی چقدر است؟
ج: بازیکنان خوب مبلغی بین 8 تا 10 هزار دلار در هر ماه دریافت می کنند که این مبلغ برای آنان بسیار جذاب است. البته ژوزه ماریا منذز سرمربی تیم چونبوری با دریافت دستمزد زیاد، درحال حاضرگران ترین مربی آسیاست.این مربی سرشناس اسپانیایی سال گذشته جزو 10 مربی برتر فوتسال جهان بود.

س : دلیل ناکامی تیم دبیری تبریز در چین چه بود؟
ج : دبیری تنها تیمی (به جز نماینده ضعیف استرالیا) بود که بدون بازیکن خارجی درجام باشگاه های آسیا شرکت کرده بودوتفکرات غیر حرفه ای بازیکنانش منجر به ناکامی این تیم شد.
س: لطفا بیشتر توضیح بدهید؟
ج : فوتسال آسیا به دلیل سرمایه گذاری باشگاه ها به خصوص شرق این قاره پیشرفت زیادی در سال های اخیر کرده است، دوران زدن گل های زیاد مقابل حریفان به سر رسیده است و بازیکنان ایرانی باید باورکنند که فاصله آنها با سایر کشورها کاهش یافته است البته بی تجربگی، نداشتن تمرکز، دست کم گرفتن رقبا و نداشتن روحیه جنگندگی تا ثانیه های پایانی از مهم ترین دلایل ناکامی تیم های ایرانی در جام باشگاه های آسیا بود.تیم گیتی پسند سال گذشته در دیدار فینال بایک گل از تیم چونبوری پیشی گرفته بود. بازیکنان گیتی پسند خود را قهرمان آسیا می دانستند اما سخت کوشی تیم حریف تا دقایق پایانی بازی باعث شد تا نتیجه این دیدار تغییر کند و گیتی پسند از دستیابی به جام قهرمانی باز ماند.
س : در دو سال اخیر با قرارگرفتن در درون دروازه چونبوری مانع از درخشش تیم های ایرانی شدی، چه احساسی در این زمینه داشتید؟
ج: سال گذشته با مهارضربات پنالتی بازیکنان تیم گیتی پسند،نقش بسزایی در قهرمانی تیم چونبوری داشتم. واقعیت این است که به هیچ وجه از قهرمانی تایلندی های خوشحال نبودم چرا که سرود تایلند به جای ایران در سالن نواخته شد. من هم برای اینکه تعصب خود را به پرچم ایران اعلام کنم با پرچم کشورم بر روی سکو رفتم. پس از رقابت های آسیایی، تصمیم گرفتم که دیگر برای تایلندی ها بازی نکنم. مدیران باشگاه چونبوری دو ماه قبل چندین بار با من تماس گرفتند اما مخالفت خود را با حضور در این تیم اعلام کردم.
س: پس چرا دوباره به تایلند رفتید؟ج: زمانی که همراه با تیم دانشجویان ایران در قهرمانی جهان در اسپانیا حضور داشتم، ژوزه ماریا منذز برای دیدنم به مالاگا آمد و از نزدیک مرا برای حضور در چونبوری دعوت کرد. من هم در نهایت مجبور به پذیرش این درخواست شدم.س : دلیل شکست چونبوری در بازی فینال چه بود؟
ج : بازی در وقت های عادی با نتیجه تساوی 4 بر 4به پایان رسید اما مصدومیت دو بازیکن خوب تیم ما در دقایق پایانی و توپ ربایی بازیکن ژاپنی در فاصله دو دقیقه مانده به پایان بازی باعث شد تانتوانیم قهرمانی خود را تکرار کنیم.

س : وضعیت قرارداد شما با تیم چونبوری چگونه است ؟
ج : ماه قبل همراه با این تیم به مقام قهرمانی لیگ تایلند دست یافتیم و هم اکنون قراردادم با این تیم به اتمام رسیده است.

س: آیا پیشنهادی از سوی باشگاه های خارجی دریافت کرده ای ؟
ج : ازتیم چونبوری و یک تیم اسپانیایی پیشنهاداتی دریافت کرده ام اما فصل جدید رقابت های تایلند و اسپانیا حدود پنج ماه دیگر است به همین علت در حال مذاکره برای پیوستن به یکی از تیم های لیگ برتری هستم.

س : مهم ترین آرزویت در فوتسال چیست ؟
ج : تصاحب پیراهن شماره یک تیم ملی فوتسال ایران، مهم ترین آرزویم است که قصد دارم با تلاش فراوان به این مهم دست یابم.تیم چونبوری تایلند در فینال رقابت های فوتسال جام باشگاه های آسیا در وقت های اضافی با نتیجه 5 بر 4 مغلوب ناگویای ژاپن شد و از دستیابی به جام قهرمانی بازماند.
کلید واژه ها :
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.