سیدبندی لیگ قهرمانان اروپا وشانس تقابل غول ها+جدول

ساعت 18:08 پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

اکنون تکلیف صعود کنندگان به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شده و باید منتظر قرعه‌کشی باشیم.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت تابناک

به گزارش تابناک ورزشی، پس از مشخص شدن فهرست تیم‌های صعود کننده به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا کنون به تاریخ یازده دسامبر در شهر نیون سوییس تکلیف رقیب هر تیم نیز مشخص خواهد شد و تیم‌های شانس خود را برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی آزمایش خواهند کرد.

بر همین اساس، از اسپانیا 3 تیم تا این مرحله راه پیدا کرده‌اند و اتلتیکومادرید نتوانست چهارمین تیم این فهرست باشد، مردان سیمئونه راهی لیگ اروپا شدند. از طرفی از انگلیس 5 تیم تا این مرز خود را رسانده‌اند و نکته مهم این که 4 تیم از 5 تیم انگلیسی در سید یک این قرعه کشی حضور دارند. تمامی تیم‌های حاضر در سید یک بازی برگشت را در خانه خود برگزار می‌کنند.

تیم‌های حاضر در سید یک فوتبال باشگاهی اروپا عبارت‌اند از: منچستریونایتد، پاری‌سن‌ژرمن، رم، بارسلونا، لیورپول، منچسترسیتی، بشیکتاش، تاتنهام

تیم‌های حاضر در سید دو فوتبال باشگاهی اروپا عبارت‌اند از: بشیکتاش، بایرن مونیخ، چلسی، یوونتوس، سویا، شاختار دونتسک، پورتو و رئال مادرید

 نکته بسیار مهم این که تیم‌هایی راه یافته به این مرحله از یک کشور هرگز برابر یکدیگر صف آرایی نخواهند کرد و تیم‌هایی که در یک گروه بوده‌اند برابر یکدیگر قرار نخواهند گرفت.

کلید واژه