صعود یوزهای نوجوان به یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی فوتبال

ساعت 01:01 سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

تیم ملی فوتبال نوجوانان با شکست ۲ بر یک مکزیک، به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال صعود کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال، نوجوانان ایران و مکزیک از ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهر گوا به مصاف هم رفتند. این بازی حساس در نهایت با پیروزی ۲ بر یک ایران تمام شد و این تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

در این بازی برای ایران محمد شریفی و الله‌یار صیادمنش در دقایق ۷ و ۱۱ گل زدند. تک گل مکزیک هم در نیمه نخست و در دقیقه ۳۷ توسط دلاروسا به ثمر رسید.

گل: در دقیقه شش، حرکت محمد قادری در گوشه محوطه جریمه مکزیک منجر به تکل مدافع این تیم و سرنگونی مهاجم ایران شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. در دقیقه هفت، محمد شریفی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و گل نخست ایران را به ثمر رساند.

تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی با برنده دیدار اسپانیا و فرانسه دیدار می‌کند.

گل: در دقیقه ۱۱، روی پاس در عمق بازیکنان ایران، الله یار صیادمنش با دروازه بان حریف تک به تک شد و با یک ضربه چیپ گل دوم ایران را وارد دروازه مکزیک کرد.

در دقیقه ۳۷، بازیکنان مکزیک که با دو گل از ایران عقب بودند، حملات متعددی را روی دروازه ایران انجام دادند و در نهایت دلاروسا روی توپ برگشتی از سمت دروازه ایران، در مقابل محوطه جریمه شوت زنی کرد که با سرعت زیادی وارد دروازه ایران شد و فاصله به حداقل رسید.

در نیمه دوم بازی، خستگی در ساق‌های بازیکنان تیم ملی ایران مشهود بود و همین مساله باعث شد که مکزیکی‌ها در این نیمه حمله‌های متعددی روی دروازه ایران تدارک ببینند.

در اواخر بازی و با انجام سه تعویض چمنیان، ملی‌پوشان ایران چندین بار توانستند به دروازه حریف نزدیک شوند و موقعیت‌های بسیار خطرناکی را هم ایجاد کنند اما بی‌دقتی در زدن ضربات آخر، فرصت‌های طلایی را از ایران گرفت.

یونس دلفی در نیمه دوم، بعد از آن که داور خطای او را اعلام کرد، به توپ ضربه زد و آن را از بازیکن حریف دور کرد که همین کار باعث شد، داور به او اخطار بدهد. به این ترتیب، دلفی دو اخطاره شد و بازی بعدی ایران برابر اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی را از دست داد.