خوشحالم که ورزشگاه های ما به استانداردهای AFC دست یافته اند

ساعت 01:01 سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲

آخرین جلسه نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا با مسئولان سازمان لیگ برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از سفر به شهرهای رشت، انزلی،شیراز، بندرعباس، اهواز، آبادان و تهران و بازدید از باشگاه ها و ورزشگاه ها ی تعیین شده ،گزارش های خود را برای ارائه به کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده کردند.
در این جلسه «کوین پوینگ» بازرس کمیته مالی AFC،«استیو کیم» رئیس کمیته تحقیقات AFC ،«ماهاجان واسودوان» نماینده حقوقی و رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا ،مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، علی کاظمی دبیر کل سازمان لیگ فوتبال ایران،غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، محمد رضا کسرایی مدیر روابط بین الملل ،حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی -سهیل مهدی مدیر برنامه و بودجه سازمان لیگ حضور داشتند.
رئیس سازمان لیگ در ابتدای این جلسه گفت: از این که 3 نفر از مسئولان با تجربه AFC برای بررسی وضعیت باشگاه ها و ورزشگاه ها به ایران سفر کرده اند بسیار خرسندیم.
مهدی تاج افزود: ما سعی کردیم در فاصله زمانی که در اختیار داشتیم تمامی معایب گذشته را برطرف کنیم و فکر می کنم تا حدود زیادی به این موفقیت دست پیدا کرده ایم.
وی افزود: ما از تجربیات شما برای پیشرفت فوتبال استفاده می کنیم تا تمامی موارد مورد نظر AFC لحاظ شود.از این بابت خوشحالم که ورزشگاه های ما به استانداردهای AFC دست یافته اند .باید تلاش کنیم بهتر شویم زیرا ممکن است ضعفهایی هم داشته باشیم.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال افزود: تلاش برای آماده سازی ورزشگاه ها متوقف نمی شود تا وضعیت آنها هر روز بهتر شود.6 ماه قبل  وضعیت ورزشگاه های ما مثل الان نبود و 6 ماه بعد هم مسلما وضعیت از این بهتر خواهد شد.
وی افزود: از مسئولان سازمان لیگ و دست اندرکان باشگاه ها برای آماده سازی ورزشگاه ها  که در این مدت تلاش کردند قدردانی می کنیم.
ماهاجان واسودوان نماینده حقوقی و رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه گفت: ما همیشه از این که به ایران سفر می کنیم بسیار خوشحالیم و در این سفر بررسی های خیلی خوبی را از استادیوم ها و باشگاه ها انجام دادیم.
وی ادامه داد : نسبت به سال 2010 پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این دو بخش انجام شده است.
رئیس کمیته تحقیقات AFC بیان کرد: تغییرات مثبت بسیار زیادی در استادیوم های مورد نظر ما انجام شده است که به وضوح قابل مشاهده است.
استیو کیم افزود: این موضوع باعث می شود علاوه بر این که باشگاه ها به اهداف خود برسند ، ساختار فوتبال در ایران توسعه یابد.
وی افزود: پیش از این برخی از باشگاه ها ورزشگاه هایی را به ما معرفی می کردند که خارج از استان خودشان بود اما اکنون شرایط به استانداردها نزدیک تر شده و بهتر است هر باشگاهی در شهر خودش ورزشگاه داشته باشد.