انتقاد «آریگو ساکی» از سیستم بازی ایتالیا

ساعت 18:18 جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶

اسطوره تیم ملی فوتبال ایتالیا از تاکتیک‌ها و سیستم تیم ملی فوتبال این کشور با هدایت «ونتورا» انتقاد و پیشنهاداتش برای این تیم را مطرح کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، آریگو ساکی، اسطوره ایتالیایی فوتبال از تاکتیک‌های تیم ملی فوتبال این کشور برای بازی مقابل سوئد در پلی‌آف انتخابی جام جهانی انتقاد کرده است: هیچ تیمی با ۳ مدافع بازی نمی‌کند.

امروز (جمعه) بازی رفت بین دو تیم در استکهلم برگزار می‎شود و بازی برگشت روز دوشنبه در میلان خواهد بود.

ساکی درباره این بازی با شبکه رادیویی اونو گفتگویی داشته است. وی گفت: «سیستمی که ونتورا از آن استفاده می‎کند ۲-۵-۳ نیست، بلکه ۲-۳-۵ است. در سری «آ» ایتالیا هیچ تیمی از ۳ مدافع استفاده نمی‎کند، حتی میلان، چون آن‌ها هم ۳ مدافع میانی و ۲ مدافع دیگر دارند.»

سیمونه زازا احتمالا به خاطر مصدومیت زانو این بازی را از دست خواهد داد و در نتیجه به جای او چیرو ایموبیله یا آندرا بلوتی بازی خواهند کرد. اگر ساکی قرار بود تصمیم بگیرد با سیستم ۲-۴-۴ یا ۳-۳-۴ بازی می‎کردند.

او در این باره گفت: «من از آنتونیو کاندروا، ایموبیله و لورنزو اینسینی در خط حمله استفاده می‎کردم، مخصوصا که دو بازیکن آخر در پسکارا با هم همکاری خیلی خوبی هم دارند. اینسینی می‎تواند کار را از روی نیمکت هم آغاز کند. او بازیکنی است که در بهترین فرمش است و می‌تواند در جریان بازی وارد آن شود.»

کلید واژه