نفت بازی بزرگ هفته را از نساجی برد؛ شکست برق و برد فجر در کرمان

ساعت 19:30 دو شنبه ۶ آذر ۱۳۹۶

هفته پانزدهم لیگ دسته یک با پیروزی نفت مسجد سلیمان مقابل نساجی و مسجل شدن قهرمانی این تیم در نیم فصل انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، هفته پانزدهم لیگ دسته یک فوتبال با برگزاری ۹ دیدار انجام شد. در مهمترین دیدار این هفته تیم‌های اول و دوم جدول رده‌بندی به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی نفت مسجد سلیمان به پایان رسید تا این تیم به یکه تازی‌اش در لیگ یک ادامه دهد.

 

نساجی مازندران صفر - نفت مسجد سلیمان یک

این دیدار که به نوعی یک بازی ۶ امتیازی برای هر دو تیم محسوب می‌شد در ورزشگاه مملو از تماشاگر وطنی قائم‌شهر برگزار شد. محمود فکری که سال گذشته هدایت نساجی را برعهده داشت دوباره به قائم‌شهر بازگشت و توانست با یک گل تیم سابق خودش را شکست دهد. تک گل این دیدار در دقیقه ۸۱ توسط پیمان میری از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. او سال گذشته در تیم نساجی توپ می‌زد.

نفت مسجد سلیمان با این نتیجه ۳۶ امتیازی شد و با اقتدار در صدر جدول رده‌بندی باقی ماند. نساجی هم با ۲۶ امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

 

برق جدید شیراز صفر - آلومینیوم اراک یک

در یکی دیگر از دیدارهای مهم این هفته، برق جدید رده سومی به مصاف آلومینیوم رده پانزدهمی رفت که این دیدار در پایان با نتیجه‌ای دور از انتظار به پایان رسید. آلومینیوم اراک در این دیدار خارج از خانه توانست با یک گل شاگردان داود مهابادی را شکست دهد. این در حالی بود که برق جدید شیراز، در یازده هفته گذشته شکست نخورده بود. منصور تنهایی در دقیقه ۶۳ تک گل دیدار را به ثمر رساند.

با این نتیجه آلومینیوم اراک ۱۸ امتیازی شد و به رده دوازدهم جدول رده‌بندی صعود کرد. برق جدید شیراز هم با ۲۶ امتیاز در رده چهارم باقی ماند.

 

صبای قم ۲ - بادران تهران ۳

این دیدار به خاطر عدم حضور نیروی انتظامی با ۲۰ دقیقه تاخیر آغاز شد. با آغاز دیدار، بادران شروع خوبی داشت و توانست تا دقیقه ۱۴ با دو گل قائم اسلامی‌خواه (۷، پنالتی) و مهدی ترکمان (۱۴) با دو گل از صبا پیش افتاد اما در ادامه و در همان نیمه نخست، صبا به بازی برگشت و توانست با گل‌های کیوان وحدانی (۲۵) و سعید حلافی (۳۹) به بازی برگردد.

در نیمه دوم بادرانی‌ها که نمی‌خواستند از نفت مسجد سلیمان رده‌ اولی بیشتر از این فاصله بگیرند و فرصت جدا شدن از برق جدید و نساجی که این هفته شکست خورده بودند را از دست بدهند، تلاش زیادی کردند و در نهایت در دقیقه ۹۰ توسط روح‌الله نعمتی گل برتری را به ثمر رساندند تا در یک دیدار دراماتیک به پیروزی برسند.

با این نتیجه بادران با ۲۹ امتیاز به رده دوم صعود کرد و صبا هم با ۹ امتیاز در رده هفدهم باقی ماند.

 

نتایج دیدارهای دیگر هفته پانزدهم لیگ دسته یک به شرح زیر است:

مس رفسنجان صفر - ماشین سازی تبریز صفر

 

شهرداری تبریز یک - گل‌گهر سیرجان صفر

 

گل: علی محمدی در دقیقه ۴۲ از روی نقطه پنالتی

راه‌آهن یزدان یک - ملوان بندر انزلی یک

گل‌ها: رضا معقولی (۷۵) برای راه‌آهن و صائب محبی (۶۸) برای ملوان

 

مس کرمان صفر - فجر سپاسی شیراز یک

گل: حمید جوکار در دقیقه ۱۶

 

اکسین البرز ۳ - ایران‌جوان بوشهر ۲

گل‌ها: آرمان رمضانی (۴۵)، یاسر وکیلی (۶۹) و شاهین شفیعی (۷۳) برای اکسین و سجاد فیض‌الهی (۲۱) و مصطفی احمدی (۹۰) برای ایران‌جوان

 

شهرداری ماهشهر یک - خونه به خونه بابل ۲

گل‌ها: مصطفی ماهی (۸۲) برای شهرداری ماهشهر و سجادی آشوری (۲۰ و ۷۰) برای خونه به خونه