شفر: می خواهم استقلال فوتبال بهتری ارایه کند

ساعت 14:42 چهار شنبه ۸ آذر ۱۳۹۶

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: می‌خواهیم فوتبالمان را بهتر کنیم و زمانی در لیگ قهرمانان آسیا شانس داریم که فوتبال بهتر و مدرن‌تری ارائه دهیم

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، وینفرد شفر قبل از آغاز نشست خبری امروز مقابل پیکان مثل هفته گذشته با خبرنگاران حاضر در سالن روابط عمومی سازمان لیگ به صورت تک تک دست داد و به آنها خوشامد گفت.

وی در ابتدای صحبت‌های خود پیرامون مسابقه فردا اظهار داشت:خیلی‌ها به من برای بازی‌های آخر استقلال پیغام‌هایی داده بودند. همین الان یک نفر بیرون از این مجموعه 5 دقیقه با من صحبت کرد و می‌گفت که استقلال با سبک جدیدی فوتبال بازی می‌کند.در بازی گذشته چند بار در مورد این موضوع صحبت کردم و شاید زبان انگلیسی من هنوز صد در صد نباشد اما باید باز هم توضیح دهم. ما با پاس بلند نمی‌توانیم همه بازی‌ها را ببریم و زمانی که من به استقلال آمدم استقلال رتبه پانزدهم جدول را داشت. در آن زمان پرسپولیس به الهلال باخت و از لیگ قهرمانان کنار رفت. استقلال هم به العین بازی را واگذار کرد و از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد. 

شفر افزود: ما می‌خواهیم فوتبالمان را بهتر کنیم و زمانی در لیگ قهرمانان آسیا شانس داریم که فوتبال بهتر و مدرن‌تری ارائه دهیم و توپ به نوعی دوست شما باشدو کارهای ترکیبی خوب و سرعتی از سمت چپ و راست و بازیکنان وینگر با سرعت و بازی‌سازی خوبی داشته باشیم. پاس‌های باکیفیت خوبی به مهاجمان سریع بدهیم. هر روز و هر روز باید کار کنیم. پاس دادن و پاس دادن. نکته دوم آمادگی جسمانی است. وقتی با آمادگی جسمانی وارد زمین می‌شوید با ذهنیت برنده وارد میدان می‌شوید.

وی تصریح کرد: در مورد بازی آخر باید بگویم از عملکرد تیم صد در صد راضی نیستم  اما هر روز ما باید بهتر شویم. این کار مثل آن است که بخواهیم یک صفحه کتاب را بخوانیم و سریع به صفحه بعدی برویم. ما به زمان نیاز داریم. زمان پایان کارم در استقلال که البته نمی‌دانم چه زمانی است می‌خواهم استقلال را به رده‌های بالای فوتبال ایران و آسیا برگرداندم. برای من و تمام اعضای کادر فنی و باشگاه همه باید در کنار هم باشیم نه فقط هواداران بلکه تمام کادر فنی و باشگاه باید در این مسیر همگام باشند. 

شفر در ادامه نشست خبری تاکید کرد: خیلی خوشحالم که ساناک در کنار ما حضور دارد و تمرینات بسیار خوبی با بازیکنان انجام می‌دهد. از طرفی ایگور مربی بسیار خوبی است و امیدوارم او هم زودتر به جمع ما اضافه شود. ما یک باشگاه می‌خواهیم و دوست داریم باشگاه‌مان به شرایط درجه یک برسد. نکته بعدی که من می‌خواهم به آن اشاره کنم نظم تاکتیکی است. درست مثل بازی آخر زمانی که ما یک هدف تاکتیکی داشتیم همه باید در آن شرکت می‌کردند. اگر در این نظم و برنامه تاکتیکی ما یکی دو نفر دیسیپلین نداشته باشند قطعا آنها را تعویض خواهیم کرد. بهترین بازیکن بازی را نمی‌برد بلکه بهترین تیم است که برنده مسابقه می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود:‌من روز گذشته و دو روز پیش فیلم بازی‌های تیم پیکان را تماشا کردم و می‌دانم که آنها تیم بسیار خوبی هستند و فوتبال قابل قبولی انجام می‌دهند. ما فردا باید با صد در صد توان در زمین باشیم و امیدوارم به شرایط مطلوب و خوبی برسیم. پیکان خط هافک بسیار خوبی دارد و آنها در تیم‌شان یک بازیکن شماره 9 دارند که گل‌های مهمی زده و باید مراقب او بود اما ما هم باید بازی خوبی انجام داده و سه امتیاز را بگیریم. 

شفر در خصوص شایعات فراوانی که پیرامون جدایی حسن بیت‌سعید مطرح می‌شود و آیا این بازیکن هنوز به مرز آمادگی رسیده است یا خیر،‌گفت: من هر روز با بیت سعید در تمرینات صحبت می‌کنم و همیشه می‌خواهم او بهترین شرایط را داشته باشد. وقتی من به استقلال آمدم با او مفصل صحبت کردم و او به من گفت قبل از اینکه شما (شفر) به استقلال بیاید من عصبی بودم و اعتماد به نفس نداشتم. این خیلی راحت است که یک بازیکن بگوید مشکل از من است یا از افراد دیگر. ولی مهمتر از این مسئله این است که بیت‌سعید بگوید که چه کاری می‌تواند برای خودش انجام دهد. من نمی‌خواهم خیلی در مورد این مسئله صحبت کنم ولی او در گذشته این سینگال را برای من نمی‌فرستاد که بازیکن آماده‌ای است. در تمرین روز گذشته او شرایط خوبی داشت و باید ببینیم در تمرین امروز چه اتفاقی رخ می‌دهد.

