تساوي با ارزش نوجوانان ايران برابر آرژانتين

ساعت 01:01 یک شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران در اولين گام از مسابقات جام جهاني امارات توانست در يک بازي پاياپاي تيم قدرتمند آرژانتين را با تساوي يک بر يک متوقف کند.
به گزارش ايسنا، از دوبي، تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران امشب (شنبه) در اولين مسابقه اش از رقابت هاي جام جهاني نوجوانان به مصاف تيم ملي آرژانتين رفت که اين مسابقه پس از حملات بسياري که دو تيم انجام دادند و بازي نسبتا پاياپايي که داشتند با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.
اين ديدار در حضور حدود 1800 تماشاگر که حدود 1500 نفر از آنها را ايراني هاي مقيم دوبي تشکيل مي دادند در ورزشگاه راشد برگزار شد.
تيم نوجوانان ايران در اين مسابقه با ترکيب مهدي اميني، مصطفي هاشمي، کميل حق زاده، سيدمجيد حسيني، سعيد عزت اللهي، محمد بازاج، امير مظلوم، اميرحسين کريمي، رضا جعفري، علي هظامي و صادق محرمي به ميدان رفت.
گزارش مسابقه:
شروع طوفاني نوجوانان ايران فوق العاده بود و در ثانيه 50 بازي مصطفي هاشمي با يک شوت از پشت محوطه جريمه دروازه آرژانتيني ها را باز کرد.
در ادامه ملي پوشان باز هم صاحب چندين فرصت گلزني خوب شدند که دو مرتبه توپ با اختلاف بسيار اندک از کنار دروازه به بيرون رفت.
شوت اميرحسين کريمي در دقيقه 12 يکي ديگر از موقعيت هاي گلزني تيم ما بود که از دست رفت.
اما برخلاف روند بازي اين تيم آرژانتين بود که روي يکي از ضدحملاتش در دقيقه 15 موفق شد پس از يک کار ترکيبي در محوطه جريمه توسط سباستين دروسي گل تساوي را وارد دروازه ايران کند.
پس از اين گل ملي پوشان نوجوان کشورمان سعي کردند همچنان نبض بازي را در دست داشته باشند. در دقيقه 24 شوت فوق العاده کريمي که تقريبا از فاصله 25 متري روانه دروازه حريف شد با تيرک عمودي دروازه برخورد کرد.
حملات ايران از هر دو جناح چپ و راست روي دروازه آرژانتيني ها ترتيب داده مي شد. در مقابل آرژانتين هم تقريبا از اواسط نيمه نخست با حملاتي که بيشتر از جناح چپ ايران ترتيب مي داد صاحب چند فرصت خطرناک شد که مهدي اميني دروازه تيم کشورمان آنها را مهار کرد.
حملات دو تيم ادامه داشت تا اينکه در دقيقه 40 امير مظلوم روي پاسي که از جناح چپ دريافت کرد صاحب موقعيت تک به تک در محوطه جريمه شد اما اين توپ را به بالاي دروازه فرستاد.
داور در اين مسابقه به جرمن فريرا بخاطر خطا در نيمه اول کارت زرد و در اواخر نيمه دوم بخاطر خطاي ديگر کارت قرمز نشان داد. لوسيو کمپاگنوچي ديگر بازيکن اين تيم هم بخاطر حرکت غيرورزشي پس از گل تساوي تيمش و جاناتان کانته هم کارت زرد نشان داد.
در نيمه دوم باز هم اين تيم ايران بود که بازي را تهاجمي آغاز کرد و صاحب چند فرصت گلزني شد. دقيقه 52 ملي پوشان صاحب يک فرصت تک به تک در محوطه جريمه شدند که باز هم آن را از دست دادند. در مقابل آرژانتين هم حملاتي روي دروازه حريف داشت.
آرژانتيني ها در دقيقه 79 روي يک ارسال کرنر و ضربه اي که به سمت دروازه زدند، توپ شان با تيرک افقي دروازه ايران برخورد کرد.
علي دوستي مهر سرمربي تيم ايران از هارموني تيمش شکايت داشت و در کنار زمين سعي مي کرد آنها را به بهترين شکل هدايت کند. او پس از گذشت حدود 10 دقيقه از نيمه دوم امير مظلوم را با ساسان جعفري تعويض کرد.
داور بازي در دقيقه 82 بازيکن شماره 14 کمپاگنوچي که يک کارت زرد داشت را بخاطر خطايي که انجام داد از زمين اخراج کرد.
در ادامه کار دوستي مهر رضا جعفري را هم با يوسف سيدي تعويض کرد.
حملات دو تيم در اواخر بازي کمي افت کرد و نهايتا بازي با تساوي يک بر يک پايان يافت.
ديگر ديدار گروه 5 اين رقابت ها را اتريش و کانادا پيش از اين مسابقه انجام دادند که آن ديدار به تساوي دو بر دو رسيد.