زمان انتشار: ۱۲:۴۲ جمعه ۶ دی ۱۳۹۲
تاج: سازمان لیگ به 4 نماینده ایران در آسیا کمک می کند/احتمال برگزاری دربی 78 در 27 دی‌ماه

تاج: سازمان لیگ به 4 نماینده ایران در آسیا کمک می کند/احتمال برگزاری دربی 78 در 27 دی‌ماه

رئیس سازمان لیگ گفت: به 4 نماینده ایران کمک خواهیم کرد. نمی‌خواهیم مانند سال گذشته باشد که نمایندگان ایران همانند استقلال و سپاهان چهارشنبه در آسیا بازی می‌کردند، شنبه در لیگ به میدان می‌رفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، مهدی تاج با حضور در برنامه ورزش و مردم در خصوص برنامه‌ریزی سازمان لیگ گفت: در برنامه‌های ما برای برگزاری مسابقات لیگ برتر؛ تیم ملی، لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر و بعد از آن تیم امید به ترتیب در اولویت قرار دارند، البته این اولویت‌بندی به معنی این نیست که دیگری مهم نیست بلکه همه آنها مهم هستند. باید جام حذفی را تمام کنیم و نگاهمان به نگاه بقیه نیست و کاری را انجام می‌دهیم که به نفع فوتبال باشد. برنامه‌ریزی‌مان را انجام داده‌ایم.
وی افزود: در خصوص مشکل تیم زیر 22 سال باید بگویم 14 باشگاه در این تیم سهیم هستند و فقط 2 باشگاه لیگ برتری در تیم زیر 22 سال بازیکن ندارند. باشگاهی مانند نفت 3 بازیکن در این تیم دارد و اکنون کلید ماجرا دست آقای گل‌محمدی است که باید ببینیم با حضور بازیکنانش در تیم زیر 22 سال موافقت می‌کند یا نه؟
رئیس سازمان لیگ برتر خاطرنشان کرد: گل‌محمدی باید کمک کند و این موضوع را بپذیرد تا ما بتوانیم لیگ را به موقع تمام کنیم. مدیران باشگاه‌ها این موضوع پذیرفته‌اند که بازیکنان جوانشان در تیم زیر 22 سال حضور داشته باشند اما هنوز آقای گل‌محمدی نظر قطعی خود را در این خصوص نداده است. البته اگر موافقت نشود اتفاقی هم نمی‌افتاد و برنامه‌های ما پیش می‌رود اما تیم نفت که در کورس قهرمانی است و ذوب‌آهن که برای سقوط نکردن تلاش می‌کند سهم زیادی در تیم زیر 22 سال دارند که باید همکاری لازم را انجام دهند.
تاج با بیان اینکه تیم زیر 22 سال با علیرضا منصوریان به کیش رفته است، گفت: آنها 8 و 13 دی باید دیدار دوستانه‌ای با تیم امید کره‌جنوبی برگزار کنند و 22 دی به عمان می‌روند. در تاریخ‌های 24، 26 و 30 دی باید در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنند و اگر از گروهشان صعود کنند 3 و 6 بهمن‌ماه نیز برنامه بازی‌ها تا فینال است که درگیر این دیدارها می‌شوند. اگر از گروهشان صعود هم نکنند برنامه کاملا مشخص است.
وی ادامه داد:‌ برنامه لیگ را چیده‌ایم و مشکل ما تنها تیم نفت است، از سوی دیگر می‌خواهیم برنامه لیگ را به صورت کامل اعلام کنیم اما مشکلاتی در این میان وجود دارد.
رئیس سازمان لیگ برتر در پاسخ به این سوال که تاریخ برگزاری دربی مشخص شده است، اظهار داشت: در برنامه‌ریزی ما دیدار پرسپولیس و استقلال در هفته 23 لیگ 27 دی ماه خواهد بود و دربی را در این تاریخ برگزار می‌کنیم.
