زمان انتشار: ۱۴:۲۱ دو شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲
مراسم رونمایی از تنها سامانه رسمی مخابراتی فوتبال ایران

مراسم رونمایی از تنها سامانه رسمی مخابراتی فوتبال ایران

مراسم رونمایی از تنها سامانه رسمی مخابراتی فوتبال ایران با حضور علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ،تاج نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، حمیدرضا ساکت مشاور عالی سازمان لیگ،مدیران شرکت همراه اول، مدیر عاملان باشگاه ها و روسای هیاتهای فوتبال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ ، مهدی تاج در ابتدای این مراسم گفت:بحث ارتباطات از حقوق شناخته شده فوتبال است و تمامی مجموعه های مرتبط با این رشته در کشورباید باتوجه به آئین نامه ارتباطی بین باشگاه ها و سازمان لیگ برای ارسال اس ام اس و سایر خدمات مخابراتی  از طریق سامانه (6090) اقدام کند.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت:از این طریق می توان به در آمد پایداری دست یافت تا در این زمینه حقوق باشگاه ها ،فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ  مدنظر قرار گرفته و به حساب آنها واریز شود.
رئیس سازمان لیگ افزود :ما تلاش خود را در این مورد انجام می دهیم که در آمد های فوتبال از طریق حق پخش تلویزیونی ،تبلیغات محیطی ورزشگاه ها و سامانه های مخابراتی محقق شود تا باشگاه ها نیز از این طریق به درآمد زایی برسند.
تاج افزود:80درصد  از در آمد های فوتبال متعلق به باشگاه ها است و تنها 5درصد آن به سازمان لیگ ،10در صد به فدراسیون فوتبال و5 در صد آن نیز به هیات های که در لیگ نماینده دارند اختصاص می یابد.
این مقام مسئول افزود:امیدواریم با راه اندازی این سامانه یکی از حقوق مسلم فوتبال  محققشود تاهمه از آن سود ببرند.
وی اظهار کرد:اگر پول در حوزه فوتبال نباشد ادراه آن دشوار خواهد بود و ماباید با در آمد زایی برای این رشته مشکلات مالی آن را به حداقل برسانیم.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال بیان کرد: قرارداد ما برای حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی امسال به پایان می رسد و برای فصل آینده برنامه های تازه ای برای این 2 بخش در نظر گرفته ایم .
تاج گفت: برای بخش تبلیغات محیطی از طریق مزایده با پیمانکار جدید قرارداد خواهیم بست و همچنین برای حق پخش تلویزیونی پیش از این که بودجه آینده کشور در مجلس به تصویب برسد با تلاش همکارانمان در سازمان لیگ با برآوردی تازه در خواستمان را به مسئولان صداو سیما و مجلس شورای اسلامی ارائه دادیم.
در ادامه این مراسم رئیس فدراسیون فوتبال با قدردانی از مدیران سازمان لیگ برای راه اندازی سامانه (6090)  گفت :در ابتدای هفته وحدت هستیم و از این فرصت استفاده می کنم تا از وحدت در خانواده فوتبال صحبت کتنم .
علی کفاشیان بیان کرد: در آستانه تغییرات بزرگی در فوتبال هستیم که سرنوشت این رشته را مشخص خواهد کرد.
این مقام مسئول افزود:اولین بحث ما برای موفقیت در فوتبال حفظ وحدت در آن است اکنون در فوتبال کسی بر دیگری برتری نداردو مجمع فدراسیون فوتبال با 74 عضو هرکدام یک رای دارند و آن رای تعیین کننده است. 
کفاشیان افزود کاین آیه صریحقران است که خداوند سرنوشت قمی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آن قم خودش بخواهد و ماهم باید سرنوشت خودمان را تعیین کنیم همه باید وحدت داشته باشیم و از تکروی پرهیز کنیم .
رئیس فدراسیون فوتبال گفت:نباید بگذاریم اختلاف سلیقه ها باعث از بین رفتن وحدت بین ما شود.
کفاشیان درباره سامانه جدید مخابراتی نیز گفت :از مدیران سازمان لیگ قدر دانی می کنم که این سامانه را راه اندازی کردند شاید اگر تلاش این عزیزان نبود تا 10 سال دیگر این امر محقق نمی شد.
وی بیان کرد:اکنون فوتبال ما رشد قابل قبولی در سال های اخیر داشته و اکنون  در آسیا اول است و ماباید از این مرحله به بعد به جهانی شدن فکر کنیم .
کفاشیان بیان کرد :باید از اتفاقات فوتبال درس بگیریم متاسفانه اکنون ستاره های برجسته ما به دلیل مشکلات مالی از باشگاه های جدا می شوند و به باشگاه های عربی که از نظر مالی از وضعیت خوبی برخوردار هستند ملحق می شوند .
رئیس فدراسیون فوتبال افزود:اگر باشگاه ها یک سوم مبلغ قرار داد باشگاه های خارجی را در اختیار داشتند این اتفاق رخ نمی داد.اگر می خواهیم فوتبال حرفه ای داشته  باشیم باید تمامی حقوق مربوط به آن پرداخت شود تا مشکلات باشگاه ها نیز حل شود.
وی گفت :سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال متحد هستند،سازمان لیگ نماینده باشگاه ست و باید از آن حمایت کنیم .
کفاشیان بیان کرد:برای رشد فوتبال باید قاطعانه از حقوق آن در تمامی زمینه ها از جمله حق پخش ، تبلیغات محیطی و سامانه مخابراتی  دفاع کرد تا شاهد رشد و شکوفایی آن باشیم.
 

کلید واژه ها : رونمایی- سامانه 6090-اپراتور رسمی مخابراتی فوتبال
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.