زمان انتشار: ۲۲:۳۹ یک شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲
کفاشيان: سرمربي تيم اميد ايراني خواهد بود

کفاشيان: سرمربي تيم اميد ايراني خواهد بود

رييس فدراسيون فوتبال با بيان اينکه امارات اصلي‌ترين رقيب ايران براي گرفتن ميزباني جام ملت‌هاي 2019 است، گفت: در موضوع انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا شيخ سلمان نمي‌خواست تلافي کند اما عده‌اي در کميته‌هاي AFC دوست ندارند ايران جايزه ببرد!

علي کفاشيان در پاسخ به اينکه با توجه به رفتار کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) با ايران و ناديده گرفتن موفقيت‌هاي فوتبالي ايران در سال 2013 فکر مي‌کنيد ميزباني جام ملت‌هاي 2019 را به ما بدهند، اظهار کرد: شرايط جام ملت‌ها فرق مي‌کند. AFC تمام ضوابط و مدارک لازم براي گرفتن ميزباني را به ما اعلام کرد و ما هم مدارک کاملي را از شرايط ايران برايشان فرستاديم. ما رايزني‌ها و لابي‌هاي لازم را انجام داده‌ايم و اميدواريم با توجه به پيشرفت و موفقيت‌هايي که در فوتبال آسيا به دست آورديم AFC را مجاب کنيم تا ميزباني جام ملت‌ها را به ما بدهد.
به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، وي در واکنش به اين‌که فکر نمي‌کنيد شيخ سلمان رييس AFC با ندادن هيچ جايزه‌اي به ايران در مراسم انتخاب بهترين‌هاي سال 2013 به نوعي مي‌خواست حمايت تلويحي ما از يوسف سرکال يا بن همام در انتخابات رياست کنفدراسيون آسيا را تلافي کند، تصريح کرد: خير من چنين ديدگاهي را قبول ندارم چرا که انتخاب بهترين‌هاي فوتبال آسيا را معمولا کميته‌ها در AFC انجام مي‌دهند و آنها هم خيلي خوششان نمي‌آيد ايران به عنواني برسد. ضمن اين‌که افتخارات فوتبالي ما مشخص است. فکر مي‌کنم سال گذشته بهترين يا يکي از بهترين سال‌هاي تاريخ فوتبال ايران بود چون تيم ملي ما با قدرت به عنوان تيم اول به جام جهاني صعود کرد. فوتبال ساحلي ما در جام جهاني عملکرد خوبي داشت و از گروهش بالا آمد و اگر با روسيه مواجه نمي‌شد مي‌توانست تا فينال صعود کند. تيم نوجوانان ما هم عملکرد فوق‌العاده‌اي در جام جهاني داشت. آنها هم از گروهشان صعود کردند و اگر با نيجريه‌اي که با هر تيمي سه گل مي‌زد روبه‌رو نمي‌شدند مي‌توانستند تا فينال صعود کنند. فوتسال و فوتبال بانوان ما هم موفقيت‌هايي داشتند. استقلال هم به نمايندگي از ايران توانست به جمع چهار تيم پاياني ليگ قهرمانان آسيا راه يابد.

رييس فدراسيون فوتبال با بيان اين‌که دادن جوايز به برخي کشورها براي انگيزه دادن به آنها بوده، اظهار کرد: فکر مي‌کنم AFC با سياست تشويقي به بعضي کشورها از جمله چين جوايزي اهدا کرد. انتخاب بهترين‌هاي فوتبال آسيا توسط AFC دو پيامد دارد؛ يکي اين‌که نشان داد انتخاب فدراسيون ايران يا برخي انتخاب‌هاي ديگر در سال‌هاي گذشته اتفاقي نبوده و ثمره‌اش را در اين دوران مي‌بينيم. دوم اين‌که به هر حال وقتي ما انتخاب مي‌شديم خيلي‌ها ناراحت مي‌شدند. حالا هم که انتخاب نشديم ديگر دليلي ندارد بخواهند باز هم ناراحت باشند!

وي در واکنش به اين‌که زماني که فدراسيون ايران به عنوان بهترين فدراسيون آسيا انتخاب شد شما مي‌گفتيد خيلي‌ها نمي‌خواهند اين موفقيت ما را ببينند، اما الان که در هيچ بخشي جايزه نگرفتيم مي‌گوييد اين عناوين و جوايز اهميتي ندارد، خنديد و گفت: بحث اصلي اين است که امسال فدراسيون برتر توسط AFC انتخاب نشد و تنها جايزه‌اي داشتند که به برنامه‌هاي پايه فدراسيون‌ها اختصاص دادند و بر اساس همان سياست تشويقي که گفتم آن را به چين دادند. بحث من عملکرد فوتبال ماست. همان‌طور که گفتم انتخاب‌هاي قبلي AFC که ايران هم در آن جاي داشت نشان مي‌دهد ما مسير درستي را پيش مي‌رفتيم و نهايتا عملکردمان امسال نتيجه داد.

کفاشيان از عذرخواهي دبيرکل AFC از ايران به خاطر انتخاب نشدن در هيچ کدام از بخش‌هاي بهترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 خبر داد و خاطرنشان کرد: الکسي سوسي دبيرکل AFC نامه‌اي براي بنده نوشته و به فدراسيون آمده که در آن از ما به خاطر اين‌که به‌رغم شايستگي در هيچ کدام از بخش‌ها به عنوان بهترين انتخاب نشديم، عذرخواهي کرده است. من اين نامه را به روابط عمومي مي‌دهم تا آن را در سايت فدراسيون منتشر کند. همان‌طور که گفتم يک سري از کميته‌هاي AFC اين انتخاب‌ها را انجام مي‌دهند که چندان تمايلي به انتخاب شدن ايران ندارند. ما هم ناراحت نيستيم و به راهمان ادامه مي‌دهيم.

