زمان انتشار: ۱۴:۰۱ سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
برای فصل آینده لیگ برتر باید متحول شود
در همایش مسئولان برگزاری مسابقات و ناظران داوری لیگ برتر و لیگ دسته اول عنوان شد

برای فصل آینده لیگ برتر باید متحول شود

همایش مسئولان برگزاری مسابقات و ناظران داوری لیگ برتر و لیگ دسته اول باشگاه های کشور امروز در محل آکادمی کمیته ملی المپیک در مجموعه انقلاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، در این همایش مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ، فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال، دکتراحمد هاشمیان رئیس کمیته پزشکی ،حجت السلام علیرضا علیپوررئیس کمیته نظارت و ارزش یابی، غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات و حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و رسانه سازمان لیگ فوتبال ایران حضور داشتند.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در این همایش در مورد برنامه های سازمان لیگ در فصل آینده ،جوانگرایی در لیگ و علت تعطیلی لیگ در اسفند ماه به موارد مهمی اشاره کرد.
مهدی تاج درمورد برنامه های سال آینده سازمان لیگ فوتبال ایران  اظهار کرد: برای فصل آینده، لیگ باید متحول شود و شاهد تغییرات مثبتی در آن باشیم.
این مقام مسئول افزود: مجموعه ای که اکنون در سازمان لیگ فعالیت می کنند از جمله آقایان، ساکت، کاظمی، بهروان، علیپور، بهمنی و سایر همکاران تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت انجام می دهند تا با همفکری با یکدیگر و سایر کار شناسان سعی داریم به اهداف خود دست پیدا کنیم.
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت:امام صادق(ع) می فرمایند بزرگترین عیب، عیبی است که نزد صاحبش نهفته باقی بماند وهیچ وقت برای اصلاحش قدم بر ندارد.
تاج بیان کرد: ما اعلام کردیم چرخه لیگ معیوب است و اگر خودمان اشتباهاتمان را بازگو کنیم مجالی برای انتقاد های غیر منطقی باقی نمی ماند و این موضوع باعث می شود تا راه درست را پیدا کنیم تا مشکلات برطرف شوند.  
وی در مورد بحث جوانگرایی در لیگ برتر گفت: باید سن پختگی در لیگ برتر از 25 سال به 20 سال برسد،چون اکنون این سن در جهان ملاک است و باشگاه های معتبر از آن پیروی می کنند.
تاج افزود: برای رسیدن به راهکاری مناسب برای جوانگرایی در لیگ برتر با مربیان خارجی لیگ برتر و همچنین مربیان داخلی و کارشناسان و پیشکسوتان  جلسات متعددی را برگزار کرده ایم و به نتایج مثبتی هم رسیده ایم.
 نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از جمله برنامه های مهم سازمان لیگ در سال آینده روی آوردن به تکنولوژی روز است تا با استفاده از آن در بخش نظارت بسیاری از نارسایی ها را کاهش دهیم.
وی گفت: از سال آینده ناظران با استفاده از لب تاپ های که از سوی این سازمان در اختیار آنان قرار می گیرد باید گزارش های خود را از جلسه هماهنگی تا گزارش پایانی مسابقه در اسرع وقت برای این سازمان ارسال کنند.
تاج افزود: این گزارش ها از همین روش برای کمیته های مربوطه در فدراسیون فوتبال  ارسال می شود تا در صورت بروز مشکل در بازی ها، مسئولان با در اختیار داشتن گزارش بازی بتوانند در این مورد بررسی های خود را انجام دهند.
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران بیان کرد: برای آگاهی بیشتر ناظران، کلاس های آموزشی در این مورد برگزار می شود زیرا آنان باید بیشتر دقت رادر سیستم نظارت بکار گیرند.
وی ضمن قدردانی از تلاش ناظران تاکید کرد:با توجه به دستمزد اندک ناظران آنان وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند .
تاج در مورد تعطیلی لیگ در اسفندماه افزود: حضور نمایندگان ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، برگزاری اردو های تیم ملی و بازی این تیم با کویت و گینه و همچنین ضرورت برگزاری همزمان 3 هفته پایانی لیگ برتر به ما این اجازه رو نمی داد تا این بازی ها را در اسفند برگزار کنیم .

کلید واژه ها : همایش- مسئولان برگزاری مسابقات - ناظران داوری لیگ برتر- لیگ دسته اول
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.