مراسم سالگرد شهدای چوار برگزار شد

ساعت 15:23 پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

مراسم سالگرد شهدای چوار با حضور ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال، مسئولان و مقامات محلی و سیاسی استان ایلام و جمعی از پیشکسوتان فوتبال برگزار شد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت فارس با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال، مسئولان استان ایلام و جمعی از پیشکسوتان فوتبال مراسم سالگرد شهدای چوار برگزار شد

مراسم سالگرد شهدای چوار با حضور ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال، مسئولان و مقامات محلی و سیاسی استان ایلام و جمعی از پیشکسوتان فوتبال برگزار شد.

به گزارش خبرگزای فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سی و یکمین سالگرد شهدای چوار امروز با حضور محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال، مسئولان استانداری، امام جمعه، مقامات محلی و سیاسی استان ایلام و جمعی از پیشکسوتان فوتبال بیژن ذوالفقار نسب، امیرآبادی، فنونی‌زاده، نوری و رجبی به همراه مردم شهید پرور چوار برگزار شد.

محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال در مراسم فوق از این رویداد نادری که در طول تاریخ رخ داده، گفت: برای برجسته شدن این رویداد فرهنگی باید بررسی واقعیت‌های بمباران زمین فوتبال چوار که حقیقتی است به بلندای زاگرس در شهری به نام چوار و سرزمین لاله‌های فوتبال، پرداخت. این واقعه در تاریخ فوتبال و حتی ورزش ایران ماندگار شده است و ما به مقام این شهیدا ارج می نهیم. بدون شک فرزندان این استان از آغاز این واقعه تاکنون بار شناسایی این واقعه را به مردم ایران و حتی جهان بر دوش دارند.

وی ادامه داد: با برررسی‌هایی که صورت گرفته از سال 93 تاکنون، هفته 24 لیگ برتر به نام شهدای ورزشکار چوار نامگذاری شده و این واقعه که در زمین فوتبال چوار به صورت ناجوانمردانه در زمان جنگ رخ داده است، باید بیش از این، موضع شناسایی دنیا قرار گیرد و ما با حضور رئیس فیفا در ایران از نمایندگان خانواده‌های این عزیزان دعوت خواهیم کرد تا در نشستی با حضور ایشان، ابعاد این واقعه را بررسی تا در تقویم فدراسیون جهانی فوتبال نیز ثبت گردد.

در پایان این مراسم جوایز تیم های برتر مسابقات استانی ایلام با حضور پیشکسوتان ملی پوش کشور و دبیرکل فدراسیون فوتبال به نمایندگان تیم‌ها اهدا شد.

انتهای پیام/

کلید واژه