تاج با اشاره به مشکلات سازمان لیگ برای برنامه‌ریزی لیگ برتر یادآور شد: از بهمن ماه درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌شویم که 4 نماینده ما باید بازی‌های خود را برگزار کنند. 4 بازی تا قبل از سال 93 برگزار می‌شود که به این ترتیب ما اسفندماه را از دست می‌دهیم و باید فکری به حال این مشکل کنیم.
وی اضافه کرد: یک گروه هم‌اندیشی در سازمان لیگ تشکیل دادیم که برنامه‌ها را پیش می‌برد. می‌خواهیم برنامه‌های آسیا و فیفا را برای برنامه‌ریزی سال آینده مشخص کنیم تا بتوانیم برنامه یکساله لیگ را مانند تمام دنیا در ابتدای لیگ بدهیم، البته مقصر تغییر برنامه‌ها ما نیستیم و برخی مواقع فرآیندی باعث می‌شود که برنامه‌ها تغییر کند. مثلا آقای کی‌روش برای تیم ملی 2 برنامه داشت که ما نمی‌توانستیم برنامه لیگ را به صورت کامل اعلام کنیم و یکسری مشکلات داخلی دیگر در این بین وجود داشت. خوشبختانه در داخل به دنبال یک برنامه‌ریزی خوب بودیم و برنامه‌های فصل قبل آسیا را هم با برنامه‌ریزی خوب پیش بردیم.
رئیس سازمان لیگ برتر در خصوص اینکه اعلام کرده بود نگران داوری‌ها است، گفت: من به این شکل صحبت نکردم و به حرف‌های من پر و بال دادند. در بوشهر در برنامه‌ای حضور داشتیم که یک نفر در خصوص لیگ 3 مسئله‌ای را در خصوص داوری عنوان کرد و به همین دلیل من هم گفتم ما هم نگران داوری‌ها هستیم اما حرف من این نبود که نگران همه داوری‌ها و جامعه داوری هستیم.
تاج با بیان اینکه یکسری اشتباهات در داوری‌ها وجود دارد که البته مغرضانه نیست، تاکید کرد: با برنامه‌ها و صحبت‌هایی که انجام می‌دهیم می‌خواهیم بگوییم مقابل اشتباهات داوری سکوت نمی‌کنیم و از این اشتباهات نیز دفاع نخواهیم کرد اما باید مشکلات را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه برخی اعضای سازمان لیگ به همکاری با باشگاه‌ها متهم شده‌اند، خاطرنشان کرد: من می‌دانم چگونه باید با تخلفات برخورد کرد و نیازی نیست کسی ما را به جلو هل بدهد، حرف‌هایی که زده شده را رد نمی‌کنم اما این به این معنا نیست که این حرف‌ها از سوی من تائید می‌شود. ما باید این مسائل را بررسی و بعد درباره آنها صحبت کنیم اما قانونی داریم که کسانی که در سازمان لیگ حضور دارند نباید مشاور باشگاه‌ها باشند و این خلاف قانون است.
رئیس سازمان لیگ برتر درباره ممنوعیت برخی شادی گل‌ها و همچنین خالکوبی بازیکنان گفت: همه شادی‌ها خوب است و پشتک زدن موردی ندارد اما برخی حرکات زشت نباید انجام شود و باعث بهم خوردن جو ورزشگاه شود چرا که این شادی‌ها خلاف عرف است. در خصوص خالکوبی و این مسائل نیز نهادهای نظارتی به ما گزارش دادند و ما هم این مسئله را ابلاغ کردیم. مربیان و بازیکنان خارجی که در ایران زندگی می‌کنند باید قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند چون قبول کرده‌اند و از اینجا پول می‌گیرند.
تاج در ادامه در خصوص فروش بلیت الکترونیکی در ورزشگاه‌ها عنوان کرد: باید تلاش کنیم بلیت بازی‌های لیگ را به صورت الکترونیکی به فروش برسانیم و این فرهنگ در میان تماشاگران همه‌گیر کنیم حتی اگر این موضوع باعث شود کسی به ورزشگاه‌ها نیاید باید عملی شود و فرهنگ بلیت‌فروشی الکترونیکی در بین تماشاگران جا بیفتد.
