زمان انتشار: ۰۰:۴۱ سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳
فرانسه به دور يک چهارم نهايي جام‌جهاني صعود کرد

فرانسه به دور يک چهارم نهايي جام‌جهاني صعود کرد

فرانسه با برتري برابر نيجريه به مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني صعود کرد.

فرانسه و نيجريه در ورزشگاه ناسيونال شهر برزيليا به مصاف هم رفتند که اين ديدار با برتري دو بر صفر خروس‌ها به پايان رسيد.

برخلاف انتظار نيجريه بازي را بهتر شروع کرد و در دقيقه 18 توسط امه‌نيکه به گل رسيد اما داور آن را آفسايد اعلام کرد. جدي‌ترين موقعيت فرانسه را پوگبا در دقيقه 22 از دست داد که ضربه او را ان‌ياما به خوبي دفع کرد تا نيمه نخست با تساوي بدون گل به پايان برسد.

در نيمه دوم اونازي هافبک نيجريه به دليل مصدوميت شديد زمين مسابقه را ترک کرد. پس از اين مصدوميت فرانسوي‌ها توپ و ميدان را در اختيار گرفتند. کريم بنزما در دقيقه 70 مي‌توانست تيمش را جلو بيندازد اما ضربه او را مدافعان نيجريه از روي خط دروازه بيرون کشيدند. متئو والبوئنا در دقيقه 77 ديرک دروازه نيجريه را به لرزه درآورد تا عقاب‌هاي آفريقا جان سالم به در ببرند.

سرانجام قفل دروازه نيجريه در دقيقه 80 باز شد. ضربه سر پل پوگبا باعث شد تا خروس‌ها با يک گل از حريف خود جلو بيفتند. در ادامه مدافع نيجريه در دقيقه‌هاي اضافي پايان نيمه دوم به اشتباه دروازه تيم خودي را باز کرد تا نيجريه دست از تلاش بردارد و خود را تسليم شده بداند.

به اين ترتيب فرانسه با برتري دو صفر برابر نيجريه به مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني صعود کرد. اين تيم در مرحله بعد بايد با برنده ديدار آلمان و الجزاير روبه‌رو شود.
کلید واژه ها : فرانسه - نيجريه - جام جهانی 2014
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.