وي با بيان اين‌که تمام موفقيت‌هاي فوتبال ايران در سال گذشته با دست خالي حاصل شده، گفت: ما در حالي به چنين افتخاراتي رسيديم که واقعا دستمان خالي بود و امکاناتي نداشتيم. من که کاره‌اي نبودم. معتقدم واقعا خدا به ما نگاه کرده است و اوست که اين موفقيت‌ها را براي ما به وجود آورد. روزهاي خوب فوتبالي ماست و قطعا آينده‌ي خوبي هم در انتظار فوتبال ايران خواهد بود. بايد اختلاف‌ها را در اين روزها کنار بگذاريم و عليه هم صحبتي نکنيم. اين کارها علاقه‌مندان به فوتبال، مسوولان، مربيان و ورزشکاران را دلسرد مي‌کند.

رييس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين‌که شرايط انتخاب شدن ايران به عنوان ميزبان جام ملت‌هاي 2019 را چطور مي‌بينيد و رقيب اصلي‌مان را چه کشوري مي‌دانيد، گفت: فکر مي‌کنم ما شانس زيادي براي گرفتن اين ميزباني داريم. شيخ سلمان و مجموعه AFC ديدگاهش نسبت به اين‌که ايران بتواند ميزباني خوبي در جام ملت‌هاي سال 2019 داشته باشد نيز مثبت است. من رقيب اصلي کشورمان را امارات مي‌دانم و معتقدم ايران و امارات بيشترين شانس را براي گرفتن ميزباني دارند. اما با توجه به اين‌که امارات در جام ملت‌هاي سال 1996 ميزبان جام ملت‌ها بوده شايد از اين حيث ما وضعيت بهتري نسبت به آنها داشته باشيم.

کفاشيان از انتخاب سرمربي ايراني براي تيم ملي فوتبال المپيک (اميد) خبر داد و در پاسخ به سوالي درباره‌ي انتخاب سرمربي اين تيم تصريح کرد: انتخاب سرمربي تيم المپيک (اميد) واقعا دير شده است. اين تيم بايد هرچه زودتر تشکيل شود و خودش را براي مسابقات مقدماتي المپيک 2016 ريودوژانيرو آماده کند. ما به زودي جلساتي را در اين‌باره خواهيم داشت. اول تصميم داشتيم سرمربي خارجي براي تيم اميد انتخاب کنيم اما واقعا دست ما خالي است و پولش را نداريم. بنابراين بايد سرمربي ايراني انتخاب کنيم.

وي در پاسخ به اين‌که با توجه به تمايلي که بهرام افشارزاده دبيرکل کميته ملي المپيک براي انتخاب سرمربي خارجي نشان داد و همين‌طور تامين هزينه‌اي که کميته المپيک براي تيم اميد دارد باز هم مشکلي داريد، گفت: خير کميته المپيک نمي‌تواند تمام هزينه‌هاي تيم اميد را تقبل کند. آنها خيلي به ما پول بدهند در حد اعزام‌هاي اين تيم جهت برگزاري اردوهاي تدارکاتي است. بنابراين هزينه‌ي آوردن مربي خارجي را فدراسيون فوتبال بايد تامين کند. ضمن اين‌که سال گذشته کميته المپيک از بسياري فدراسيون‌ها خواست قراردادي با مربيان خارجي نداشته باشند و اصلا مربيان خارجي را از تيم‌هاي ورزشي مختلف کنار گذاشتند اما فدراسوين فوتبال با وجود آن‌که دستش خالي بود مربيان خارجي خود را نگه داشت. به طور مثال وقتي من مي‌ديدم اوکتاويو سرمربي برزيلي تيم فوتبال ساحلي خوب کار مي‌کند و نتايج خوبي هم مي‌گيرد چطور مي‌توانستم او را کنار بگذارم؟ يا همين‌طور کارلوس کي‌روش براي تيم ملي بزرگسالان بنابراين ما بر اساس سياستي که داريم پيش مي‌رويم و با توجه به اين‌که کميته المپيک نمي‌تواند تمام هزينه‌هاي تيم اميد را بدهد بنا داريم سرمربي ايراني برايش انتخاب کنيم.

رييس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين‌که با توجه به اتمام مهلت فيفا براي تعيين تکليف بليت‌هاي جام جهاني اختصاص يافته به فدراسيون فوتبال تا اوايل فوريه سال 2014، فدراسيون چه برنامه اي براي ساماندهي و اختصاص اين بليت‌ها به علاقه‌مندان و همين‌طور برنامه‌هاي اقتصادي پيرامون جام جهاني دارد، گفت: عباس ترابيان زحمات زيادي در کميته اقتصادي فدراسيون درباره‌ي مسائل بازاريابي کشيد اما در ادامه‌ي راه به ما گفت يک سري از کارها را نمي‌توانم انجام دهم و ما مسووليت آن را به محمد درخشان سپرديم. با توجه به ضوابطي که فيفا براي ساماندهي اين بليت‌ها تعيين کرده، فدراسيون برنامه‌هايش را هماهنگ مي‌کند تا در مهلت قانوني مقرر آنها را به علاقه‌مندان و گروه‌هايي که تعريف مي‌شوند اختصاص دهد.
کلید واژه ها : کفاشيان - سرمربي - تيم اميد
نظرات بینندگان
ارسال نظر:

کاربر گرامی پیام شما در سیستم ثبت شد و بعد از تایید مدیر، درسایت قرار خواهد گرفت.