وی در مورد اینکه استقلال در حال حاضر وضعیت جالبی در جدول ندارد و بازی دادن به جوانان ریسک بالایی دارد، گفت:‌درحال حاضر همین بازیکنان را داریم و نمی‌توانیم کسی را عوض کنیم و فقط بهنام برزار و محسن کریمی در لیست ما نیستند. در رابطه با بازی فردا هم بعد از تمرین امروز بهتر می‌توانیم تصمیم بگیریم که کدام بازیکنان بازی کنند. منظورتان را در مورد بازیکنان جوان دقیقا بگویید. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه منظور شخص نیست منظور بازیکنان جوانی است که اشتیاق زیادی برای بازی دارند، اظهار داشت: اگر بازیکن جوان بهتر از بقیه باشد بازی می‌کند. امید نورافکن 21 ساله بود و در بازی آخر بازی کرد. خوب هم بازی کرد. باید دید شرایط بازیکنان چگونه است. اعتماد به نفس چه کسی بهتر است. پاس گلی که به فرشید اسماعیلی داردند خیلی خوب بود. بازیکنان جوان می‌آیند و بازی می‌کنند. نورافکن بعد از مدت‌ها در دفاع چپ بازی کرد. باید به بازیکن جوان زمان داد. وقتی بازیکنی در پوزیشن جدید بازی می‌کند نمی‌تواند یکباره مثل مسی شود. همه بازیکنان ممکن است در زمین اشتباه کنند. هیچ کسی نباید فکر کند به خاطر اشتباه تعویض شود. کسی که نظم تاکتیکی را رعایت نکند و دیسیلین تاکتیکی ما را رعایت نکند تعویض می‌شود نه کسی که اشتباه کند. 

شفر در مورد اینکه چقدر دیگر به زمان نیاز دارد تا تیم آماده‌ای برای استقلال بسازد، گفت: در گذشته وقتی این سؤال را پرسیدید گفتم 60 درصد اما اکنون می‌گویم 80 درصد تیم خوبی داریم. بازی آخر ما خیلی مهم بود اما هیچ کسی به جز خبرنگاران در ورزشگاه حضور نداشت و فضای خوبی در ورزشگاه نبود.  مثل این بود دو تیم یک فوتبال تمرینی در یک ورزشگاه بزرگ انجام می‌دهند. امیدوارم فردا هواداران ما در ورزشگاه حضور داشته باشندو آنها انگیزه خوبی به بازیکنان می‌دهند. در مشهد یکی از بازی‌های خوب‌مان را انجام دادیم. می‌توانستیم 6 بر صفر پیروز شویم اما گل نزدیم.در انتقال توپ از خط دفاع به حمله خوب بودیم و بازی را جلو بردیم. یک گل هم زدیم که آفساید اعلام شد اما آفساید نبود. شاید اگر تیم ما خوش‌شانس‌تر بود اکنون می‌توانست در رتبه دوم لیگ قرار داشته باشد. باید تیم بهتری درست کنیم. برای نیم‌فصل دوم لیگ قهرمانان و حضور در جام جهانی.

وی در پاسخ به این سؤال که روز جمعه مراسم قرعه‌کشی جام جهانی برگزار می‌شود و این احتمال وجود دارد که ایران و آلمان هم گروه شوند، گفت: بله ممکن است. فکر می‌کنم خوب باشد ایران و آلمان در جام جهانی هم گروه شوند. تا آنجا که می‌دانم برزیل یا آلمان در رنکینگ جهانی در رتبه یک هستند اما این را هم باید بگویم اگر بازیکنانی مثل ابراهیمی، ورویا غفوری و روزبه چشمی در ترکیب ایران بازی کنند هیچ بازی برای رقبای ما بازی راحتی نخواهد بود. و این جالب است که در آخر مرحله گروه‌بندی چه اتفاقاتی می‌افتد.

به گزارش فارس، شفر در این لحظه خطاب به خبرنگاران گفت: شب گذشته مشغول تماشای بازی ایران و استرالیا بودم و می‌خواهم بدانم آن بازی مربوط به چه سالی بود که در این لحظه مدیر رسانه‌ای استقلال پاسخ داد این مسابقه مربوط به 20 سال پیش بود که سرمربی استقلال از این موضوع کاملا متعجب شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه‌ای برای نیم فصل دارد یا خیر، گفت: ما برنامه‌هایی داریم ولی اول باید در مورد این برنامه‌ها با باشگاه صحبت کنیم. 

شفر در پاسخ به این سؤال که چرا استقلال در نیمه اول نمی‌تواند به رقبایش گل بزند، گفت: ما در هر تمرین برنامه‌های گلزنی برای بازیکنان اجرا می‌کنیم. شوت، سانتر از چپ و راست و همه کارها که نیاز است هافبک‌ها گل بزنند انجام می‌دهیم. حتی خیلی مواقع برای مهاجمان برنامه‌های اختصاصی داریم. وقتی توپ را ارسال می‌کنیم مهاجمان باید ضربه سر بزند که بعضی مواقع می‌بینم این توپ‌ها در چارچوب نیست. من هم به آنها کمک می‌کنم و می‌گویم که ضربات مستقیم باید به سمت دروازه برود ولی بعضی وقت‌ها اشتباهات دوباره تکرار می‌شود. مهم این است که استقلالی‌ها در جوانی و زمانی که در تیم‌های پایه هستند همه چیز را یاد بگیرند.