بارسلونا و مسیری که این تیم را به قهرمانی می‎رساند

ساعت 10:17 سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

بارسلونا قبل از رسیدن ماه ژانویه ۳ بازی حساس دارد که اگر بتواند در این ۳ بازی برنده باشد قدمی بزرگ در راه رسیدن به قهرمانی لیگ برداشته است.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه هواداری تیم فوتبال بارسلونا، اسپرت، در گزارشی نوشته که حتی خوش‎بین‎ترین هواداران این تیم هم فکر نمی‎کردند تا اینجای کار بارسلونا با اختلاف ۱۰ امتیاز نسبت به رئال مادرید صدرنشین باشد.

بعد از سوپرکاپ اسپانیا و شکست مقابل رئال مادرید، به نظر می‎رسید جدایی نیمار در تابستان ضربه سنگینی به این تیم زده و البته برعکسش اتفاق افتاد.

حالا این تیم با قهرمانی در ژانویه فاصله زیادی ندارد. آبی و اناری‌ها باید به زودی در لیگ قهرمانان به مصاف یوونتوس بروند و بعد از بازی با یووه با سلتاویگو و دپورتیوو لاکرونیا بازی می‎کنند. اما در راه رسیدن به قهرمانی ژانویه این تیم ۳ بازی حساس پیش رو دارد.

اولین دیدار حساس بازی بارسا مقابل والنسیا است که باید در مستایا برگزار شود و بعد از آن تیم والورده باید در استادیو دلا سرامیکا با ویارئال بازی کند. آخرین بازی حساس هم مقابل رئال مادرید و در ورزشگاه خانگی تیم حریف، سانتیاگو برنابئو است.

قهرمانی در ژانویه نقش مهمی در قهرمانی پایان فصل دارد و ۳ امتیاز هر یک از این ۳ بازی ذکر شده نقشی اساسی در رسیدن بارسا به قهرمانی دارد و اگر بارسلونا در هر ۳ این بازی‌ها برنده شود، و این تیم و رئال هر دو از این به بعد بازی‌هایشان را ببرند، معنی‎اش این است که بارسلونا در آن زمان با اختلاف ۱۳ امتیاز نسبت به رئال صدرنشین می‎ماند.

کلید واژه