به طارمی و همبازی‌هایش در امارات چه گذشت؟/سفر مارکاپولویی، تفتیش، فحاشی، قانون شکنی و توهین!

ساعت 15:24 پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

یکی از بازیکنان الغرافه قطر پس از بازی با الجزیره امارات دست به افشاگری زد و از برخوردهای بدی که اماراتی‌ها نسبت به آنها روا داشتند، انتقاد شدید کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس AFC به پرونده سفر تلخ الغرافه به ابوظبی ورود می‌کند؟ به طارمی و همبازی‌هایش در امارات چه گذشت؟/سفر مارکاپولویی، تفتیش، فحاشی، قانون شکنی و توهین!

یکی از بازیکنان الغرافه قطر پس از بازی با الجزیره امارات دست به افشاگری زد و از برخوردهای بدی که اماراتی‌ها نسبت به آنها روا داشتند، انتقاد شدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال الغرافه قطر در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲ روز پیش در ابوظبی میهمان الجزیره بود که با وجود گلزنی مهدی طارمی، مهاجم ایرانی خود این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ به نفع نماینده امارات به پایان رسید.

فهید الشمری، همبازی طارمی پس از گذشت ۲ روز از این بازی دست به افشاگری زد و از سختی‌ها و توهین‌های مختلفی که اماراتی‌ها در قبال آنها روا داشتند را فاش کرد.

* آوارگی ۸ ساعته طارمی و یارانش در فرودگاه مسقط به بهانه واهی

الشمری در ابتدا درباره کارشکنی اماراتی‌ها از ابتدای سفرشان به ابوظبی پرده برداشت. این بازیکن الغرافه عنوان کرد که کاروان آنها از دوحه به مسقط رسید و آنها سوار بر هواپیما شدند تا عازم ابوظبی شوند اما فرودگاه ابوظبی اجازه پرواز به هواپیما نداد و با بهانه‌های واهی آنها را به مدت ۸ ساعت در فرودگاه مسقط آواره کرد.

*تفتیش با اهانت و به پا گذاشتن برای کاروان الغرافه

دومین توهین اماراتی‌ها نسبت به کاروان الغرافه به محض ورود آنها به فرودگاه ابوظبی آغاز شد. مامور گمرگ بنا به روایت الشمری به یکی از بازیکنان الغرافه گفت: کسی که پاستورت قطری دارد نباید وارد امارات شود! پس از این اتفاق اماراتی‌ها چند مامور را برای کاروان الغرافه گذاشتند که به منزله مامورانی بود که فقط کارشان نظارت بر کاروان بود و با بازیکنان برخوردهای بدی داشتند.

*هتل شبیه به زندان

این بازیکن الغرافه در ادامه افشاگری هایش عنوان کرد که اماراتی‌ها آنها را به هتلی بردند که حتی در لابی هتل ماموران امنیتی حضور داشتند و آزادی عمل برای بازیکنان وجود نداشت و آنها احساس فشار زیادی می کردند. این بازیکن الغرافه با وجود اینکه به ماموران امنیتی گفته بود که آنها برای فوتبال به امارات آمدند نه چیز دیگر ولی ماموران اصلا توجهی به آنها نمی کردند و با بی احترامی هیچ واکنشی نشان نمی دادند و رفتارهای بدی با آنها داشتند.

* توهین و فحاشی در داخل زمین

الشمری در ادامه عنوان کرد که بازیکنان الجزیره قبل از آغاز بازی به آنها دست که ندادند هیچ بلکه به آنها نگه هم نمی کردند و در حین بازی توهین های متعددی را از سوی بازیکنان الجزیره به آنها شد. هواداران اماراتی حاضر در ورزشگاه به باشگاه الغرافه و به خانواده بازیکنان فحاشی کردند.

* در پایان؛ تفتیش اهانت آمیز یاران طارمی و شکستن کمد یک مسئول قطری!

پس از اتمام بازی الغرافه به همراه بازیکنانش به هتل اقامتگاه خود برگشت که ماموران امنیتی به هتل هجوم آوردند و تمام اتاق ها را گشتند و بدون اجازه کمد یکی از مسئولان باشگاه الغرافه را شکستند. هنگام خروج از ابوظبی نیز در فرودگاه تمام لباس های بازیکنان از کیف آنها بیرون انداخته شد و بدون اینکه دوباره لباس ها را در کیف جاسازی کنند کیف ها را رها کردند و با این حرکت توهین آمیز کاروان الغرافه را راهی قطر کردند.

به گزارش فارس، با این اتفاقات غیرورزشی و تلخی که برای کاروان تیم طارمی رخ داد بدون شک باشگاه الغرافه و فدراسیون قطر این قانون شکنی و توهین اماراتی ها  را به AFC گزارش خواهند داد و احتمال جریمه های سنگین در انتظار اماراتی‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/س

 

کلید واژه