وی با اشاره به بازدیدش از امکانات فوتبال بوشهر در روزپنجشنبه خاطرنشان کرد: به مسئولان فوتبال استان و باشگاه ایران‌جوان تذکر دادم که اگر امکانات ورزشگاه این تیم استاندارد نشود حتی در صورت صعود ایران‌جوان به لیگ برتر از برگزاری مسابقات این تیم جلوگیری و تیم بعدی را جایگزین می‌کنیم.
رئیس سازمان لیگ برتر ادامه داد: اگر تیم بعدی هم امکانات لازم را نداشته باشد آنقدر پایین می‌آییم تا تیم با امکانات استاندارد به لیگ برتر راه پیدا کند. امیدواریم با تجهیز امکانات ورزشگاه بوشهر و ورزشگاه حافظیه شیراز بتوانیم 2 سهمیه دیگر به ورزشگاه‌های درجه A خود در آسیا اضافه کنیم و تعداد آنها را به 14 برسانیم.
تاج تاکید کرد: برای تیم‌هایی مانند گهر و دیگر تیم‌های فوتبال کشورمان احترام قائل هستیم اما باید بپذیریم که لیگ استانداردهای خودش را داشته باشد. از هم‌اکنون به مسئولان تیم ایران‌جوان هشدار دادیم تا اگر بعدا به لیگ برتر آمدند و جلوی مسابقاتشان گرفته شد دیگر مقابل مردم شریف و شهید‌پرور بوشهر قرار نگیرند.
وی در مورد ارسال فهرست اسامی بازیکنان تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: نمایندگان ایران تا 25 ژانویه که آخرین مهلت ارسال اسامی است فرصت دارند. در جایی دیدم که گفته شده استقلال اسامی خود را یک ماه زودتر ارسال کرده اما چنین اتفاقی نیفتاده و نمایندگان ما باید آماده باشند تا فهرست اسامی خود را تا 30 دی ماه به صورت اینترنتی ارسال کنند. معتقدم بهتر است باشگاه‌های ما زودتر دست به کار شوند.
رئیس سازمان لیگ برتر تاکید کرد: سازمان لیگ به 4 نماینده ایران کمک خواهد کرد. نمی‌خواهیم مانند سال گذشته باشد که نمایندگان ایران همانند استقلال و سپاهان چهارشنبه در آسیا بازی می‌کردند، شنبه در لیگ به میدان می‌رفتند و باز هم چهارشنبه دیدار برگشت خود را برگزار می‌کردند، از سوی دیگر می‌خواهیم به قول خود درباره پایان لیگ تا 20 فروردین عمل کنیم.
تاج درباره مراسم اختتامیه لیگ برتر و انتخاب برترین‌های فوتبال تصریح کرد: امسال بسیار بهتر و با روش خوبی مراسم را برگزار خواهیم کرد؛ مدال‌ها و جام بسیار شیکی تهیه شده و معتقدیم می‌توان برخی گزینه‌ها مانند انتخاب مدیرعامل را هم اضافه کرد.
وی در پایان گفت: ماجدی سرپرست استقلال نیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد داده تا انتخاب مربی و سرپرست سال آسیا هم به انتخابات این کنفدراسیون اضافه شود. ما هم در مراسم خود سعی می‌کنیم از نظر همه بخصوص کمیته رسانه‌ای خود که من تنها یک عضو آن هستم استفاده کنیم. در سال گذشته حق بازیکنی مثل مهدی رحمتی بسیار ضایع شد اما این بار به دنبال آن هستیم تا بهترین‌ها را انتخاب کنیم.
انتهای پیام/
کلید واژه ها : تاج- تاریخ دربی 78-شهرآورد-تیم ملی زیر 22 سال
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.