زمان انتشار: ۱۶:۵۴ سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
بهروان: جام حذفی با شیوه‌ای جدید برگزار می‌شود
مصاحبه رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با سایت رسمی سازمان لیگ

بهروان: جام حذفی با شیوه‌ای جدید برگزار می‌شود

غلامرضا بهروان،عضو هیات رئیسه فدراسیون و رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران با سایت رسمی سازمان لیگ گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ،متن مصاحبه  بهروان با سایت رسمی سازمان لیگ به شرح زیر است : 
آیا برنامه ریزی برای فصل آینده لیگ برتر انجام شده است؟
خوشبختانه از روزی که مسابقات لیگ برتر به اتمام رسید و حتی قبل از آن، برنامه های سال آتی را اواخر ژانویه به AFC و FIFA اعلام کرده ایم، هم اکنون هم ریز برنامه های لیگ آینده در نیم فصل و پایان فصل و جام حذفی را به رئیس سازمان لیگ ارائه دادیم که هم اکنون در حال بررسی و طرح در هیات رئیسه سازمان لیگ است.ضمن اینکه برای جام حذفی فصل آینده شیوه جدید تقدیم شد.
این روزها هم در حال پیگیری طرحی هستیم که تمامی ورزشگاه های لیگ دسته اول و برتر را بازدید کنیم و گروه هایی را تعیین می کنیم که از امکانات ورزشگاه ها، استفاده از فضای مجازی برای رسانه ها و اینترنت پرسرعت را به طور تخصصی مورد بازبینی قرار دهند.
بودجه بندی باشگاه در فصل آینده به چه صورت است؟
بودجه بندی باشگاه ها یعنی اعلام بودجه توسط باشگاه ها که این امر از الزامات AFC است. همه باشگاه ها باید بودجه سال آتی را تهیه و ارائه دهند و کمیته صدور مجوز حرفه ایAFC  با کد 1390، اطلاعات مالی را از باشگاه ها می خواهد و کلیه باشگاه های لیگ برتر و سازمان لیگ ملزم به رعایت آن هستند.
بودجه باشگاه ها باید شامل حساب سود و زیان بودجه بندی شده  و جریان نقدی بودجه بندی شده باشد.
بودجه باید همراه با اعداد و ارقام واقعی باشد، ضمن اینکه اطلاعات مالی بودجه باید بر اساس مقاصد قابل وصول باشد و حداقل الزامات افشاء را داشته باشد.
بهروان افزود: اگر باشگاهی این موارد را نقض کند ، کمیته صدور مجوز حرفه ای  AFC می تواند درخواست صدور مجوز حرفه ای باشگاه مذکور را رد کند. 
ما به همه باشگاه ها اعلام کردیم که بودجه شان را اعلام کنند.جالب این است 13 باشگاه بودجه خود را زیر 15 میلیارد اعلام کردند، فقط 3 باشگاه بودجه بیشتری از 15 میلیارد اعلام کردند و این سه باشگاه به علت اینکه در دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند، بودجه بیشتری را درخواست داشتند که سازمان لیگ هم آن را در نظر گرفت.
پیشنهاد اکثر باشگاه های لیگ برتری، بودجه زیر 15 میلیارد تومانی برای باشگاه ها و 18 میلیاردی تومانی برای باشگاه هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند است. 
خود باشگاه ها درخواست داشتند با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و توان مالی باشگاه ها ارقام واقعی را مطرح کنند. 
علت اینکه بازیکنان پدیده در لیگ ما کم شده چیست؟
در پایان لیگ 93-92، بررسی کردیم که چرا پدیده های ما کم شده است.هم کارشناسان فوتبال و مسئولان سازمان لیگ و خود مدیران باشگاه ها به این نتیجه رسیدند که میانگین سن بازیکنان لیگ بالا است.مدتی است که سازمان لیگ با استفاده از کارشناسان به علت این امر پرداخته و به این نتیجه رسیدیم که با کم کردن سهمیه باشگا ها در رده بزرگسالان و افزودن سهمیه به رده سنی باشگاه ها ، استفاده از بازیکنان امید و زیر 22 سال و جوانان، می توانیم آرزو کنیم پدیده لیگ  در هر فصل حداقل به 25 عدد برسد و این بازیکنان می توانند به تیم ملی هم کمک بکنند و در درازمدت ثمرات مفیدی برای فوتبال ما خواهد داشت.
چه راهکارهایی برای ارتقای کیفیت رقابتهای لیگ دسته اول در نظر دارید؟
جای بسی تقدیر است که مسابقات لیگ دسته اول امسال به خوبی دیده شد، خوشبختانه این امر مورد نظر ریاست سازمان لیگ و دیگر مسئولان بوده و دوست داریم لیگ دسته اول از طریق رسانه های بیشتری دیده شود و درآمدزایی بیشتری در لیگ دسته اول ایجاد شود ، پایان مسابقات لیگ دسته اول این نگاه را ایجاد کرد،مذاکرات خوبی با اسپانسرها داشته ایم و امیدواریم با تفکر و شیب مناسب به سمت حرفه ای شدن لیگ دسته اول هم گام برداریم به طوری که  وضعیت باشگاه های دسته اول از نظر سخت افزاری و ساختار باشگاهی ارتقا پیدا کنند.   
نکته ای که در بحث بودجه بندی باشگاها مورد تاکید بوده این است که باشگاهی که به طور واقعی با ایجاد آکادمی مد نظر AFC بپردازند تسهیلات لازم توسط سازمان لیگ برای آنها ایجاد می شود.
باشگاه ها نباید فقط به فکر تیم داری در فوتبال پایه باشند، بلکه باید با توجه به فوتبال پایه به دنبال کشف و پرورش استعدادها و نخبگان باشند و این امر به خود باشگا ها کمک می کنند هزینه های خرید بازیکنان را کاهش داده و باشگاه ها برای خود درآمدزایی خوبی داشته باشند.این امر یکی از اصول مهم و اولیه باشگاه داری و درآمدزایی برای باشگاه های ساختارمند است.
کلید واژه ها : مصاحبه- رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ- سایت رسمی سازمان لیگ
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.